Бургас: Ясли, градини, занимални със специални занятия - 1

  • 42 678
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Искат разбира се бележка за ваксините, тя е част от задължителните документи които трябва да занесеш при записването. Личния лекар знае и ще ти я издаде, споко.  Peace Пожелавам ви безаварийно и безболедуващо посещение на детската градина.  Peace
Моето дете, въпреки болестите, всеки път се прибира супер доволно и щастливо от ДГ. На въпроса как му е минал денят, получавам отговор "Супер". Еми какво повече да кажа...и госпожи и лелки, всички са супер, само с бацилите не се долюбваме  Wink

# 736
  • На морето!
  • Мнения: 5 791
Т. нар. бацили виреят навсякъде около нас, най-вече през преходните сезони, в затворени и затоплени помещения с повечко хора. Всяко дете, което от домашната среда, с която е свикнало от първите си дни, отиде в такава "бацилна" среда- било тя в ясла, градина или училище, преживява своя период на адаптация, до изграждането на имунитет. При някои деца това става бързо, при други по-бавно, но е факт, че е тежко, че през периодите на бурно физическо или интелектуално развитие, каквито са тези в градината, детето е по-склонно да боледува. Почти всички деца минават през това, а родителите през такива катарзиси. За мен като родител е по0страшно да се дава АБ за всяка кашлица и хрема и да се лекува вирус с АБ, отколкото това, че детето ще боледува по-често от предвиденото. Освен това за изнежването на децата в голяма степен сме си виновни ние- не може да играе на 26 градуса в групата с памучна блуза с дълъг ръкав и отгоре още една дебела и после потно и прегряло да го оставим още 1 час да играе на чист въздух. Ако ви кажа, че в нашата градина е поне 24 градуса и много от децата са с чорапогащници и горнички или елечета, ще ми повярвате ли? Или ги изкарват да играят на чист въдух в мъглата, примесена с гъст, лепкав смог ... а в двора на градината има липи. Или стандартната практика- като е болно детето и го върнат от градина, отиваме в детски център?! А отделно вече стои въпросът, че не всички хреми и кашлици са заразни заболявания. Въобще въпросът има много страни и решението се корени много по-дълбоко от проверка на ХЕИ и демонстрация на загриженост от страна на сестрата.
Шушоната, може би си забравила какво е било с баткото или наистина заради малкия брой деца в групите не е било толкова силно изразено това, но аз лично не познавам дете, което да е тръгнало на ясла, градина или у-ще и да не е имало адаптационен период поне 1г.
А учителките изграждат имунитет и рядко ги събарят детските заболявания, също както педиатрите и мед. лица, иначе първо те биха окапвали по време на грипни епидемии, например.

# 737
  • Мнения: 534
Искат разбира се бележка за ваксините, тя е част от задължителните документи които трябва да занесеш при записването. Личния лекар знае и ще ти я издаде, споко.  Peace Пожелавам ви безаварийно и безболедуващо посещение на детската градина.  Peace

Благодаря дано е така  Praynig
Питах за ваксините понеже аз НЕ ваксинирам детето ми така съм преценила за правилно и решението е на цялото семейство.Въпроса е дали ще имам проблем с приема в градина, знам че за ясла е задължително.

# 738
  • Мнения: 83
Луси, да нужна е бележка и за детска градина  Peace Съжалявам, ако това ще ти създаде неудобство, но за да не оспамваме тук със за и против ваксините и дали ваксиниралите също не са в правото си да не искат неваксинирани деца в градините, най-добре просто провери на място в градината, която би избрала какви са опциите и документите за прием.

Да ти е жив и здрав и много да те радва порасналия Марти!   bouquet

# 739
  • Бургас
  • Мнения: 824
Момичета,чули ли сте нещо за инициативата на общината за украса в дворовете на детските градини?В нашата градина всяка група си има елха в двора,която трябва да се украси.Днес доста се постарахме с няколко майки.Стана много красиво,всички елхички украсени в различен стил,много ми хареса идеята.

# 740
  • Мнения: 534
Мерси, Виде слава богу сме здрави  Praynig и вашата сладуранка много да ви радва и да е здравичка най-вече   bouquet
Както каза да не спамим в темата аз затова съм и писала, че решението си е мое и не ангажирам никой с него нито съм дала повод за дискусия по темата, питах за бележката и приема. Peace
А дали ваксиниралите имат право да искат неваксинирани в градините, невиждам от какво може да се притесняват нали са "защитени" от тези болести. Wink

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 14:16 от lusia_

# 741
  • Мнения: 83
Всъщност, чак сега се заинтересувах, но още не съм прочела достатъчно защо им е забранено, явно е, че трябва да има обективна причина освен тези 2% не добиващи имунитет дори след ваксина, за да ви ограничават достъпа до детски заведения.

За украса при нас не са казали, събираха се някакви пари още преди месец, но в тях влизаха и книжки  newsm78 Но идеята е добра Simple Smile

Знам, че има инициатива всяка година за украса на входове и блокове и то с награди. Нека творим красоти покрай себе си.

# 742
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Напълно съм съгласна с мнението на Менина  Peace
Аз днес ходих до градината където ще е Ивето,наистина е топло вътре и мисля без чорапогащи да я пращам и с тънка блузка отдолу с потник.

А за ваксините,мисля,че в никоя градина не приемат неваксинирано дете,даже бележка за ваксините мисля,че се иска и в училищата.

# 743
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Аз исках да похваля ОДЗ-то, че правят профилактични прегледи, а то каква дискусия се заформи  ooooh!
Първо да кажа, че след като ви изчетох съм 100 пъти по-благодарна на шефа си, че само с 1 телефон се разбираме и си оставам вкъщи да си гледам детето. Аз изобщо не чакам да вдигне Т, прокашля ли 2 пъти през нощта и го водя при ЛЛ, спирам го от ясла и си оставам вкъщи - при тази схема вече година не е близвал АБ  Peace
И да кажа, че и моят син е с алергична хрема и не можем да разберем от какво, но само с Алергодил му минава и то за няколко дни, после пак текат едни прозрачни секрети  ooooh! някой ми беше казал, че може да е от дезенфекционните материали в ОДЗ-то  Rolling Eyes Възможно ли е?

Шушоната, радвам ти се на гражданската позиция, така трябва да бъде! Аз на твое място също бих подала сигнал!

И накрая да кажа, че на мен детето ми го върнаха наобед още на 1вия ден след като му текна носа - обадиха ми се наобед, че е с хрема да си го взема. Адмирирам такова отговорно поведение от госпожите. Става дума за яслена група "Слънце" при ОДЗ "Иглика"  Peace

# 744
  • На морето!
  • Мнения: 5 791
Не искам да ти попарвам хубавите впечатления, но толкова стриктни са само в яслите. Там наистина връщат за течащ нос и прокашляне. В градините далеч не са толкова внимателни, но и децата, които да били вече на ясла боледуват по-рядко, от тези, които са за първи път в такава среда. Към 2па група вече се поуспокояват нещата и тогава започват шарките.

# 745
  • на дъното
  • Мнения: 1 556
Не става въпрос само за градинските групи,че не връщат ние сме в ясла и на едно тържество лелките бяха заредени с кърпи бършеха сополи нон стоп.

# 746
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
От сопол до сопол разлика огромна, както и от кашлица до кашлица.

Не, Менина, категорично не съм забравила какво е било с баткото.  Peace
Но пък не помня тогава да съм се сблъсквала с мораксела катаралис резистентна към всички антибиотици. Факт.  Stop
А да отговорим на въпроса защо е станала резистентна? Защото повечето родители се скриват зад уж алергичните сополи и кашлици на децата си и междувременно лекуват, но и те не знаят какво.  Whistling
Направи ми впечатление че същите тези деца, вечер старателно ги опаковат с чорапогащници, няколко чифта блузи, шапки и шалове, все едно отиват на минус 7 градуса, а вън са положителни температури  Shocked
И както е уточнила TDI, алергичните сополи са прозрачни, поддават се на лечение, макар и временно, с противоалергични препарати.
А какво е алергичната кашлица? Пристъпи на суха, деряща, до такава степен не спираща, че ще ти изхвръкнат очите. И повярвайте ми, ако детето ви има пристъп на алергична кашлица изобщо няма и да си помислите да го пуснете да се мъчи в градината.  Whistling
После, лекува се причинителя, боло то алерген, вирус или бацил.  Peace
Но има и един друг момент. При алергичните хора е много трудно да се намери тънката разлика между алергична кашлица и такава от болестно състояние. Насочващ момент е, че когато става дума за алергия отсъства елемента повишена температура. Общото състояние се подобрява при приемане на противоалергични препарати, а когато става дума за болест помага парацетамола. Поне аз така се ориентирам, наблюдавайки състоянието си. Но децата трудно биха обяснили, за това не е редно родителя веднага да се скрива зад алергията.  Peace
После - сопола е нещо напълно естествено, стига да не е станал зелен. А нелекувана алергия може да докара на детето ви и синузит.
без да задълбочавам в науката медицина давам пример

# 747
  • На морето!
  • Мнения: 5 791
Ха, аз за обструктивен бронхит или астма говорих. Племенникът ми е с астма и няколко пъти стигаше до пристъпи заради препаратите, с които мият или заради решението да боядисват нещо си с блажна боя, без да предупредят преди това. Конкретно за вашата група знам как, т.е. чувала съм, знаеш.  Wink А това кой какво и как лекува- няма как да знаеш, в нашата група има деца, които са на АБ за всеки сопол или кашлица- ето това е "лечение" на сляпо, но решението си е тяхно. Права си, че в момент на пристъп няма човек, който да си прати детето, но пристъпът не е само кашлица, а след него понякога остава едно остатъчно "кашляне", точно сухо и дразнещо, което не е заразно. Не вярвам, че някой ще си закара детето с Т или болно, най-малко самото дете ще се чувства ужасно, а ако наистина има такъв родител- защо просто не говориш директно с него. Може пък да му стане неудобно и да се коригира.  Wink А с баткото със сигурност е било различно- едно е да са 30 деца, друго е 15, да не говорим, че тогава хомеопатията не е била толкова позната, а както е известно с нея доста по-различно протича лечението и понякога се появяват симптоми, които традиционната медицина би лекувала агресивно, но всъщност те не са опасни нито за детето, още по-малко за околните. 

# 748
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Май говорим едно и също на португалски и испански едновременно Wink
В случая аз визирах деца не със суха кашлица, а обратното, влажна, дълбока. Няма как при такава кашлица да кажеш алергична е и аз да повярвам.  Peace
Не искам да разговарям с конкретен родител. Самият факт че е завел детето си говори достатъчно. А и госпожата намекна на незнаещите, че миналата година се е стигнало до саморазправа между родители по този повод  Shocked Сама разбираш че няма смисъл.  Wink

# 749
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Насочващ момент е, че когато става дума за алергия отсъства елемента повишена температура. Общото състояние се подобрява при приемане на противоалергични препарати.

Значи при нас е 100% алергия, само че не можем да разберем към какво  Thinking

Ох дано да не кара шарка  ooooh! аз никога не съм карала такова чудо и понеже ми е непонятно ме плаши още повече  ooooh!

Аз засега съм много доволна от наш'та групичка, дори казах на една приятелка да се запишат, да сме в една група. Много любезни, винаги дават информация. Даже днес наобед го взимал дядо му и му казали ако ака зелено да не се притеснява, че са яли спанак   Crazy   hahaha

Общи условия

Активация на акаунт