Ползва ме за биберон+нов проблем от днес

  • 4 813
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Здравейте,
май имам проблем,който до преди седмица не исках да приема и все отричах за съществуването му.Моето малко кърмаче ме използва за биберон.Като цяло ни е останало кърменето само вечер,сутрин и цяла нощ.Но се оказва, че тя нощем не суче, а само докато захапе гърда и заспива.Аз побутвам с ръка за да я подсетя да засуче за да потече мляко,но тя си спи и не суче.Нито суче,нито пуска гърдата.Все още няма нито едно зъбче(и на баткото късно му избиха) и нощем изпада в истерия.Аз си мислех, че е гладна или пък много я мъчат зъбите и давах.Но тя ме използва като залъгалка.Знам,че контакта с мен я успокоява,но поне да сукне малко,а тя не.Моля ви за помощ и съвет.Какво да правя?Да продължавам ли да се предлагам като залъгалка?Това не е ли някакъв си вид навик(и аз не знам как точно да го нарека)?
Благодаря предварително на всички,които се включат със съвети Hug

Последна редакция: пн, 01 ное 2010, 14:49 от iraikova

# 1
  • Мнения: 632
Ами ако няма да е проблем не предлагай, но най-вероятно детето че се разсърди, ще замрънка и ще се събудите и двете, което за мен е по-лошия въриант пред това да сукне два пъти и да прлодължите да спите.

# 2
  • Мнения: 305
Там е работата,че ако не и дам гърда изпада в истерия.И затова и давам.Но тя не суче изобщо.Само захапва гърдата и заспива.Не прави никакви опити да суче.

# 3
  • Мнения: 940
ами ако ти пречи това, пробвай да замениш с биберон. според мен така или иначе ако й откажеш гърдата и издържиш ден-два на писъците, ще си намери подходящ заместител - или биберон или палец, т.е. няма как да избегнеш навика да се залъгва с нещо след като тя има нужда от това  newsm78  явно е по-емоционално дете и има нужда от успокоение (като моя син  Crazy ) поне така си мисля...

# 4
  • Мнения: 305
Тя ползва биберон-залъгалка.Има моменти,когато успява и с вода да се успокои.Но идва един момент,когато почва да реве неистово,да блъска шишето,ръцете ми и да хвърля биберона.Именно тогава предлагам гърда и се успокоява.Пробвах да я сложа до мен да се гушкаме само.Но това проработи само няколко нощи.Тази вечер,например,заспа без да суче.Отказа ми.Явно при нея вече не е такава необходимост сукането.Просто навика ли и аз не знам.Моля някой компетентен в тази област да се изкаже.

# 5
  • Мнения: 27
С моята девойка имаме сходни взаимоотношения. Вече е на година и половина и до сега сигурно само 2-3 пъти съм успявала да я приспя вечер без да суче. Обикновено лягаме заедно, тя суче известно време /от 5 мин до час в зависимост от настроението/ и заспива. Аз леко си издърпвам зърното или тя просто го пуска и я оставям сама в леглото. След това към 2-3ч. има едно събуждане със сериозно сукане и пак заспива. Но когато е по-нервна или не е добре почти не пуска зърното цялата нощ. А вече има зъби и някои проблеми по зъбите....  Така че съветите и за мен ще са полезни.

# 6
  • Мнения: 802
И моята беба прави така. Понякога, като реша да дръпна зърното тя го захапва и не пуска, а ако успея да се измъкна, полудява. Crazy

# 7
  • София
  • Мнения: 817
iraikova , според мен детето ти го мъчат зъби, за 10-месечното говориш, предполагам  Mr. Green
Същата е картинката вкъщи, но някак си ясно се различава при "зъбните кризи" - т.е. когато й растат усилено зъби не търпи биберон, но когато не е в такава фаза си е ОК положението. Не мисля, че е добре да й отказваш, стреса за бебчето, което го боли венец и единственото му успокоение е мама и любимата цица...
Ако все пак решиш, че таз работА не те устройва особено, то може да вадиш бързо зърното и да пъхаш биберон. Моята се лъже така понякога  Mr. Green
Албена, като е будна можеш да й чистиш зъбките с малко кислородна водичка на клечка за уши, поне зъболекарите, които аз познавам и съм питала, твърдят, че няма много общо между кариеса при децата и нощното кърмене, но може да са открили нещо ново, което аз не знам. Thinking


Успех и дано намерите начин да се чувствате удовлетворени от решението!   bouquet

# 8
  • Мнения: 305
Имаме нов проблем,който МНОГО ме притесни.Снощи хапна туй онуй с нас на вечеря и отказа да суче преди сън.Помислих си,че по някое време през нощта ще поиска.Да ама не.На обяд и предложих пак да суче и пак ми отказа.Не е сукала от онази нощ.Какво да правя?Ще се отбива ли?Какво е това чудо?Аз да се цедя ли?Предполагам има сериозна опасност да ми спре кърмата?Ох ще се побъркам.Зададох хиляди въпроси, но съм много объркана.

# 9
  • Мнения: 1 335
Не се шашкай много, пробвай да изцеждаш от време на време и пак и предлагай. Не че не може и да се отбива, но си мисля че от зъбоникнене може да е изнервено детето.

# 10
  • Мнения: 3 715
По въпроса с ползването за биберон - оставям го да реве. Последно се сдобих с огромен блистер, който ми беше запушил две каналчета и ме боля цяла седмица, затова вече го оставям да реве. Баща му го гушка и накрая заспива. Свиква и не ме търси за биберон. Като го напънат зъбите пак започва да ме тероризира, но гледам да го спра овреме, защото иначе става положението неудържимо.

По другия проблем - моето дете спира да яде, когато се разболява.

# 11
  • Мнения: 7
И при нас сукането е заместител на биберона. Нашият малчо на заспива без "бибата", суче и няколко пъти през нощта, а вече имаме всички зъби.
Просто отказва да приеме друг начин да бъде приспан-пробвахме татко да го приспива, песнички, гушкане, какво ли не - категорично отказва
друго освен гърдата. Вече е голям, яде всичко, а и на мен кърмата ми е значително намаляла, не го чувам да преглъща повече от 10-тина пъти на
кърмене, така че не става въпрос за хранене-просто си е навик. Ще ми се да започнем да се отбиваме, но ми се струва, че ще ни е много трудно.
Коато му откажа започва едно викане, плач, възмущение - просто не ми се започва Sad

# 12
  • София
  • Мнения: 432
Аз даже не се и опитвам да отказвам да играя ролята на биберона.  Laughing Засега я играя на поискване, ден и нощ. Тази вечер, като по чудо, заспа непробудно преди 5 часа и не се е събуждал да ме търси. Вероятно защото беше много уморен - днес през деня спа само час и половина сумарно. Иначе на 20-30 минути и денем, и нощем се събужда да поцокне, или поне да лапне гърдата, макар и без да дърпа... Особено сега с тоя бум на зъбките аз съм нон-стоп биберонка Wink

# 13
  • Мнения: 305
За мое голямо съжаление нашето кърмене приключи smile3518.Не знам какво стана...Не знам къде сбърках...Но малката спря да суче.Спря да търси  изведнъж.Минахме през толкова много проблеми и кърмачески кризи, а сега докато разбера какво става и всичко свърши.Чувствам се толкова гадно.Имам чувството,че аз сбърках някъде, но къде?Исками се поне още веднъж да я накърмя Weary

# 14
  • Мнения: 561
Здравей iraikova,
наистина е неприятно, когато детето отказва да суче, а майката не е готова за отбиване. Не е невъзможно детето да се отбива, но по-вероятно ми се струва да става въпрос за кърмаческа стачка. Може да ти е полезно да прочетеш тези материали:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971
Възможно е при вас никненето на зъби да е причина за това поведение. Доколкото виждам, детето не е сукало от 3 дена, което не значи, че няма да прояви интерес към кърменето в близките дни. Как се справяш с млякото-изцеждаш ли?
Както пише в статиите, важно е предлагането на гърда да продължи, има хубави съвети как това да стане, за да бъде то максимално ненатрапчиво и да има най-голям шанс да се приеме.
Успех  Hug и ни дръж в течение.
Дори и детето да не се завърне към гърдата, със сигурност имаш достатъчно прекрасни моменти от кърмаческите ви десет месеца, които да си спомняш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт