Отговори
# 615
  • Мнения: 303
Мили мами, точно това се случи снощи на родителската среща. До този момент тя не беше дала тестовете на децата и затова ние й ги поискахме.                 ТЯ ОТКАЗА на 22-мата родители!!!
До този момент винаги и на нас са ни давали тестовете за подпис от родителя, но това нещо ни се случи за първи път ooooh!!
И най-интересен беше факта, че репликата и беше:" Не си мислете, че децата Ви като ходят по школи или частни учители, ще научат езика. Той се учи най-добре в училище!"
И показаните резултати от теста са: 3 деца, които не ходят по школи и учители имат 6-ци, а ходещите по школи и учители 2-ки и 3-ки!

# 616
  • Мнения: 4 936
map_n: newsm78  яхвайте метлите и при директора! Как така няма да ги покаже???! Ами ако оценките са субективни? Да ги копира и да ги даде, като я е страх да не се загубят. Ако трябва писмена молба до директора ще входирате да ви дадат да ги видите.
Много мразим да ме правят на балък! #2gunfire

# 617
  • Мнения: 1 575
Не зная какво казва законът, но в нашето у-ще когато теста трябва да се пази за пред по-висше проверяващи ние имаме право да идем в канцеларията (или учителската стая - не помня точно) и да проверим.Така е с входните и изходните нива.
За пръв път чувам, че родител или ученик нямал право да си види работата.

# 618
  • Мнения: 4 936
Тук явно не става дума за закон, защото всички контролни се връщат у нас за да има подпис на родителя, т.е за да е сигурно че родителят е запознат с работата на детето, а във вашият случай е точно обратното - родителят не е допуснат да види контролната. Питахте ли я как могат да се видят контролните? И това на родителската среща обсъждано ли е пред класния. т е ако класния е запознат с проблема би могъл да го отнесе до директора от името на родителите.
Ако реши да се прави на добър колега и да не му пука за децата ще си затрае и няма да каже нищо, но ако иска да реши проблема - ще намери начин да говори първо с учителя по АЕ, а после и с някой по-нагоре.

# 619
  • Мнения: 303
Питахте ли я как могат да се видят контролните? И това на родителската среща обсъждано ли е пред класния. т е ако класния е запознат с проблема би могъл да го отнесе до директора от името на родителите.
Ако реши да се прави на добър колега и да не му пука за децата ще си затрае и няма да каже нищо, но ако иска да реши проблема - ще намери начин да говори първо с учителя по АЕ, а после и с някой по-нагоре.
НЕМОЖЕ ДА ГИ ВИДИМ, ПАЗИ СИ ГИ ЗА ЕВЕНТУАЛНА ПРОВЕРКА!
Действието се развива по време на родителска среща, на която /мисля знаеш много добре/ трима родители питат, а останалите си траят...
Класната не присъства на тази случка.
Във вторник ще имат пак тест и сме решили до тогава, да изчакаме и след това да отидем при директора, макар да се съмнявам дали нещо ще направи!
Реших да го споделя с Вас, защото аз си мисля, че тя няма такова право...

# 620
  • София
  • Мнения: 62 595
Нямаа право, разбира се! Всеки ученик има право да си види работата, родителите също! Просто проверете в правилника какво пише по въпроса. То, и на нашите контролните им се пазят, ама децата си ги виждат, или ги носят за подпис и ги връщат, или ние ги гледаме на родителската.

# 621
  • Мнения: 11 607
Честит имен ден на всички празнуващи в темата - майки, деца и други членове на семейството!

Честито на всички, които имат професионален празник!

Живи и здрави бъдете!

Хубава и здрава нова седмица!

# 622
  • Мнения: 1 296
Слънцето се усмихна за всички празнуващи днес и за техните семейства Hug

# 623
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Честито на именяци, банкерки, бургазлийки! От здраве и късмет да се не отърват!

# 624
  • Мнения: 1 575
Честит празник и от мен!

# 625
  • Мнения: 4 936
map_n: за съжаление във всички класове е така: двама -трима родители се превръщат в черните овце, а всички останали си траят, сякаш не им пука за децата им или ги страх. И много ме е яд, че все съм от първите.
Като ходите при директора сигурно ще сте пак една или две майки.
Не може ли класния да реши въпроса?  МНого се ядосвам като за щяло и нещяло трябва да вися пред дирекцията, а класния си пие кафето някъде.
А ако изчакате следващия тест дали няма да се получи рецидив? Според мен трябваше по-рано, но вече няма време за това.
И ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ!!!

# 626
  • Мнения: 1 030
Чести празник и от нас,на всички малки и големи,много здраве,повече любов и хармония във всяко семейство от нашият клас!!!!!

# 627
  • Мнения: 4 936
map_n: Спомням си преди години, когато работех в училище следният случай:
Имаше една учителка - изключително чепата - веднъж беше писала масово двойки в един цял клас, защото я бяха ядосали, без да ги изпитва дори.. Класната обаче, кротка жена, но явно й е прекипяло, реши да не подминава случая и постъпи много хитро:
Влиза в пушалнята - малка стаичка, тип 'хранилище' в учителската стая, в която в гол. междучасие се събирахме много от колегите и тихо кротко я пита, Абе..... какво е станало в моя клас, двойки от горе до долу, изпитва ли ги, контролна ли правиха..- мило и кротко, все едно нищо не знае. Оная смънка нещо - трябвало е, написала съм. След това започна едно страшно мрънкане и коментиране от страна на другите колеги - винаги има учители, който мразят този или онзи, общо взето сме много завистливо племе,. Та после започнаха коментари за компетентност, за правила, за това трябва ли да се меси класния или не, което доведе до размирисване на случая. В резултат директора беше принуден да я мъмри, 'сви й сърмите' и случаят не се повтори, дори напротив - не смееше да напише необективна оценка. Класната се измъкна много тактично - ами попитах само какво е станало защото родителите на мене звънят. Така проблемът се реши много бързо без родителите да се намесват.
Иначе няма почти никаква колегиалност между учителите, има групички, които са приятели, но те са рядкост- все часовете на колегата са по-подредени, все единия имал лекторски, а другия едва направил норматив, класа на единия не знаел, а другите били вундеркинди, и т.н.т   

# 628
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Мили момичета, ето нещо от правилника на нашето училище(32 СОУ- София), което ме притесни. Цитат от правилника: "При допуснати над 70 извинени отсъствия за учебен срок ученикът полага изпити по всички предмети за оформяне на срочна оценка/по доклад на кл. р-л и предложение на ПС/. По решение на ПС ученикът може да бъде освободен при представен Протокол от мед. комисия и молба от родител. Протоколът и молбата се представят в срок от 7 дни, считано от деня на натрупване на отсъствията. Редът и провеждането на изпитите се определят със заповед на Директора." Синът ми боледува 2 пъти по 5 дни =66 бр. отсъствия Първия път- в началото на уч. год. с една диагноза , втория път-миналата седмица с друга диагноза. Имаме и отсъствия по семейни причини 3 дни =18 бр. Сумарно надхвърляме 70бр. Класната иска прококол от мед. комисия. Кажете ми  това нормално ли е? Защото за мен НЕ Е !!! Отсъствията са направени по различно време с 2 различни диагнози!!! Винаги съм се обаждала на класната и съм я информирала, че детето е болно. Във вашите училища има ли такива недомислици? smile3511

# 629
  • Мнения: 11 607
Минавам само да се похваля,че днес Рая заедно с едния кръжок, на който ходи, ще имат поредната си изложба. Ето тук е съобщението - http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=632029 - жалко,че с бебето няма как да отидем, но пък таткото ще се отчете на откриването......

С оценки като не мога да се похваля Embarassed, явно учен няма да става, на друго място ще жъне успехи.......

Слънчев ден ви желая1

Общи условия

Активация на акаунт