Как да постъпя?

  • 2 456
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 520
Прекалено драматизираш. По-добре си отдъхни, че не са се качили наистина контроли.
И защо ще правиш забележки на дъщеря ти? Тя каква вина има в случая? Да не би инициативата за разходка да е била нейна?

Ако някой е трябвало да трепери в цялата ситуация, това е въпросната 21-годишната кака, а не ти.
Тя е тази която не осъзнава сериозността на положението в което е поставила детето ти. Не знам от колко време живее в София момичето, но точно спирките около Мола и Руски паметник са едни от местата в София, където се качват най много контроли и не може да си позволява такова лекомислие. Щом ще я взима със себе си на разходка или където и да е, значи поема пълната отговорност за нея. Като не й изнася - не й поверявайте детето и точка.

# 16
  • В.Търново
  • Мнения: 6 686
Аз пък мисля,че размотаването на дете на 10г. по Моловете и магазините не е много добра идея,та дори да му е приятно на детето.Та то на 10г. още не знае кое е правилно и кое не.Мислите ли,че това е идеалния пример за подражание,скитането и пазаруването по Витошка?!Това ли трябва да правят постоянно младите момичета за забавление?Ами то май младите само това обичат да правят вече.Возенето без билет също е лош пример.Просто поговори с детето за тия неща и следващия път,ако приятелката предложи това,нека не се съгласява.На мен няма да ми е приятно детето ми да се шляе цял ден по магазините.Вярно,то 21 годишна девойка още лети в небесата,не всички подчертавам,така че не може да се очаква много. Peace

# 17
  • Мнения: 503
Мислите ли,че това е идеалния пример за подражание,скитането и пазаруването по Витошка?!Това ли трябва да правят постоянно младите момичета за забавление?Ами то май младите само това обичат да правят вече.Возенето без билет също е лош пример.Просто поговори с детето за тия неща и следващия път,ако приятелката предложи това,нека не се съгласява.На мен няма да ми е приятно детето ми да се шляе цял ден по магазините.
Пазаруването по Витошка не е идеалният пример, но никак не е лош. По-добре е от седенето вкъщи, тип скучаене или компютър, пушенето, наркотиците, секса и всякакви други лоши примери, които каката би могла да даде на детето. Возенето без билет е лош пример, ок, но почти всеки го е правил (не си признавайте), поемайки отговорност за себе си и оглеждайки чакащите на всяка спирка. И каката е внимавала за контроли Simple Smile И откъде дойде това, че детето и каката са се шляели по магазините цял ден? Аз разбрах за 2-3 часа вечерно време и никак не го смятам за лошо или неподходящо. И с какво трябва да се забавлява едно 10-годишно дете, което гостува на татко си и приятелката му? С кукли ли? Или само да седи да пише домашни? Или да го изведем на пързалките пред блока? Не мисля. Или магазините, или у приятелка, или на компютъра, или музика да слуша. Въпросната кака много добре се е сетила да измисли нещо интересно и за двете (нея и детето). Аз честно казано бих се радвала в подобна ситуация някой да измисли нещо интересно за дъщеря ми, която, освен всичко друго, ще чувства, че прави нещо, което големите правят, без да вреди на здравето и психиката си.

# 18
  • Мнения: 2 161
Детето ти очевидно се чувства прекрасно с "втората майка".Ах,как ми е позната тази роля.Само дето аз не бих се качила в автобус без пари.Но какво толкова?Важното е,че двете се разбират прекрасно.Интересно,как приемате 21 годишна жена за малка?Това,което е направила приятелката на бившия ти мъж не е лош пример,нито открехване.Каквото и да означава това.Просто една глупава постъпка.

# 19
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Ако дъщеря ти имаше карта за цялата градска мрежа, всичко щеше да е о.к. Нищо драматично не виждам в цялата история, която си разказала.Защо мислиш, че 21 годишните не могат да разсъждават? Понякога те са с много по-добри разбирания и от нас.Ако детето ти се чувства добре със нея - няма лошо. Нали все пак правим всичко за да бъдат децата ни щастливи...

# 20
  • Мнения: 5 877
Чудо голямо, намерили са си повод да се поразходят из центъра.
За гратиса - надали биха ги свалили контрольорите, по-скоро просто ще глобят възрастния човек  и толкова.

# 21
  • Мнения: 8 999
Е, и да ги свалят контрольорите, какъв е проблемът? Трамваят не минава веднъж седмично, че да се чудят как да се приберат. А и тази кака-мащеха със сигурност е имала пари в себе си, щом е търсила нещо по магазините. Или е щяла да плати глобата, или е щяла да вземе такси на връщане.
На всичкото отгоре тази млада жена е и майка. Защо си мислиш, че е безотговорна?
За мен двадесет и една годишните жени са съвсем осъзнати /нищо, че в една моя тема ме разкъсаха на кръст, защото изисквах от едно двадесетгодишно "дете" да проявява елементарна съобразителност, но това е друг проблем/. Тази млада жена има семейство, дете, едва ли е чак толкова лашната в горната част на тялото си, че да не успее да се оправи в проблемна ситуация. Предполагам, че е не било среднощ.
Смятам, че в сърцето ти се прокрадва ревност. Дъщеря ти също е доста голяма вече, за да не я мислиш чак толкова /моята също е на десет години/.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Голяма работа, че са се возили без билети, . Не виждам и нищо лошо в разходките по магазините.
Казваш да я беше завела на кино,ама при тия цени на билетите то кинито почва да става лукс. Ходих преди две седмици с детето на кино и за двамата ни струваше 22 лв.само билетите и това през деня , когато са малко по-евтини .Пуканките и безалкохолното отделно.

# 23
  • Мнения: 1 252
Както писах в началото на темата, авторката се гневи , че детето си изкарва добре с по= младата съпруга на бившия й.
Нищо кой знае колко нередно не виждам в цялата "драма"

Общи условия

Активация на акаунт