Бургас: Ясли, градини, занимални със специални занятия - 1

  • 42 677
  • 756
  •   1
Отговори
# 720
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Дано на никой не му се наложи да праща детето си болно или недоизлекувано на градина,но понякога обстоятелствата те принуждават  Tired особоне ако работодателя ти постави условие още един болничен и си вън,пък сега колкото е трудно с намирането на работа.Наистина,че здравето на детето ти е на 1во място,но ако няма с какво да го нахраниш и облечеш как ще е здраво.Задай те си и тези въпроси и не бързайте да упреквате никого преди да знаете защо го е направил.Не казвам,че при всички родители е така,но има и такива случаи,но има и случаи в които родителя си оставя кашлящото дете на градина и отива да пие кафе  ooooh!

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Не съм съгласна, все пак детската градина не е болнично заведение. А такъв работодател ще намери за друго да те изгони, така че това не е оправдание. И аз работих при такъв работодател, единственото което спечелих бе алергията ми, благодарение на стреса който бях подложена, ама това ще го разбереш, след като ти се стовари на главата (не го желая на никого). И какво става пак без пари, обаче с болно дете и болна майка.  Peace Аман от така разсъждаващи.  ooooh!

# 722
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Ми някои се страхуват да напуснат или да се противопоставят,добре,че мойте работодатели не са такива,с каката не ми се е налагало да ползвам много болнични,дано и с малката не ми се налага.

# 723
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Доколкото знам по закон трябва във всички градини и ясли да има изолатор,така ли е,има ли?

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Отговора все още го чакам, обещаха че ще имам отговор  Peace
Една забележка обаче: Във форума се пише на кирилица, ако нямате кирилица има едно бутонче "кредор" се нарича.  Peace

Аник, да има. В нашата градина има. Намира се при кабинета на медицинската сестра. Ама интересното бе, че като отидох да говоря с нея тя подреждаше новогодишната украса  Shocked може би аз имам изкривена представа за това кой каква длъжност има и какво се очаква да прави.  Peace

# 725
  • Мнения: 534
Първият работен ден на месец април се приемат документи за учебната 2012/2013 г. за децата от първа възрастова група, които са родени през 2009 година, независимо то месеца на раждане.

благодаря за отговора  bouquet значи от април се подават за градина, но за започване от септември ли  newsm78 Защо ми се върти нещо, че за юни се подават началото на януари или това беше за яслата.

# 726
  • London, baby
  • Мнения: 800
шушоната, тъй като прочетох мнението ти бих искала да кажа, че не родителите трябва да се активизирате, защото именно те са виновни. Тъй като аз съм от другата страна, т.е. учителката знам за какво става дума и че точно родителите водят своите болни деца с бележки от личната, че детето било здраво. Не мога да разбера защо се нахвърляш на персонала, но явно си имаш причина.

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Явно си прочела само последния ми пост, в който се чудя как се съчетава функцията на декоратор и медицинска сестра, нищо лошо не съм казала против персонала, нито пък да си го мисля, напротив.  Peace
Съчувствам на госпожите, например, които трябва да търпят няколко болни деца. Чудя се дори колко ли е желязно и тяхното здраве, щом успяват да удържат на атаката от бацили и всеки ден да са на работа здрави  Thinking Знам, че те са също толкова потърпевши, колкото и всички останали. Знам че родителите са тези, които оставят децата си сутрин в градината, прилично натъпкани с температуропонижаващи, антибиотици и силно се учудват като им кажат, че детето им е болно и не трябва да го водят.  Tired
Но също така за себе си знам, че не трябва да се съгласявам с това статукво  Peace

# 728
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Ама имали такива родители,които водят децата си толкова болни(щом са на антибиотик #Crazy)аз мислех,че говориш за деца с лека хрема примерно или лека кашлица,не мога да си представя да оставиш детето си което е на антибиотик на градина.


Също вина имат и личните лекари,как при условие,че детето е болно ще дадат бележка,че е здраво и може да посещават ясла или градина.

# 729
  • London, baby
  • Мнения: 800
Разбира се, че не трябва нито ти, нито аз, нито някой друг. Но такава е политиката, че дадеш ли бележка, нищо не могат да кажат на родителя. Колкото пъти са ми са изкашвали в лицето или кихвали, толкова пъти съм боледувала, защото не съм от желязо. Това нещо трябва да се промени, но наистина не знам от къде трябва да се започне.
 Ето ти един пример - лятото имаше варицела, и родителите зорлем си бутаха децата, щото нямало кой да им ги гледа.
 Факт е, че родителите имат много повече права от учителите, и едва ли не трябва да му се кланяш, а то трябва да е обратното!

ПП Извинявай, ако съм те обидила, но прочетох само последните ти постове.

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Днес май аз съм най-активната.

Аник, има за съжаление. Ставала съм свидетел и на такъв разговор и родителят се прави на две и половина. Помощник възпитателя казва на родителя: "Ама моля Ви, обърнете внимание на детето си. Не стига че е с температура, а днес вече не може да стисне и ака водичка. Това дете е болно."
И защото скоро бяхме пили аугументин и знам как одрисква, повече от ясно бе че детето е на АБ (в най-добрия случай). И тук естествено има вина личния лекар. Дори и моята лична лекарка е предлагала да изпише антибиотика на 12 часа, така че да може да ходи на градина  Sick
Както казах, надявам се да се регламентират един ден тези неща. Детската градина не е болница, нито да се приравнява до просто евтина детегледачка Peace

П.П.
От близо два месеца има варицала и в нашата градина, поне в нашия вход. Мисля че мястото на медицинската сестра е да следи изкъсо в групите има ли кашлящи деца. Всички знаем колко неприятности могат да се случат, ако дете с варицела се разболее и от друго. Между другото докато в момента се лекуваме в къщи, се моля да не се е случило  точно това и вече да носи в себе си и вируса на варицелата.  Praynig

# 731
  • у нас
  • Мнения: 5 738

От близо два месеца има варицала и в нашата градина, поне в нашия вход. Мисля че мястото на медицинската сестра е да следи изкъсо в групите има ли кашлящи деца. Всички знаем колко неприятности могат да се случат, ако дете с варицела се разболее и от друго. Между другото докато в момента се лекуваме в къщи, се моля да не се е случило  точно това и вече да носи в себе си и вируса на варицелата.  Praynig

Верно ли от два месеца, аз до онзи ден не видях да има сложена табелка? Чак като затвориха  входа(десния централен) и сложиха табелка и на вътрешната врата, където се минава да се ходи във фоайето.  Thinking

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Синара, в новото крило, долната група е в карантина от началото на октомври. Горната група е от около месец. От петък и в нашата група има. А имам едни съмнения че едното болно дете при нас има сестричка в друга група и тя все още си ходи на градина... и така... няма страшно ще се разнесе...  Wink
Мен като че ли не ме е страх толкова от самата варицела, ако ще я кара, предпочитам да е докато е малък. Повече ме е страх от смесването на варицела и някоя и друга бактерия, тогава вече става мазалото.   Tired

# 733
  • у нас
  • Мнения: 5 738
Синара, в новото крило, долната група е в карантина от началото на октомври. Горната група е от около месец. От петък и в нашата група има. А имам едни съмнения че едното болно дете при нас има сестричка в друга група и тя все още си ходи на градина... и така... няма страшно ще се разнесе...  Wink
Мен като че ли не ме е страх толкова от самата варицела, ако ще я кара, предпочитам да е докато е малък. Повече ме е страх от смесването на варицела и някоя и друга бактерия, тогава вече става мазалото.   Tired

сестричката не идва вече, спряна е, ама от кога точно. Тя е дружка на моята.......Въпросът е от кога е болен баткото? Ще се наблюдаваме, на бележката пише че карантината е до края на годината.

# 734
  • Мнения: 534
Боже Господи като ви слушам какви бацили, варицели и т.н върлуват ми става лошо ooooh!не ми се мисли моя как ще го пускам на градина догодина Shocked
Някой знае ли как стой въпроса с ваксините искат ли някаква бележка, че са сложени задължителните?

Общи условия

Активация на акаунт