Въпрос за дуфастон

  • 15 870
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 142
много се надявам и на мен да ми се случи това след като го изпия да забременея Simple Smile

# 31
  • Мнения: 4 070
много се надявам и на мен да ми се случи това след като го изпия да забременея Simple Smile
пожелавам ти го от цялото си сърце и ти стискам палци Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 36 008
Добре, а за закъсняла менст, т.е. за да регулира менст. и да ти дойде има ли проблем, ще повлияе ли по някакъв начин отрицателно(ако приемем,че мнението за подтискането на О е вярно)??
Аз преди две години го пих и на следващия месец забременах, ама сега като се зачетох малко се зачудих????

Не, няма проблем. След като няма М. - МЦ е ановулаторен. Дуфастона вкаран отвън регулира хормоните и по-този начин влияе на МЦ / респ. и на маточната лигавица/ и предизвиква промени в маточнта лигавица и в резултат се получва М. Simple Smile
Дуфастона приет в предния МЦ - подпомага следващия /подават се сигнали на хипоталамуса, че 'всичко е наред', най-просто казано / Grinning

# 33
  • Мнения: 3 039
Здравейте, дами
Търсих инфо в сайта, касаещо приема на дуфастон, изчетох статиите, но не открих това, което исках и затова пускам нова тема.
Пия дуфастон втори месец. Изписаха ми го да го пия 10 дни, като се започне от 16 ден до 25 ден. След първият прием ми дойде веднага, на другия ден. След втория прием все още не ми е дошъл цикъла, а днес е 6-ти ден, откакто съм го спряла. Имам силни болки в гърдите, подути са и натежали. Лекарят ми каза, че трябва да ми дойде по принцип 4-5 дни след спирането му. Дали е бременост като не ми идва? Може би днес е време все пак да пробвам да си направя тест

# 34
  • София
  • Мнения: 36 008
До 10 дни след последния прием трябва да ти дойде М. ако няма бременност. Индивидуално е - при някои това стана  на 2-ри ден при друг на 7 ден след после. табл.
Направи тест - стискам палци Simple Smile

# 35
  • Мнения: 4 070
Денис_д, много благодаря!! Hug

# 36
  • Мнения: 3 039
Преди няколко часа направих тест, но за съжаление беше отрицателен. Сега остава да чакам да видя кога ще ми дойде. Толкова исках бебе. Бях доста сигурна, че с тези хапчета идва точно на 28-я ден, но уви.. Sad

# 37
  • Мнения: 142
аз започнах от днес сутринта да пия дуфастон и трябва да го пия 5 дни, докторката ми каза че ако не ми дойде м до 17 да отида пак. възможно ли е ако не ми дойде да има бременност,и по време на пиенето му има ли вероятност да забременея, и хубаво ли е докато го приемам да правя отити ?

# 38
  • София
  • Мнения: 36 008
аз започнах от днес сутринта да пия дуфастон и трябва да го пия 5 дни, докторката ми каза че ако не ми дойде м до 17 да отида пак. възможно ли е ако не ми дойде да има бременност,и по време на пиенето му има ли вероятност да забременея, и хубаво ли е докато го приемам да правя отити ?
От кой ден на МЦ ти е назначен?

# 39
  • Мнения: 142
ми нз точно защото пред декември ми дойде на 1 и после на 23 генеколожката ми го предписа за 5 дни

# 40
  • София
  • Мнения: 36 008
Направи си графика в зачатие и дори да не мериш БТ поне нанеси М. и приема на лекарствата, защото така по-дати е много трудно да се разбере - кога какво е било Simple Smile

http://calendar.zachatie.org/work/HomePage

# 41
  • Мнения: 3 039
Снощи правих тест отнтово. Този път се появи изключително бледа втора черта. Явно ще трябва и трети път да направя, за да видя кой резултат ще се повтори.  newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 36 008
Добре е теста / за бременност/ да се прави с Първа Сутрешна урина / веднага след сън/

Продължавам да стискам палци Simple Smile и чакам  новини...Simple Smile

# 43
  • Мнения: 142
здравейте отново.днес в 7:30 изпих последното хапче от дуфастона.в листофката пишеше че може да се появат болки в корема аз ги получих но и от няколко часа мн ме боли дясни бъбрек .. питам се дали е от хапчетата или е от това че може да ми дойде МЦ ???

# 44
  • Мнения: 4 070
Аз пък спрях дуфастона на 4, вчера уж ми дойде(без грам болка) и днес няма кръв, от както имах аборт все така ми се появява менст....мислех, че дуфастона ще регулира нещата, но уви....... newsm78 newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт