Деца с астма...Искам съвет

  • 3 620
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ами Мишел, сестра ми е на 38 години вече и е Все така, така че... Tired
И тя през Мустаков старши, та до младши-все е при светила била и то като лице ц връзки в медицинските среди-сиреч-препоръчани колеги.Понякога...е така...

Нали....

Снощи говорих пред блока с един познат, той направо ме съсипа... разказа ми, че и той като дете бил с алергична астма на 14 години изчезнала и после на 32 години при една пневмония пак си я върнал и сега е с помпичка.
Лоша работа...вярно е има къде...къде по-лоши нещо, но и да живееш с астма си е гадно.

# 31
  • Мнения: 9 990
зависи-само не допускай да се настройва детето така.С помпичка сестра ми е била Винаги, пък си завърши езикова, висши, работи си, живее си,....я горе главата! Hug

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 855
Мишел, би ли споделила името на лекарката, при която ходите в Пловдив? Може и на лични, разбира се.Благодаря ти.

# 33
  • Мнения: 13 291
Не е приятно да живееш с астма, но пък и не трябва да позволяваш заболяването да лишава детето ти от нормалните неща. Аз също съм астматичка от малка и доста отсъствах от училище, но въпреки това не мога да кажа че съм водила по-различен живот от останалите деца.
Трябва да намериш баланса в случая за твоето дете, кое ще е най-добре-дали да го преместиш в ново училище при по-благоприятна среда или ще останеш в това училище ,много важно е и адекватното лечение.
А това, че детето има проблеми с другите деца не е приятно, но е и задължително да се дължи на астмата.
Най-трудното от личен опит е да намериш лечението за твоя конкретен случай, за да не позволяваш на хроничното заболяване да се отрази на качеството ти на живот, но за съжаление това не става с вълшебна пръчка, а понякога отнема доста време.
Аз също бих ти препоръчала да го запишеш на спорт-аз като малка ходех на плуване и на ски и много добре ви се отразяваха.
Но плуването с уговорката, че зависи от басейна -чистота и дизенфектанти.

# 34
  • Мнения: 425
Аз бих те посъветвала да се консултираш с холистичен лекар - всяка алергия е знак, че човекът не иска да приеме нещо от околния свят. Преди да говориш за преместване с детето проучи дали има къде наистина да го преместиш, така че и средата, и учителката да бъдат различни. За него е естествено да не иска, но не виждам и една причина да го оставиш в това училище. И аз въобще не смятам, че преместването само в друга паралелка би свършила работа.

Общи условия

Активация на акаунт