дълга коса на етажи /пластове/

  • 18 375
  • 18
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Косата ми е почти до кръста. Преди когато ми беше по-къса я носих на пластове. В момента такива нямам. Обясних на моята фризьорка, че искам да ми направи косата на пластове, като най-късата часта да ми е някъде около раменете, но тя категорично заяви, че на такава дължина толкова къс пласт не става. Има ли сред вас момичета с дълги до кръста коси, подстригани на пластове? Търсих снимки в нета, но не открих.

# 1
# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Търся снимки, но не намира точно каквото искам аз. Нещо може би като на Ан-Джи http://www.btv.bg/shows/zvezdi-ot-koricite/videos/video/14992467 … ot_koritsite.html Косата ми не е нито гъста, нито ми е рядка. Но с тази дължина до кръста ми се губи обема. За това искам да я направя на пластове, да и предам някаква форма и най-вече обем, но моята фризьорка твърди, че на дълга до кръста коса, пласт до раменете не става. 

# 3
  • Мнения: 371
По принцип невъзможни неща няма. Вероятно фризьорката ти не се чуства уверена в себе си и за това не иска да ти отреже косата. Моят съвет е да не настояваш тя да ти ги прави ! Иди при някой изпитан фризьор Peace

# 4
  • Мнения: 293
Ан-Джи е с екстеншъни и косата й изглежда отвратително, според моя вкус. Не си прави голяма разлика в пластовете  Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Искам си дължината, но искам и да е на етажи. Как да стане и аз незнам това. Ако имам къс горен пласт ще мога да и предавам повече обем, ще ми бъде по-лесно. Исках да намеря снимки, да изпринта една и да и занеса да види, че е възможно, ама не намирам.

# 6
# 7
  • Мнения: 380
И от мен няколко идейки:
   

 

# 8
  • Мнения: 957
Моята коса е почти до кръста и е на пластове. Нямам снимки да покажа... но не виждам какъв е проблема да ти ги направи по принцип.

# 9
  • Мнения: 7
Аз също съм виждала толкова много жени с етажирани прически и много дълги коси .Лично на мен много ми допадат.
Но май фризьорката не може да я подстриже ,а не че не става.


П.С . Ето още една
http://www.fotothing.com/photos/9b9/9b98e868fa17604d5837b8b15e8daa33.jpg
Разгледай албума на момичетата от форума имат страхотни коси и повечето са с прически на пластове
http://www.album.bg/taliko/

Последна редакция: пн, 08 ное 2010, 15:57 от Miia

# 10
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Може да се направи разбира се, но ако я истъниш много краищата ще изглеждат опърпани и редки, т.е косата ти може да изглежда по-рядка /опашката/.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Благодаря на всички ви.
Може да се направи разбира се, но ако я истъниш много краищата ще изглеждат опърпани и редки, т.е косата ти може да изглежда по-рядка /опашката/.

И тя ми обясвяваше нещо такова. Ако започне да реже много отгоре ще ми направи повече пластове и долният няма да стои добре, ще е много тънък. Ама и аз едни обяснения правя. Наистина ми омръзна да я нося така, пък и искам да има повече обем, но не за сметка на дължината. Затова пластовете ми се сториха удачен вариант. Споделих с нея, но тя ме отразя, че не става така както си го мисля. Също и една друга фризьорка ми каза, че трябва да си намаля дължината и после да си правя такива къси пластове.

# 12
  • Мнения: 3
Естествено, че може Peace Моята коса е така- до кръста ми е и имам етажи малко под раменете. Около лицето имам по-къси степени, но те се броят за етажи, защото са отделни кичури. Това придава лек обем точно отпред и подчертава лицето. По принцип, толкова дълга коса няма как има забележителен обем, освен ако не я топираш Sick Затова за мен лично, степените са единственият вариант. А за връхчетата- ако редовно се подстригваш,  няма как да са ти опърпани и проскубани.

# 13
  • Мнения: 2
Имам приятелка с коса до кръста, на пластове и определено й седят добре!!
Винаги може да се направи .. според мен даже е по - добрият вариант от това да ти е на една черта ..  newsm78

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Ей, супер сте   bouquet
Тя ми беше направила няколко пласта, но  от средата на гърба и хич не ми допадна как ме направи. Е, вече почти ги няма.
Естествено, че може Peace Моята коса е така- до кръста ми е и имам етажи малко под раменете. Около лицето имам по-къси степени, но те се броят за етажи, защото са отделни кичури. Това придава лек обем точно отпред и подчертава лицето. По принцип, толкова дълга коса няма как има забележителен обем, освен ако не я топираш Sick Затова за мен лично, степените са единственият вариант. А за връхчетата- ако редовно се подстригваш,  няма как да са ти опърпани и проскубани.

Точно нещо такова искам и аз. Ако може ще качиш ли снимка. Ако неискаш тук, ще ти дам мейл. Искам да принтирам и сл.път със снимката при нея, да види какво искам и най-вече, че възможно.

Общи условия

Активация на акаунт