Серклаж при първа бременност, а при втората?

  • 38 751
  • 157
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 14
jp според мен щом доктора е казал че трябва направи го защото при мен стана за един ден в понеделник бях на преглед казаха ми че в сряда ще правим серклажа отидох в сряда и вече беше късно ,това е мое мнение но наистина белите стават бързо на никого не пожелавам това което аз преживях ,по точно се опитвам да го преживея.......mimikaplan благодаря ти за това че ми съчувстваш надявам се следващия път всичко да е наред,защото незнам дали ще преживея още едно разочарование......желая на всички много късмет  Hug
 

# 121
  • Мнения: 4 769
JP, и той знае,че шийката се отваря за часове. Но сигурно зависи каква е дължината й,знам ли...Мойта   и преди бременност си е  късичка, казали са ми  при следваща бременност -ранен серклаж(включително и  д-р Сигридов)

Ами там е работата, че ми каза, че не било вярно, че се отваря за часове. Каза, че тези, които се отваряли за часове, били заради инфекция и там нищо не можело да се направи.

При мен при предната бременност стана от почти 4 см на по-малко от 1 см за 5 дни. Ако не я бяха видели, просто щях да загубя бебето.

Не знам - много, много съм объркана. Не ми се стои на тръни и всеки час да си мисля дали пък точно сега вече не се е отворила. Честно казано, със серклаж ще ми е по-спокойно - но ще трябва да се откажа на Сигридов - а по принцип смятам, че е много добър лекар. Sad

mimikaplan, би трябвало 22 г.с. все още да може да се направи серклаж. Ама знам ли и аз вече...

# 122
  • Мнения: 4 769
Аз да допълня. Ходих пак при д-р Сигридов, занесох му всички документи от предната бременност.

Не се карахме този път, съвсем приятелски мина. Разбрахме се, че ще се гледаме всяка седмица за шийката. Той каза, че поема пълна отговорност този път да стигнем до девети месец - и аз като чух "девети месец", веднага приех. Simple Smile

Сега само се притеснявам за ФМ, че вече съм на години.  Praynig

# 123
  • Мнения: 1 798
jp, хубав договор сте сключили с доктора Hug
И за ФМ не мисли,  той има пациентки над 50;)Няма да  остане  проблем невидян;) А и вярвам,че няма да имаш никакви отклонения освен откъм големина на корема:)

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 18:05 от minie mouse

# 124
  • Мнения: 4 769
gp, хубав договор сте сключили с доктора Hug
И за ФМ не мисли,  той има пациентки над 50;)Няма да  остане  проблем невидян;) А и вярвам,че няма да имаш никакви отклонения освен откъм големина на корема:)

Благодаря ти за оптимизма.  Hug

Дано наистина този път мина без драми. Simple Smile

Успех докрая и на теб!

# 125
  • Мнения: 14
момичета какво е  ФМ извинявайте за въпроса но не го зная,пожелавам ви успех и дано всичко е наред  Hug

# 126
  • Мнения: 4 769
момичета какво е  ФМ извинявайте за въпроса но не го зная,пожелавам ви успех и дано всичко е наред  Hug

Фетална морфология. Simple Smile Това са ехографски прегледи на плода, които целят да установят дали има малформации и дали органите му се развиват правилно.

# 127
  • Мнения: 6
Здравейте мили мамчета   bouquet
Чакам това бебче 5 години и когато вече се бях отчаяла видях двете чертички на теста. Всичко в бременността си вървше добре до 25 седмица когато се наложи серклаж на горещо. Приеха ме с 1,5 см. разкритие , с полуизлязъл околопладен мехур от шийката и 1 см. дължина на шийката - нещата бяха трагични и плаках много. Сега вече съм в 30 г.с - лежа си и се надявам да устискаме докрая.
Стискам палци на всички  Hug

# 128
  • Мнения: 14
jp  мерси  Grinning Hug                                                                                                                                                                Vanya Damyanova  успокой се лежи си ако трябва няма да ставаш от леглото и всичко ще е наред ,стискам ти палци да устискаш до края Hug

# 129
  • Мнения: 6
jp  мерси  Grinning Hug                                                                                                                                                                Vanya Damyanova  успокой се лежи си ако трябва няма да ставаш от леглото и всичко ще е наред ,стискам ти палци да устискаш до края Hug

Благодасря за думите ! Няма как ще лежа само и само да си я износя и да се роди жива и здрава - пожелавам го и на всички мами с подобен проблем и дано сме все по-малко  Hug

# 130
  • Мнения: 4 769
Аз засега съм си още без серклаж - вече влизам в 17 г.с.

Всъщност добре, че не го направихме твърде рано, защото в 14 г.с. прокървих много силно.

После д-р Сигридов видя някаква инфекция в матката - точно над шийката, която почнала да се отваря. Бях една седмица на антибиотик венозно и сега според доктора долният сегмент на матката и шийката отново са затворени.

Той се кълне, че при мен не става дума за цервикална недостатъчност и че няма причина да планираме серклаж и съм решила да му се доверя. Дано да не полудея де - защото като минат няколко дни от поредния преглед и почват разни филми в главата ми.

Ако наистина не се наложи серклаж, ще си преосмисля всичко, което съм чела по въпроса.

# 131
  • Мнения: 106
jp, какво стана с теб... жалко, че сте напуснали темата, доста полезна е

# 132
  • Мнения: 4 769
Направиха ми серклаж в 21 седмица при шийка 2,5 см.

Родих в девети месец, всичко беше наред.  Peace

Пожелавам на всички спокойна бременност и големи здрави бебета. Simple Smile

# 133
  • Мнения: 38
Темата наистина е много полезна и за мен !И аз имам този поблем-първа неуспешна  бременност,приключила в 25 г.с:(За щастие втората ми бременност беше със серклаж и ве4е родих здрава и прекрасна дъщери4ка,макар и в 30г.с,след спукване на околоплодният мехур,.Сега съм бременна отново и ще ми правят серклаж най-вероятно до седмица,10 дни.Надявам се да устискаме поне до 36-37 г.с  Praynig Praynig Shocked Пожелавам успех на вси4ки ви!
Pеpi82 i jp,вие ми дадохте кураж! Hug  Радвайте се на прекрасните си слънчица !

# 134
  • Мнения: 14
Здравейте! Имам нужда от помощ, изчетох много... Първата ми бременност е безпроблемна, за щастие имам момченце на почти 4 години, сега чакаме второ, в 18-19 г.с. съм, докторът ми каза, че шийката ми е скъсена със 1,1 см. и  ми предложи серклаж, каза, че мога да издържа, но не е гаранция, затова за по-сигурно да направим въпросния серклаж. Бях и на второ мнение, наистина с толкова е скъсена, но другият доктор каза, че не е необходима тази процедура, особено при първа успешна бременност, защото и тя самата крие своите рискове и препоръча да пазя дивана и леглото повече, моля за съвет, според вас как е редно да постъпя?

Общи условия

Активация на акаунт