Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 62 595
не съм обръщала внимание да пише такива работи. за пръв път чувам такова нещо. Че то, тези 70 извинени се правят за седмица и половина!
питай в инспектората какво ще ти кажат.

# 631
  • Мнения: 1 296
И аз не съм се интересувала досега от тази подробност с отсъствията, но така или иначе моят боледува много често зимно време и при всички случаи винаги сме ги минавали тези 70 броя. Но никой не го е правил на проблем или на въпрос, класната винаги е била уведомявана, разбира се, че ще отсътва по болест. То да не си го иска нарочно човек, това са непредвидими ситуации.
Мамо Цоцоланке, хайде, днес ви пожелавам късмет и радостни емоции в детето, а и на вас като родители също Peace

# 632
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 301
Благодаря, за инспектората не бях се сетила. Смятах първо директорка или замдир. нещо такова. Децата са в 5 клас и още не бягат от часове. За мен тази мярка сигурно е за по-големите. Но за съжаление класната изпълнява СТРИКТНО разпоредбите. Досега в долен курс не сме имали такива проблеми. В краен случай от прочетеното разбирам, че ако няма документ от мед. комисия ще имаме някакви изпити. Може да си повишим успеха newsm62

# 633
  • Мнения: 1 575
Привет!
Мисля, че беше миналата година, когато ни уведомиха, че има подобен ред, но спомените ми са за повече отсъствия и то за дни, не часове.Трябва да се провери в закона (ако намеря време ще поровя) при колко отсъствия се полагаха изпити, дори помня, че при повече се повтаряше година...Може Птичка да знае подробности.
MAD65, разбери дали става въпрос за 70 дни отсъствия (което си е доста), или брой часове  Peace!

Днес моето жабе има класно по литература, стискам му палци!
Утре ще си оперирам крак, надявам се да се отърва от някои мъки, стискайте и на мен палци!

# 634
  • Мнения: 1 296
Боби, ще ти стискам палци, да знаеш Peace Дай боже всичко да мине повече от благополучно и процеса по възстановяването да е бърз и не много болезнен Hug
А за класните работи - не е ли малко рано?
Като бях ученичка винаги свързах класните с големия сняг, който падаше по това време. Или е било към края на декември или климата е вече много изменен?

# 635
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 301
Боби, пожелавам ти възможно най-безболезнена операция и бързо възстановяване ! Ще ти стискам палци.
По въпроса за отсъствията в правилника на у-щето пише 70 извинени отсъствия т.е. ЧАСОВЕ. Ние ще правим класно по БЕЛ в началото на следващата седмица

# 636
  • Мнения: 1 296
Утре е било и нашето класно по литература, въобще не помня кога ми е казало детето ooooh!

# 637
  • Мнения: 11 607
Боби, успешна операция! После да се похвалиш!

70 отсъствия...Не съм се замисляла, моите почти не отсъстват, но и да отсъстват имам чувството,че до сега учителите не са им отбелязвали реалния брой отсъствия....Винаги ми се струва,че числото е по-малко(като ги пишат в бележника в края на срока) от реалното.......

И ние имаме скоро класно.....Не е рано, смятам,че е точно навреме......При големия син до миналата година класната им започваха още ноември.....Явно е по преценка на учителя......

..... или климата е вече много изменен?

Верен отговор.....

# 638
  • София
  • Мнения: 1 508
Мили момичета, ето нещо от правилника на нашето училище(32 СОУ- София), което ме притесни. Цитат от правилника: "При допуснати над 70 извинени отсъствия за учебен срок ученикът полага изпити по всички предмети за оформяне на срочна оценка/по доклад на кл. р-л и предложение на ПС/. По решение на ПС ученикът може да бъде освободен при представен Протокол от мед. комисия и молба от родител. Протоколът и молбата се представят в срок от 7 дни, считано от деня на натрупване на отсъствията. Редът и провеждането на изпитите се определят със заповед на Директора." Синът ми боледува 2 пъти по 5 дни =66 бр. отсъствия Първия път- в началото на уч. год. с една диагноза , втория път-миналата седмица с друга диагноза. Имаме и отсъствия по семейни причини 3 дни =18 бр. Сумарно надхвърляме 70бр. Класната иска прококол от мед. комисия. Кажете ми  това нормално ли е? Защото за мен НЕ Е !!! Отсъствията са направени по различно време с 2 различни диагнози!!! Винаги съм се обаждала на класната и съм я информирала, че детето е болно. Във вашите училища има ли такива недомислици? smile3511

При нас трябва да си пропуснал половината часове по даден предмет, за да се наложи явяване на комисия. Честно казано, това вашето на нищо не прилича.

Успешна операция и бързо възстановяване, Боби  Hug

# 639
  • Мнения: 1 030
Казвам,Боби но за нашият случай.....
Първо при нас нещата са почти близки до проблема на MAD65.
Аз попълних молба на свободен текст,до директора на у-щето,и със епикризата от болницата,се подават при нея.
Те си се събират и ги разглеждат по обстойно,тия две неща,но в нашият случай,е желателно да се приеме.
Но в твоят случай,ми се струва,че въпросната класна,е знаела много добре за случая,и и ма нещо не-доразбрано.
Така,че ти си напиши мотиви-ти,поради които,е отсъствало детето,вземи си за всеки случай и от джипито,най вероятно,ще се наложи да ти издаде етапна епикризи,за периода от......,до......2010г. Peace
право при директорката,и ми се струва,че няма да има проблеми. Grinning
Че всяко училище си има правилник, е вярно,те се четат до колкото си спомням на първата РД.
Просто са отегчителни,но в такъв случай се налага да го прочетеш,по широко.

Боби,имаш и от мен голямо палцестискане и на ръцете и на краката!!! Hug

Мамич,а произведенията как ще ги видим,щото имам спомен,че са доста атрактивни!!!! Heart Eyes

# 640
  • Мнения: 1 575
MAD65, заповядай да видиш правилника за вътрешния ред в училищата:
http://britanika.hit.bg/pravilnik.htm - виж чл.5, ал.2 - само там се говори за извинени отсъствия, в останалите случай се касае за неизвинени.
Изчетох и два закона, в които пишеше, че правилниците на училищата не могат да противоречат на закона, а изискване за полагане на изпити при 70 отсъствия (уч.часа) не видях.
Успех!
По принцип съм овца (и по зодия Wink), от онези - черните и не обичам да вървя в групичка да търся справедливост.Просто нямам нищо против покрай своя проблем да реша и на останалите.
Което ме подсети да ви кажа, че имаме страхотен напредък с учителката по фр. ез. в училище.С нея работи психоложката, децата също вече са спокойни и всичко се нарежда  Laughing!

# 641
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Боби, стискам ти палци, да мине бързо и безпроблемно утре операцията Peace
За отсъствията, 70 отсъствия са равни на 70 учебни часа, така мисля Thinking.
Мамич, не ми се струва нормално да ви искат други документи Naughty.
Днес са имали класно по литература, но моята и още 3 други деца не са правили ,защото бяха на училищен концерт по това време и ще го правят отделно.На 16.12 им е по математика Wink.

# 642
  • Мнения: 1 296
И ние сме поканени на родителска среща Peace на 18-ти декември. Попитах има ли нещо, което ще е ново за мен като информация Thinking Отговора беше - разбира се, че не, мамо. Но ще видим другата седмица, макар че нашия принципно не е проблемен, но знам ли? Може да ме изненада с нещо ново все пак newsm78

# 643
  • Мнения: 8 567
Здравейте! Нова съм, но един въпрос към майките на момчета петокласници. Как е дисциплината в училището, където учи детето ви? Бият ли се момчетата и това толерира ли се (безхаберието също приемам за толериране).
Или само в училището на сина ми на никой не му пука и смятат, че е редно момчетата да се млатят по време на междучасие, докато скучаят, просто така, за спорта! Какво толкова, момчета са. Sad

# 644
  • Мнения: 548
Боби - успешо приключване на здравния проблем.
Дали се бият - не, надявам се - обаче все още се изказват като в предучилищната. Днес нашия го фраснал господина по география с тетрадка по главата. Започна се с ... виж само каква несправедливост, мамо..., а на края се оказа, че нашия топил някакво хлапе, че го разсейва, и естествено - изял тетрадка по главата. Еми, така ще е ... докато не започнат да решават проблемите си сами - вместо да отнасят всичко към учителите. Деца... да се чудиш откъде се пръкват тези техни реакции... аз да не съм го учила да се топи за щяло и нещяло... ами... в градината ги учеха така, че да им е по-лесно да ги контролират.
Одеве изтичах до Джъмбо - май ще се разберем за подаръците - има цяла серия с тъпи кечисти - ще закупя някой и друг , зер дечицата ми само от това се вълнуват напоследък.

Общи условия

Активация на акаунт