Бургас: Ясли, градини, занимални със специални занятия - 1

  • 42 645
  • 756
  •   1
Отговори
# 750
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Не искам да разговарям с конкретен родител. Самият факт че е завел детето си говори достатъчно. А и госпожата намекна на незнаещите, че миналата година се е стигнало до саморазправа между родители по този повод  Shocked Сама разбираш че няма смисъл.  Wink
Аз пък си мисля, че освен проверки на зялата градина трябва да се насочи вниманието и към конкретния родител. Все пак докато тече проверката и докато им е още напечено ще върнат детето, но само след месец-два ще се повтори същото.
Ние имаме подобен проблем с едно по-буйно дете, което удря, хапе и блъска и родителите си умират да говорят на групички колко са възмутени, а реално като трябва да направим нещо- да говорим с директорката или с родителя всеки вдига рамене и си мълчи. Според мен първо се тръгва от родителите и после г-жите, директори и след това вече инспекторати и т.н. В обратния ред се отчита дейност, но със съмнителни резултати. А и аз, ако някой има проблем с детето ми- независимо какъв, бих искала да узная първа, дори ако нещо в здравословното му с-е притеснява някого.

# 751
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
И според мен трябва да се говори с родителя,но може би този разговор трябва да го проведе учителката,мед.сестра или директора.Защото много ще е неприятно ако този родител ви се нахвърли....имало е  и такива моменти в градините и училищата,даже нашата госпожа ни помоли какъвто и да е проблема първо с нея да говорим защото,цитирам думите й„миналата година две майки се скараха,даже стигнаха до физическа саморазправа  ooooh!"просто не знаете човека от другата страна какъв е и какво може да направи.

# 752
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Не знам, никога не са ми са нахвърляли нито словесно, нито физически, но предполагам, че това зависи и начинът, по който се подема темата. Естествено ако тръгна войнствено настроена и с менторски тон да обяснявам колко лош родител е няма да очаквам конструктивен разговор. Но аз смятам, че тук сме се събрали достатъчно интелигентни хора, които умеят да водят достатъчно дипломатични разговори, без да предизвикат дори и най-първичните родители.  Peace

# 753
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Но пак казвам не се знае кой е отсреща,има родители на които и дума не може да се каже,има всякакви хора.Щом един родител си пуска системно детето болно на градина вие каквото и да кажете това според мен няма да се промени,но ако мед.сестра или директора му кажат според мен по би се вслушал.

# 754
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Аз мисля, че се преувеличава и не вярвам да има родител, който да си пуска детето с Т, влажна кашлица и хрема. Симеон е бил 1.5г. на ясла, после 3м. в Изгрев в една градина, от 1.5г. в ОДЗ 2, е, нямало е такъв родител, а са се сменили доста. Може да има някой, на който да му изтече болничният преди да е изчезнала напълно кашлицата, но както знаем има деца, който от вирусно заболяване, което минава за 3 дни продължават да прокашлят още 2 седмици, още повече през зимата когато от влажния, студен въздух влязат на сух, спарен такъв при температурна разлика над 22 градуса. Тогава теква и носът, ако има някакъв секрет в бронхите се разкашлят, децата с астми или обструктивни състояния се разкашлят и от мъглата, което няма как да определите е ли е болест заразна, не е ли, всъщност в Бургас специалистите пулмулози -алерголози са 1-2ма, и е твърде самонадеяно да смятаме, че ние с опита си на родителите можем да правим точни преценки, та идеята ми беше, че тези деца не са заразно болни и могат да посещават детско заведение.
Често родителите прехвърлят вината от изнежването или слабият имунитет в-у другите деца и родители или градините, а в много случаи вина не носи никой- просто скок в растежа, моментна слабост или нещо друго, което е довело до спад в имунитета и серия от вирусни заболявания, за които се пие АБ, който пък нарушава баланса в организма и се навлиза в един безкраен омагьосан кръг.
Та с 2 думи- аз не съм се сблъсквала с такива безотговорни родители, смятам, че повечето такива случаи са изкривени гледни точки или преувеличени и все пак, ако ми се случи бих говорила с този родител, преди да ангажирам директори, учители и т.н. Говоря за неформален разговор като се засечем сутрин или вечер, не за публично мъмрене.
Както и да е, май е време за нова тема- буквално и преносно.

# 755
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Менина напълно съм съгласна с мнението ти отново  Peace
Аз също не съм се сблъсквала с такива проблеми,но надявам се и да не се сблъскам.

# 756

Общи условия

Активация на акаунт