КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов - тема 3

  • 265 773
  • 1 382
  •   1
Отговори
# 1 290
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Състоянието, което описвате е познато, макар и сравнително рядко срещано. Трябва да се знае, че то спада към неврологичните проблеми и невролози или невроофталмолози трябва да се заемат със случая.
Здравейте,имам нужда от съвет.Детето ми в момента е на 9г.,преди година и половина получи рязка загуба на зрение след направено манту,лекарите го свързват с прекаран две седмици преди това вирус.Досега е с минус 11,5 и 10,5 диоптъра,които като се разширят зениците стават плюс 0,5 и плюс 0,75,които са реалното й зрение преди този проблем.Нищо не повлиява на този спазъм на акомудацията!Нито кортикостероиди,нито корекция с очила,нито атропин.Поставиха й диагноза болест на Лебер,заради митохондриално изследване,което показа полиморфизми ,свързани с тази болест.Имаме три ЯМР,които са добри според лекарите и там не намират проблем. Според някои лекари има ретробулбарен неврит,според други-не.Въпросът ми е-имали ли сте подобен случай на толкова силно изразен спазъм на акомудацията и какво може да се направи според вас ,за да се подобри зрението й?В момента е с визус 0,05!!!Предварително благодаря за отговора!

# 1 291
  • Мнения: 34
Благодаря за отговора,ние точно при невроофталмолози ходим!При очните лекари всичко е наред с очите,но тя е със силно влошено зрение.

# 1 292
  • Мнения: 752
Здравейте, синът ми е на 6 месеца и днес педиатърката ми каза, че леко криви едното оче. Какво мога да направя, само ли ще се оправи или да го заведа на очен? И има ли връзка с това, че когато се роди по- малко отваряше това око( 1- та седмица) и после до 2-ри, 3- ти месец имаше гурели и на двете очи( казаха , че са запушени слъзни канали, с капки се оправи). Сега пък първо едното се зачерви и имаше нещо като неравност вътре точно на границата между бялото и цветната част на окото( като пъпчица), сега и другото. С капки се оправиха. Има ли връзка между тези неща и кривенето на окото ( почти незабележимо)? И защо се зачервяват очите?( възможно е на се е ударил с нещо?). Благодаря!

# 1 293
  • Мнения: X
Здравейте, синът ми е на 6 месеца и днес педиатърката ми каза, че леко криви едното оче. Какво мога да направя, само ли ще се оправи или да го заведа на очен? И има ли връзка с това, че когато се роди по- малко отваряше това око( 1- та седмица) и после до 2-ри, 3- ти месец имаше гурели и на двете очи( казаха , че са запушени слъзни канали, с капки се оправи). Сега пък първо едното се зачерви и имаше нещо като неравност вътре точно на границата между бялото и цветната част на окото( като пъпчица), сега и другото. С капки се оправиха. Има ли връзка между тези неща и кривенето на окото ( почти незабележимо)? И защо се зачервяват очите?( възможно е на се е ударил с нещо?). Благодаря!

Отидете на детски офталмолог !!! Причините за кривенето може да са много ( при нас се оказа висок диоптър на едното оче и "мързеливо око") Колкото по-рано толкова по-добре.Има доста добри детски офталмолози във Варна. Доц.Контрова, д-р Барбукова,д-р Светла Николова и т.н.

# 1 294
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Най-добре е да го заведете на очен специалист, по възможност детски.
Здравейте, синът ми е на 6 месеца и днес педиатърката ми каза, че леко криви едното оче. Какво мога да направя, само ли ще се оправи или да го заведа на очен? И има ли връзка с това, че когато се роди по- малко отваряше това око( 1- та седмица) и после до 2-ри, 3- ти месец имаше гурели и на двете очи( казаха , че са запушени слъзни канали, с капки се оправи). Сега пък първо едното се зачерви и имаше нещо като неравност вътре точно на границата между бялото и цветната част на окото( като пъпчица), сега и другото. С капки се оправиха. Има ли връзка между тези неща и кривенето на окото ( почти незабележимо)? И защо се зачервяват очите?( възможно е на се е ударил с нещо?). Благодаря!

# 1 295
  • Мнения: 752
Здравейте!
Най-добре е да го заведете на очен специалист, по възможност детски.
Здравейте, синът ми е на 6 месеца и днес педиатърката ми каза, че леко криви едното оче. Какво мога да направя, само ли ще се оправи или да го заведа на очен? И има ли връзка с това, че когато се роди по- малко отваряше това око( 1- та седмица) и после до 2-ри, 3- ти месец имаше гурели и на двете очи( казаха , че са запушени слъзни канали, с капки се оправи). Сега пък първо едното се зачерви и имаше нещо като неравност вътре точно на границата между бялото и цветната част на окото( като пъпчица), сега и другото. С капки се оправиха. Има ли връзка между тези неща и кривенето на окото ( почти незабележимо)? И защо се зачервяват очите?( възможно е на се е ударил с нещо?). Благодаря!




здравейте, утре имаме час при очен пециалист в Токуда. Но се чудя какво представлява прегледа на очите на толкова малко бебе? Трябва ли да го гледат на апарат и тн. ( тъй като мен ме гледат на два апарата, късогледа съм , проверяват диоптри и тн) Просто не искам да претупат набързо прегледа...

# 1 296
  • Мнения: 173
Здравейте! Синът ми е на 7год. Днес бяхме на лекар, разполагам с бележка със следните стойности:

<R>   SPH   SYL   AX

AVE   -1.75     +0.00

<L>   SPH   SYL   AX

AVE   -1.75     +0.00

PD=55mm

Лекаря установи късогледство и ни написа рецепта за очила:
o.d.  -1,0
o.s. - 1,0

Незнам дали давам това което трябва като информация, но към рецептата имам тази бележка, мисля че е от апарата, с който гледа детето след като разширихме зениците.

Каза ми, че ще носим очила може би постоянно. Интересува ме Вашето мнение с тези стойности. Благодаря предварително.

# 1 297
  • Мнения: 39
Здравейте!Синът ми е на 4 г.и му поставиха диагноза миопия,астигматизъм.Въпросът ми е дали се израства?Благодаря!

# 1 298
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Забавих се поради отпуска!
От тези резултати имате късогледство. Ще носите очила и ще следите състоянието периодично.
Здравейте! Синът ми е на 7год. Днес бяхме на лекар, разполагам с бележка със следните стойности:

<R>   SPH   SYL   AX

AVE   -1.75     +0.00

<L>   SPH   SYL   AX

AVE   -1.75     +0.00

PD=55mm

Лекаря установи късогледство и ни написа рецепта за очила:
o.d.  -1,0
o.s. - 1,0

Незнам дали давам това което трябва като информация, но към рецептата имам тази бележка, мисля че е от апарата, с който гледа детето след като разширихме зениците.

Каза ми, че ще носим очила може би постоянно. Интересува ме Вашето мнение с тези стойности. Благодаря предварително.


# 1 299
  • Мнения: 1 158
Здравейте! Ако е наистина така, не се израства.
Здравейте!Синът ми е на 4 г.и му поставиха диагноза миопия,астигматизъм.Въпросът ми е дали се израства?Благодаря!

# 1 300
  • Мнения: 1
Здравейте, Д-р Константинов!
Имам момченце на 11 месеца, а от 2 месеца насам ни мъчи  конюктивит, който започна от едното око и се пренесе на другото в рамките на няколко дни.Без да има обилно сълзене,без хрема, нито гноен секрет, нито слепване на клепачите, само силно наподобяващо кръвоизливи зачервяване и приличащо на  мембранозно покритие на склерата(което продължава и до днес) Слагахме Азитер 6 дни по предписание на офталмолог(без да е правено микробилогично изследване). Положението се стабилизира и дори изчезна,но след 2 дни всичко започна отначало. Изписаха ни Тобрекс-7 дни без никакъв ефект. 3 седмици капя само сребърна вода, но положението е все същото. Гърлен и носен секрет-чист! Очен (който правихме преди дни) показва Стафилококус  епидермис-единични колонии (според микробиложката не би могъл да е причинител на конюктивит-а). Моля Ви дайте ми някакъв съвет! От Търговище сме, а тук няма детски офталмолог!Благодаря!

Последна редакция: сб, 10 сеп 2016, 23:02 от Sabina_Doneva

# 1 301
  • Бургас
  • Мнения: 310
Здравейте, д-р Константинов! Ние сме от Бургас и сме идвали при Вас на преглед миналата година малко преди Коледните празници.
Може би не се сещате, затова ще напомня. Детето имаше проблем със запушване на каналчетата на клепаца, правеше чести ечемици и му дразнят очичките, когато дойде есента. Тогава казахте, че е най-вероятно на алергична основа, която в един момент може би ще преодолее. Изписахте ни маска, Катионорм и Омега 3 като препоръка.
От 2 дни започва проблема с честото премигване на очичките, защото го дразнят и седят някак зачервени. Подходящо ли е започна пак старата терапия и да слагаме ли маската? Опкалванията са едни и същи всяка есен.
Бих го довела отново на преглед, ако смятате, че е нужно.
Поздрави!

# 1 302
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
По описанието мога да гадая, че по-вероятно става дума за алергична реакция. Спрете всякакви антибиотични капки и опитайте с изкуствени сълзи, но само гадая!
Здравейте, Д-р Константинов!
Имам момченце на 11 месеца, а от 2 месеца насам ни мъчи  конюктивит, който започна от едното око и се пренесе на другото в рамките на няколко дни.Без да има обилно сълзене,без хрема, нито гноен секрет, нито слепване на клепачите, само силно наподобяващо кръвоизливи зачервяване и приличащо на  мембранозно покритие на склерата(което продължава и до днес) Слагахме Азитер 6 дни по предписание на офталмолог(без да е правено микробилогично изследване). Положението се стабилизира и дори изчезна,но след 2 дни всичко започна отначало. Изписаха ни Тобрекс-7 дни без никакъв ефект. 3 седмици капя само сребърна вода, но положението е все същото. Гърлен и носен секрет-чист! Очен (който правихме преди дни) показва Стафилококус  епидермис-единични колонии (според микробиложката не би могъл да е причинител на конюктивит-а). Моля Ви дайте ми някакъв съвет! От Търговище сме, а тук няма детски офталмолог!Благодаря!

# 1 303
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Направете курса, както преди. Ако не се подобри тогава трябва да се видим!
Здравейте, д-р Константинов! Ние сме от Бургас и сме идвали при Вас на преглед миналата година малко преди Коледните празници.
Може би не се сещате, затова ще напомня. Детето имаше проблем със запушване на каналчетата на клепаца, правеше чести ечемици и му дразнят очичките, когато дойде есента. Тогава казахте, че е най-вероятно на алергична основа, която в един момент може би ще преодолее. Изписахте ни маска, Катионорм и Омега 3 като препоръка.
От 2 дни започва проблема с честото премигване на очичките, защото го дразнят и седят някак зачервени. Подходящо ли е започна пак старата терапия и да слагаме ли маската? Опкалванията са едни и същи всяка есен.
Бих го довела отново на преглед, ако смятате, че е нужно.
Поздрави!

# 1 304
  • Мнения: 446
Здравейте,д-р Константинов!

Днес бяхме при педиатърката на сина ми,който е на 4 месеца.Даде ми направление за офталмолог и невролог,защото снощи,на изкуствената светлина в стаята,до като хранех бебето забелязах,че лявата зеница е като прозрачна и "свети",като котешко око.Много се изплаших,след като отворих няколко страници в интернет.Наистина ли,това състояние на окото означава само злокачествен тумор на ретината,или катаракта?И до колкото разбирам,единственният изход е екстракция на окото?Извинете ме,но съм паника!В момента разглеждам и записвам телефони на клиники в София,но не зная къде да избера,за да го прегледа и офталмолог и невролог.
 
Благодаря предварително!Желая Ви здраве!

Забравих да добавя,че бебето не прави контакт с очите-когато му говоря отстрани,той си обръща главата полеко към мен,но погледа винаги е насочен на горе.Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт