Да избера ли конвекторен радиатор Делонги?

  • 7 115
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Влязохме в ново жилище и останахме неприятно изненадани, че обещаното парно няма да се състои този сезон. Смятаме да си сложим климатик в едната стая, но за другата се чудим дали да не си купим конвекторен Делонги. Стаята е около 15 кв., западно изложение, жилището е ново, с топлоизолация и пвц. Дали ще можем да се отопляваме с такъв радиатор, и ако някой от вас има, високи ли са ви сметките за ток? Благодаря.

# 1
  • Мнения: 215
Аз следях тази тема, но нещо замря ...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=430186.0

# 2
  • Мнения: 539
Определено, решението е добро!
Нашият е купуван преди почти десет години (преди да се роди синът ни), но сериозни проблеми с него не сме видели - затопля бързо (има и вентилатор), много е мощен... За сметката за тока не мога да дам инфо, уви - не съм я следила по ред причини...
Ако се питаш какви изобщо проблеми сме видели - дребни - счупих му крачетата отдолу, че бяха пластмасови (това изобщо не му пречи, случи се преди 6-7 г. и все още топли отлично, не гори повърхностите, на които се опира) и трудно се чисти от праха между ребрата.
Това е! Препоръчвам го!  Peace

# 3
  • Мнения: 16
Аз вече си купих и съм много доволна, дори и хора, а той е сравнително голям около 20 квадрата. Смятам обаче, този конвектор в студените зимни дни да остане в спалнята, а ние може би ще си купим от норвежките, уж били по- силни.. newsm78...Работата е там, че всеки момент уж ще пускат парното сега говорят, че до месец, може би...и не ми се иска да давам пари за климатик...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
а има ли смисъл от тях, в сравнение с духалките, моля не се хилете много на въпроса? Mr. Green

# 5
  • Мнения: 16
Според мен има смисъл. Една зима ползвахме основно духалки, освен, че не можеше да се стопли, гълта като змей. След това в стария апартамент сложихме климатик и то не инвенторен, а освен това и китайски боклук. Топлеше страхотно( и досега си топли майка ми), а сметките паднаха два пъти. Сега обаче няма смисъл да слагаме климатик за малък период от време. Ако питате мен, духалките са само за затопляне малко преди лягане или сутрин, но да ги държите включени денонощно и да разчитате на тях като основен източник на отопление, не ви го препоръчвам въобще.

# 6
  • Мнения: 3
Аз използвам на Теси и съм много доволна , водят ги уж енергоспестяващи до колко е така не мога да кажа, но не е като с духалка. Сами си го момтирахме и лесно се поддържа чист, а и цените са съвсем прилични.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2
Има смисъл от конвектор, няма смисъл от Делонги.

# 8
  • Мнения: 241
Сложете си климатик.
1 Харчи 1кВт ток и дава 1,5 до 2,5 кВт топлина. Конвектора харчи 1кВт ток и дава 1кВт топлина.
2 Стаята е западна и малка. Предполагам ще е спалня. Лятото слънцето ще пече целия следобед и ще ви трябва охлаждане за да може да се спите нормално. Отново климатика е по-добрия избор.
3 Вътрешното тяло, на климатика, може да се монтира на всяка стена, а конвектора само под прозореца и забравяте за красиви пердета.
4 Климатика ме отоплява по-евтино от парното (става дума за Варна).

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2
И въпреки, че излиза по-евтино с климатик, за мен това е най-некомфортното отопление. На която и стена да е сложено, на където и да е настроено да духа вътрешното тяло винаги има течение което си е наприятно, да не говорим за шума на вътрешното и външно тяло, особено вечерно време(говоря от личен опит, някой хора спят до пусната прахосмукачка и нищо не чуват, мен ме дразни и най-лекият шум). Взехме си "най-тъпия" стенен конвектор на Теси и сме супер доволни от отоплението му. Казвам "най-тъпия", защото за мен конвекторите са 2 вида- Adax и други.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сложете си климатик.
1 Харчи 1кВт ток и дава 1,5 до 2,5 кВт топлина.

даже и повече. Хората (японците предимно) вече се борят за COP>4-4.5
mita4e - не знам какъв климатик си ползвал, но има начин да се пусне на напълно безшумен режим.
И последно, авторката е с дълбоко замразен акаунт. Едва ли влиза да чете съветите ни.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 260
БИ ЛИ МИ ОБЯСНИЛА ЗАЩО НЯМА СМИСЪЛ ОТ КОНВЕКТОР ДЕЛОНГИ

# 12
  • Мнения: X
Ние сме с климатик, топло е, но често сме с хрема, схванати вратове и през зимата и през лятото. Конвекторът мисля, че е добра идея.

Общи условия

Активация на акаунт