Неплатен и платен отпуск след майчинство? - 1

  • 91 428
  • 771
  •   1
Отговори
# 735
# 736
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 797
Още веднъж благодаря, ♥Elfita♥!

# 737


Благодаря!  Hug Пред работодателя ли го заявява?

да,с молба за неплатен отпуск
  a rabotodatelq ako otkaje da dade tozi otpusk? kakvo moga da napravq

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
  a rabotodatelq ako otkaje da dade tozi otpusk? kakvo moga da napravq

Жалба в инспекцията по труда

# 739
  • Мнения: 2
Ох, имам и аз едно питане! Нещо ми е много сложно това с майчинството. В момента съм в неплатен за отглеждане на дете до 8 години,който започна веднага след платеното майчинство. Пуснах си 6 месеца + 5 прехвърлени от бащата, до март 2014.А и съм бременна в 5 месец с второто ми дете. Работодателят ми ще прекрати неплатения отпуск, когато дойде време за болничния 45 дни преди раждането. Разбрах вече, че ми се полага и платен отпсук за този период! йееей Simple Smile
Въпросът ми е на какво основание ще бъде изичислен болничният и после майчинството. През този неплатен  на минимална заплата ли съм била осигурявана?
Благодаря предварително!

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Въпросът ми е на какво основание ще бъде изичислен болничният и после майчинството. ще ти гледат 24 те месеца назад от 45 дневния ти болничен През този неплатен  на минимална заплата ли съм била осигурявана? Месеците от втората година майчинство и тези в неплатен ще ти ги взимат на МРЗ за съответния период,който е била тогава.Минимума и за двете година е 310 лв месечно.Т.е ако ти се получава по-малко сума по сметки,ще взимаш 310 лв

# 741
  • Мнения: 30
ЗДРАВЕЙТЕ ИСКАМ ДА ПОПИТАМ МАЙ 2014 МИ СВЪРШВА НЕПЛАТЕНОТО МАЙЧИНСТВО ПОЛАГА ЛИ МИ СЕ ПЛАТЕН ОТПУС ЗА ВРЕМЕТО КОЕТО СЪМ БИЛА 1 ГОД НЕПЛАТЕНО МАЙЧИНСТВО

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ЗДРАВЕЙТЕ ИСКАМ ДА ПОПИТАМ МАЙ 2014 МИ СВЪРШВА НЕПЛАТЕНОТО МАЙЧИНСТВО ПОЛАГА ЛИ МИ СЕ ПЛАТЕН ОТПУС ЗА ВРЕМЕТО КОЕТО СЪМ БИЛА 1 ГОД НЕПЛАТЕНО МАЙЧИНСТВО

Полага се платен годишен отпуск за времето на неплатения за гл на дете до 8 г.Макс може да си в такъв 11 м,а не година

# 743
  • Мнения: 30
КАТО САМОТНА МАЙКА МИ ДАДОХА 1 ГОД ОБАЧЕ СЕГА МИ КАЗВАТ ЧЕ НЕ МИ СЕ ПОЛАГАЛО ПЛАТЕН ОТПУСК ЗА ТОЗИ ПЕРИОД ТАКА ЛИ Е

# 744
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 431
КАТО САМОТНА МАЙКА МИ ДАДОХА 1 ГОД ОБАЧЕ СЕГА МИ КАЗВАТ ЧЕ НЕ МИ СЕ ПОЛАГАЛО ПЛАТЕН ОТПУСК ЗА ТОЗИ ПЕРИОД ТАКА ЛИ Е

Полага се платен отпуск и за периода на неплатен за гледане на дете до 8 годишна възраст; ползването на един вди отпуск не погасява правото на ползване на друг, в случа платен.

Във форума не се пише с главни букви - това е разносилно на крещене.

# 745
  • Мнения: 50
Здравейте не знам дали тук е мястото да питам Ако не е тук ме насочете къде да питам,но все пак ще споделя с вас.

В момента съм по майчинство до 14 юни и от 15 юни искам да напусна работа,но имам и неизползвана платена отпуска,която искам да ми бъде изплатена без да  я използвам newsm78
Дали го обясних правилно ,за да ме разберете newsm78

# 746
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 431
Здравейте не знам дали тук е мястото да питам Ако не е тук ме насочете къде да питам,но все пак ще споделя с вас.

В момента съм по майчинство до 14 юни и от 15 юни искам да напусна работа,но имам и неизползвана платена отпуска,която искам да ми бъде изплатена без да  я използвам newsm78
Дали го обясних правилно ,за да ме разберете newsm78

А подала ли си предизвестие? Иначе няма проблем да получиш обезщетение за неизползван отпуск при прекратяване на договора.

# 747
  • Мнения: 50
Не съм подала,тъй като още съм майчинство за 2 година от НОЙ.

# 748
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 431
Не съм подала,тъй като още съм майчинство за 2 година от НОЙ.

Няма значение, че си в майчинство, нали искаш да напуснеш от 16.06., а предизвестието е поне 30 календарни дни и практически няма ка да стане номера, освен по взаимно съгласие с работодателя.

# 749
  • Мнения: 3 052
здравейте, може ли да кажете има ли законова пречка да се ползва отпуск по чл.167а, ал.1 от КТ и по чл.160 от КТ (за 30 дни този вторият) в една исъща година? В смисъл - като свърши този по чл.167а, ал.1, да се ползва другият? Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт