Серклаж при първа бременност, а при втората?

  • 38 747
  • 157
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 769
m@lena, съжалявам много.  Hug Дано бързо се възстановиш за следващ опит.

В коя клиника прави инвитрото? Аз бях в Малинов и там д-р Сигридов прави серклажи - струва 350 лв. На мен ми го правиха в Тина Киркова и беше по ЗК.

Виждам, че си от Бургас - вероятно е най-добре там да ти го направят, за да не пътуваш много-много.

# 31
  • Мнения: 191
jp здравей!При д-р Владимиров.А в Бургас просто незнам дали има спец.по тази работа.Четох ,че не са добри .Взимаш направление от личния лекар ли?Колко време лежа в болница?

# 32
  • Мнения: 4 769
jp здравей!При д-р Владимиров.А в Бургас просто незнам дали има спец.по тази работа.Четох ,че не са добри .Взимаш направление от личния лекар ли?Колко време лежа в болница?

На мен щяха да ми правят серклажа в Малинов, но имах кървене, което не можеха да овладеят. От Малинов ме пратиха в Тина Киркова с епикризата и там просто ме хоспитализираха. Не съм взимала направление, но при мен беше по спешност цялата работа.

Не мисля, че серклажът по ЗК ще е някакъв проблем. По-важно е да намериш лекар, на когото да разчиташ. Не е само серклажа - но и след това трябва внимателно проследяване. Иначе самата процедура е доста рутинна и едва ли е нужен кой знае какъв специалист за нея.

За самия серклаж не се лежи много. Някои даже си тръгват същия ден - особено в малките седмици.

Като цяло - не се тревожи за това, не е нищо страшно. Просто използвай времето да се огледаш за лекари и болници - защото явно следващата ти бременност ще има нужда от сигурно следене.

# 33
  • Мнения: 191
Благодаря ти за бързите отговори.След като се направи серклажа какво следва имаш предвид много следене за инфекции ли?Ти какво правиш по въпроса.Извинявай за многото въпроси.

# 34
  • Мнения: 4 769
Благодаря ти за бързите отговори.След като се направи серклажа какво следва имаш предвид много следене за инфекции ли?Ти какво правиш по въпроса.Извинявай за многото въпроси.

Най-вече следене за инфекции, да. Редовна микробиология, евентуално кръвни изследвания. Пазене от болести, намалена физическа активност, преглед на състоянието на шийката и серклажа - такива работи.

Не се притеснявай, при ранно направен серклаж, шансовете за успешен край са много големи.

# 35
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Зависи много и от конкретния случай, но лежането си е част от нещата. Особено при напреднала бременост, когато и плода оказва натиск, просто земно притегляне.  Не пътувай никъде за серклаж, направи го в Бургас, не може там да няма добри лекари. Моите си бяха по ЗК, независимо, че втория път всеки месец по два пъти посещавах лекаря в частния му кабинет.

# 36
  • Мнения: 191
Незнам за добри доктори при нас ,но ще се позаинтересувам.Благодаря ви момичета за отговорите.

# 37
  • Мнения: 375
m@lena, много съжалявам за случилото се! Напълно разбирам какво преживяваш  Hug Аз изгубих моето бебе в 21 г.с. поради същата причина като теб - цервикална недостатъчност. Беше ми първа бременност и се следях при не достатъчно компетентен гинеколог. На мен също ми казаха, че следващата бременност ще ми правят серклаж. Както и другите момичета са те посъветвали, най-добре го направи в Бургас, ( аз също съм от Бс  Wink ) за да избегнеш пътуването и всички свързани с него дискомфорти. Аз съм решила да ходя при д-р Ангелов, работи в 4-та поликлиника в Бургас и в Life Hospital. Друг добър лекар знам, че е д-р Георгиев, но той работи само на частно в кабинета си и в Дева Мария.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Здравейте момичета!Аз преди 10 дена загубих моето бебче в 25г.с. и се чувствам много зле психически Cry Cry CryАз съм с Ин витро-второ.Нямам уточнена диагноза,но това което четох в нета намерих че е цервикална недостатъчност.Моята докторка от София ми каза при следваща бременност-серклаж.В Бургас  на жен.консултация ми казаха същото.След 3 месеца ще разбера със сигурност какво ми е.Интерисува ме в коя Болница сте ходили,колко парички струва серклажа и всичко което може да ми помогне?

И двата секлажа в Майчин дом Варна при д-р Капка Атанасова.
Цената беше 400 лв сега гледам, че са я вдигнали Thinking
http://maichindom-varna.com/article.php?ref=art_prices2
Горе главата ще си износиш следващото бебче, минах по
този път два пъти, важното е да имаш пълно доверие на
лекаря си и да вярваш, че всичко ще приключи по-най добрия
възможен начин Hug

# 39
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
моят серклаж беше в Токуда по каса, доплащане 150 лв

# 40
  • Мнения: 191
Shana аз вечерта когато отидох в болницата в патология д-р Ангелов беше на смяна и после в родилното пак дойде и накрая той ми направи кюретаж без упойка CryИскам само да ти кажа че аз лично не съм доволна от този лекар.Имах и бъбречна криза в13 или16 г.с. и понеже съм ин витро и бях с хиперстимулация от която получих и кисти той реши,че имам тумор и веднага трябвало да ме оперира.Аз отказах разбира се.Обадих се на доктора в София който ми прави ин витрото и той каза да си ми лекуват бъбреците и толкова без да ме пипат.Е бебето си живя и без тази операция до преди 12 дни и кисти нямах.Надявам се да не съм навредила на мнението ти Rolling Eyes.Кога ще ходиш за серклаж?

# 41
  • Мнения: 375
Милата, серклаж без упойка звучи страшно!  Tired Face Не знам защо се е случило така, на мен той ми направи аборта, в моя случай си беше като раждане. В системата ми сложиха антибиотик и някаква слаба упойка. Обърна ми много внимание и наистина ми помогна. Моя случай беше и сложен - плода беше обърнат напречно, водата ми изтече и на практика нямаше как да излезе. Тогава той  се опитваше да го обърне, това продължи към час. Като се разбра, че няма да стане Ангелов направи плодораздробяваща операция. Ако не беше я направил трябваше да ме режет, т.е. чакаше ме секцио. Като приключи всичко говорих с акушерките и сестрите и всички ми казаха, че е добре, че съм попаднала на него, защото нямало кой друг в града да ми направи тази плодораздробяваща операция.
А за серклажа, има неопределено време до тогава, тъй като не съм бременна в момента. Изчаквам да мине време и ще започнем с опитите, когато док разреши. Засега събирам колкото мога инфо, за да съм информирана какво ме чака.  Peace

# 42
  • Мнения: 191
Shana съжалявам много и за теб мила.Направи ми кюретаж без упойка,а не серклаж.Аз също си родих бебето и беше седалищно,като се пукнаха водите и моито бебе застана напречно но д-р Факалиева се справи много добре,дори извика екип ако има мал шанс да се спаси бебето ,но то почина след като изтекоха водите ми.Нямам думи да опиша колко съм празна отвътре.Кажи как се справяш,защото аз психически не съм много добре.Кога загуби своето бебче?Аз на 05.11.2010 г.

# 43
  • Мнения: 191
Здравейте -искам да попитам какво знаци серклаж "на горещо"?Моля някой да отговори Praynig

# 44
  • Мнения: 4 769
Здравейте -искам да попитам какво знаци серклаж "на горещо"?Моля някой да отговори Praynig

Значи, че вече има разкритие и може би мехурът е тръгнал да слиза през шийката. Шансът за успех при такъв спешен серклаж е доста по-малък.

Общи условия

Активация на акаунт