акция за домът в с.Медвен

  • 6 047
  • 60
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ВНИМАНИЕ!
Акция за набиране на средства за Дом за деца и младежи с умствена изостаналост "Св.Марина" с.Медвен където са настанени за отглеждане и възпитание 52 деца с вродени тежки умствени и физически заболявания. Децата са на възраст от 3 до 18 години. Около 30% от децата са лежащо-болни с много тежки физически увреждания.

Акцията ще се проведе на 19 ноември 2005 г. от 11:30 до 12:30 часа пред главния вход на СофияЛенд.

В дома имат спешна нужда от:
1.ХРАНИ-от всякакво естество
2.Постелен инвентар-чаршафи,спални пликове
3.лично белъо,нощници
4.Памперси
5.Перилни и миещи препарати
6.Дезинфектанти
7.Летни обувки,пантофи
8.Летни детски колички



Tay kato v takav dom ne sme hodili se predpolaga,che naistina detzata sa zle i kolkoto i da dava darjavata vinagi imat nujda ot kakvo li ne.

Namerili sme chovek ot Sliven,koito shte sledi neshtata.
Molbata mi e da se mobilizirame i da donesem kakvoto mojem.Mnogo ot vas vse oshte imat dreshki,koito ne sme uspeli da vzemem i te shte sa mnogo polezni.Nie imame 2 kashona s gumenki,koito ne stavat da se hodi s tiah navan i v Medven shte svarshat idealna rabota.

Nashi poznati obeshtaha da osiguriat pampersi i hrani,no za tova shte znam po-kasno idnite dni.Direktorkata shte doide s transport i shte mojete da se zapoznaete s neia.
Osven tova dnes razbrah,che niakoi ot uvredenite dechitza ot Pernik shte badat premesteni tochno v tozi dom.

Iska ni se da im pomognem zashtoto v tezi domove e mnogo tejko sastoianieto na detzata.
Blagodaria vi predvaritelno momicheta  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 264
Тъй като прочетох ,че досега не сте събирали неща за дом за деца с увреждания  , може би ще ви е от полза да знаете :
1. дечицата с увреждания особено лежащо болните са доста дребнички примерно 9-10 годишни са като 3-4 годишни  това за размера на памперсите
2. има деца който се нуждаят само от нощен памперс стават памперси за възрастни има до 50 кг
3. от дрешките са подходящи предимно анцузи
4. тъй като имат терапия може би имат нужда от касети и дискове с музика  , детски филмчета .
5. има едни звездички , който се залепват или закачат на тавана лежащо болните дечица много ги харесват
Надявам се да съм ви била полезна   bouquet
Мога да дам две колички и някой други неща , ако някой има възможност да ги вземе от Бургас Thinking

# 2
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Тъй като прочетох ,че досега не сте събирали неща за дом за деца с увреждания  , може би ще ви е от полза да знаете :
1. дечицата с увреждания особено лежащо болните са доста дребнички примерно 9-10 годишни са като 3-4 годишни  това за размера на памперсите
2. има деца който се нуждаят само от нощен памперс стават памперси за възрастни има до 50 кг
3. от дрешките са подходящи предимно анцузи
4. тъй като имат терапия може би имат нужда от касети и дискове с музика  , детски филмчета .
5. има едни звездички , който се залепват или закачат на тавана лежащо болните дечица много ги харесват


Надявам се да съм ви била полезна   bouquet
Мога да дам две колички и някой други неща , ако някой има възможност да ги вземе от Бургас Thinking


mnogo ti blagodaria Heart Eyes
da,direktorkata kaza,che sa po-drebnichki.I si misleh tochno da pomolia da se nosiat sportni dreshki za ne po-golemi ot 15 godishni dechitza.

Za pampersite kaza ot 9 do 40 kg.
za muzika nishto ne spomena,govorihme,che niakolko dechitza(edva 4-5 detza) shte mogat da risuvat portzelanovi figurki(edna mama tuka shte dade)

i tova za sega se seshtam Simple Smile

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Предполагам, че ако купим бельо, ще е хубаво да се изпере и изглади предварително.
Добре де, пиша го, за да бутна темата напред.  Wink
Хайде, хора, и едно шише белина да занесете, пак ще е от полза.  Hug

# 4
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Предполагам, че ако купим бельо, ще е хубаво да се изпере и изглади предварително.
Добре де, пиша го, за да бутна темата напред.  Wink
Хайде, хора, и едно шише белина да занесете, пак ще е от полза.  Hug

spetzialno popitah dali drehite da sa minali na him.obrabotka ;-)Direktorkata kaza,che ne e nuhjno,te shte si gi opraviat tam.

  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 371
Роси, ще чакам да уточниш какви храни ще трябват, защото дрехи нямам какви да занеса. Ще погледна долу какво е останало от чувалите и ще докладвам, дано да е от полза. Ние в този дом ще ходим ли? Не съм сигурна, че съм в състояние да го понеса, срам ме е да си призная, но това е истината Confused
Под дезифенктанти какво имаш пред вид? Мисля да взема белина, пак прах за пране и евентуално храна. Превръзки не си споменала? Сигурно трябват,а newsm78
Имам и една бебешка количка, нали знаеш?

# 6
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Роси, ще чакам да уточниш какви храни ще трябват, защото дрехи нямам какви да занеса. Ще погледна долу какво е останало от чувалите и ще докладвам, дано да е от полза. Ние в този дом ще ходим ли? Не съм сигурна, че съм в състояние да го понеса, срам ме е да си призная, но това е истината Confused
Под дезифенктанти какво имаш пред вид? Мисля да взема белина, пак прах за пране и евентуално храна. Превръзки не си споменала? Сигурно трябват,а newsm78
Имам и една бебешка количка, нали знаеш?

ne,niama da hodim Duci,mnogo e daleche,no sme namerili jena koiato e ot raiona i shte sledi neshtata.Az sashto se vazdarjam ot poseshtenie tam,koeto e mnogo egoistichno,no ne bih vliazla pri takiva detza.Da,sram me e ,no si go priznavam.

za prevrazki shte pitam.
Kolichkata ia donesi,molia te.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 857
побутвам темата нагоре

ще пиша на лични...

# 8
  • sofia
  • Мнения: 7 477
побутвам темата нагоре

ще пиша на лични...


ok Heart Eyes
a i mamma shte ia dobavi dnes v saita ni,che mnogo vlizat vatre i se nadiavame i ot tiah da doidat.

iska ni se da si otpatuva busa im palen za Medven.Kakvo li e tam ne smeia da si predstaviam.
iskam da niama takiva detza Cry

# 9
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Мисля, че няма да е зле тук да пишем кой какво ще носи, за да се опитаме да покрием горе-долу целия списък от неща. Ето например Мамica беше писала, че ще взима препарати за чистене, белина, малко хранителни продукти в другата тема (ако добре си спомням) и следователно аз знам, че тези неща са осигурени и ще взема нещо друго от списъка - може би пижами, храни, памперси. newsm78. Какво мислите?

# 10
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Мисля, че няма да е зле тук да пишем кой какво ще носи, за да се опитаме да покрием горе-долу целия списък от неща. Ето например Мамica беше писала, че ще взима препарати за чистене, белина, малко хранителни продукти в другата тема (ако добре си спомням) и следователно аз знам, че тези неща са осигурени и ще взема нещо друго от списъка - може би пижами, храни, памперси. newsm78. Какво мислите?

ok,saglasna.

1.imam okolo 40 chifta gumenki(tip pantofi),koito ostavat ot edno darenie i shte gi donesa.
2.shte vzema dve torbi igrachi (pliusheni i meki) ,zashtoto direktorkata pomoli za MEKI igrachki.V Pernik i Dren sa zadrasteni s pliusheni igrachi i tezi shte svarshat idealna rabota za Medven.
3.Malko dreshki,che to v moia garderob izprazvaneto varvi dosta barzo,no......kvo da se pravi.Otdelno shte vzema i ot Mira v pomedelnik drehi.
4.Chetki za zabi-50 br.Pak ot darenie(Maxima beshe prashtala 200 liatoto) i ima ostanali.

tova za sega Hug

# 11
  • Мнения: 3 777
Лятна количка от мен.

# 12
  • Мнения: 4 371
И от мен количка, зимна.
За другите неща все още нищо не казвам, ще ги купя във втроник може би, че тогава не съм на лекции и ще докладвам Simple Smile

# 13
  • sofia
  • Мнения: 7 477
И от мен количка, зимна.
За другите неща все още нищо не казвам, ще ги купя във втроник може би, че тогава не съм на лекции и ще докладвам Simple Smile

Duci,nedey nosi zimna kolichka,pazi ia za Pernik.V Medven triabvat LETNI!

# 14
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Само едно въпросче - защо са им необходими летни обувки, а не зимни? newsm78

# 15
  • Мнения: 1 264
Само едно въпросче - защо са им необходими летни обувки, а не зимни? newsm78
Предполагам защото повечето деца с увреждания не напускат пределите на дома и с летните обувки ще ходят вътре , а не навън . Най-удобни са гуменки с лепки , изобщо обувки с лепки .
Може би е добре да се разбере колко деца учат извън дома и за тях се приготвят зимни обувки   bouquet
Аз мога да дам една лятна и една комбинирана количка / нямат нужда от тях в дома който посещавам /  , малко обувки , дрехи и чувал плюшени играчки . Само дето нямам идея как да ви ги пратя   bouquet

# 16
  • Мнения: 750
За сега не виждам пречка да не се включа.

Ще взема предимно някакви трайни продукти (варива). Мисля, че и 2-3 нощници имам останали от бременността ми. Ако успея да напазарувам преди петък вечер, ще рапортувам. Ако нещо успея да събера от познати - също.


# 17
  • sofia
  • Мнения: 7 477
govorih s direktorkata.

Vanshni obuvki ne im triabvat!!!!
Igrachki moje vsiakakvi,stiga da sa meki.
Pampersi do 40 kg.vkl.
VAJNO-ne kupuvayte za sega HRANI,zashtoto ot edna firma obashtaha da im dadat,no shte mi potvardiat utre.Zadrajte za sega s hranite.

drugo se setih,mi kolko ot nas imat po mazetata kompoti i dr.takiva hrani ????
az niamam de,ama v mazeto na maika mi sigurno e palno.Davam samo ideia ,a GLOBALNATA MISAL  mi e-da si stane praktika i za drugite domove da nisim takiva neshta.Znam,che v Pernik ne otkazvat kompoti Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 39 761
Малко инфо от Мира, която в беше в дома в Медвен.

Децата в дома са 50. Както предполагахме не цъфтят и не връзват.
Цитат
От: MIRAM
Дата: 13:42:30
Относно: хай!
Съобщение:
Задачката е изпълнена. Статията ще излезе в петък. Започваме да работим за дома. Имаме план.

Цитат
вчера бяхме там няколко часа. Всичко разгледахме. Петрова дойде и надълго разговаряхме.

Там с една акция не става...Редовно трябва да се ходи и непракъснато да се търсят спонсори.

Ще ти изпратя статията, която ще излезе в петък

За чорапки и лекарства имам няколко възможности...ще търся и други. Занесохме много дрехи и играчки. И кутии с вафли.

Повечето са лежащи...Много тежки диагнози.
Най-много искат перилни, дезинфектанти, чаршафи

В едни големи вани първо накисват чаршафите, после ги слагат в пералнята...Нови чаршафи, казаха, за няколко седмици стават на парцали от многото пране и белина

Много искат памперси- лежащите са само  с тях. Питах за килограмите- от 6 до 30кг

ооох, голяма трагедия! Радост, обаче е пушка! Страхотна жена! Ще пишем за нея! Питам я-  омъжена ли си, колко деца имаш...А тя- да, омъжена съм и имам 52 деца! Аз не загрявам...викам сериозно те питам...тя- да, бе- имам 52 деца!
Има 22 души персонал, по 3 на смяна, а и в момента имало много отпускари

# 19
  • sofia
  • Мнения: 7 477
moga da si predstavia kakvo e ,no da si priznaia ne iskam da go vijdam.

haide da se opitame da donesem kakvoto mojem.
Charshafite sa nai-vajni,kakto i perilni preparati.

mnogo sajaliavam,che ne mojem na vsichki 150 doma da pomognem Cry

# 20
  • Мнения: 2 249
Само едно въпросче - защо са им необходими летни обувки, а не зимни? newsm78
Предполагам защото повечето деца с увреждания не напускат пределите на дома и с летните обувки ще ходят вътре , а не навън . Най-удобни са гуменки с лепки , изобщо обувки с лепки .
Може би е добре да се разбере колко деца учат извън дома и за тях се приготвят зимни обувки   bouquet
Аз мога да дам една лятна и една комбинирана количка / нямат нужда от тях в дома който посещавам /  , малко обувки , дрехи и чувал плюшени играчки . Само дето нямам идея как да ви ги пратя   bouquet

сега чета това и се сещам,че сестра ми ще идва в петък насам за рожденният ми ден-ако имаш въможност да отидеш до автобуса и да пратиш разни неща,които прецениш ще се получи добре-аз заължително ще я чакам тук с кола така че....-ама тва само в случай ,че не ти е проблем да отидеш на автобуса някаде към обяд иначе не се притеснявай излишно Hug  bouquet

# 21
  • в гората
  • Мнения: 1 486
да побутна темичката малко напред...

# 22
  • Мнения: 1 264


сега чета това и се сещам,че сестра ми ще идва в петък насам за рожденният ми ден-ако имаш въможност да отидеш до автобуса и да пратиш разни неща,които прецениш ще се получи добре-аз заължително ще я чакам тук с кола така че....-ама тва само в случай ,че не ти е проблем да отидеш на автобуса някаде към обяд иначе не се притеснявай излишно Hug  bouquet

пратих ти лично съобщение  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 331
Имам питане......
Чаршафите, какъв размер трябва да са - за детски креватчета или за големи стандартни легла?

# 24
  • Мнения: 918
Mисля и аз да се включа, да занеса прах за пране и памперси. А кой размер все пак е най-необходим?

# 25
  • София
  • Мнения: 39 761
Цитат
Много искат памперси- лежащите са само  с тях. Питах за килограмите- от 6 до 30кг

# 26
  • Мнения: 918
Цитат
Много искат памперси- лежащите са само  с тях. Питах за килограмите- от 6 до 30кг
Това е ясно, но едва ли ще мога да купя от всички номера, затова питам кой е най-търсения.

# 27
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Имам питане......
Чаршафите, какъв размер трябва да са - за детски креватчета или за големи стандартни легла?


i dvata razmera.

# 28
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат
Много искат памперси- лежащите са само  с тях. Питах за килограмите- от 6 до 30кг
Това е ясно, но едва ли ще мога да купя от всички номера, затова питам кой е най-търсения.

po-golemite razmeri ,zashtoto po-golemite detza sa poveche.
 Heart Eyes

# 29
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Купила съм 10 килограма чаршафи, големи са (нямаха малки). Все пак смятам да ги изпера и изгладя, да не ги нося в този им вид.  Hug
В събота ще се видим. Hug

# 30
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Купила съм 10 килограма чаршафи, големи са (нямаха малки). Все пак смятам да ги изпера и изгладя, да не ги нося в този им вид.  Hug
В събота ще се видим. Hug

Момичета,часовете са между 10.00 до 11.00 .
Директорката се обади и помоли да го направим по-рано защото в събота се чака сняг,а селото било високо в планината и имьли 5 ч път.
Затова ще ви чакаме от 10.00 до 11.00 ч. пак на същото място.
След акцията ще ги заведа в едн магазин откъдето ще им дадът хран.продукти,козметика и перилни препарати.Моля ви,вие не купувайте тези неща.
Няма смисъл,зящото колич. няма да е малко.

Съжаляваме за неудобството на часа,но мисля че трябва да го съобразим.

Благодарим ви Heart Eyes

# 31
  • в гората
  • Мнения: 1 486
значи чаршафи, памперси, пантофи, дрехи, летни колички остават в списъка...

... айде малко напред да бутнем темата.

# 32
  • Мнения: 2 249
МИ ДОБРЕ-БУТ,БУТ Party
АМА ДА НЕ ЗАКЪСНЕЕТЕ ЕЙ Stop-ОТ 10 СМЕ-И КАФЕ ДА ПИЙНЕМ ДА ИМА ВРЕМЕ И ДА ПОКЛЮКАРИМ ,ПЪК И РАБОТА ДА СВЪРШИМ Praynig Hug  bouquet

# 33
  • Мнения: 3 777
Добро утро.
Взех 60 бр. пампи от 8-18 кг. Ще донеса и количката утре.
Къде да гледам за вас? Че ще съм сънена по това време Crazy Да не ви пропусна?

# 34
  • Мнения: 2 249
Добро утро.
Взех 60 бр. пампи от 8-18 кг. Ще донеса и количката утре.
Къде да гледам за вас? Че ще съм сънена по това време Crazy Да не ви пропусна?

около кръглия бар-гледай за "най-прекрасните" Embarassed

# 35
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Добро утро.
Взех 60 бр. пампи от 8-18 кг. Ще донеса и количката утре.
Къде да гледам за вас? Че ще съм сънена по това време Crazy Да не ви пропусна?

okolo fontana pred S.Land,ili vatre na kraglia bar.

Molia vi,ne zakasniavayte,do 11.00 h. sme tam.Shte imame i dosta rabota dokato opishem vsichko,koeto shte se kachi v busa.  bouquet

# 36
  • Мнения: 2 249
Добро утро.
Взех 60 бр. пампи от 8-18 кг. Ще донеса и количката утре.
Къде да гледам за вас? Че ще съм сънена по това време Crazy Да не ви пропусна?

okolo fontana pred S.Land,ili vatre na kraglia bar.

Molia vi,ne zakasniavayte,do 11.00 h. sme tam.Shte imame i dosta rabota dokato opishem vsichko,koeto shte se kachi v busa.  bouquet

НЯМА ЛИ ДА Е СТУД ЗА ОТВЪН??? newsm78

# 37
  • Мнения: 918
За съжаление, аз само ще дойда да донеса нещата, няма да мога да остана, защото ще пътувам Rolling Eyes Взела съм памперси и меки играчки.

# 38
  • sofia
  • Мнения: 7 477
За съжаление, аз само ще дойда да донеса нещата, няма да мога да остана, защото ще пътувам Rolling Eyes Взела съм памперси и меки играчки.

ок,заповядай  bouquet

# 39
  • Мнения: 3 248
ДАРЕНИЕ ЗА С. МЕДВЕН

1. Звезделина - 6 пакета Pampers jumbo pack, меки играчки, дрехи

2. dezyq - памперси, играчки

3. ЕТ "Галина Жекова" - дрешки

4. Жана - дрехи, чаршафи

5. Ани (Варна) - чорапки

6. Дуци, Сестрата на Дуци - 7 кг. банани, 3 кг. портокали, 8 кг. ябълки, чорапки
36 чифта, 12 л. ябълков сок.

7. AnMary - 49 броя памперси

8. МардиГра - 90 бр. памперси, дрехи, 16 бр. пижами

9. Luminosa - пуловери, меки играчки

10. Мария Иванова - 35 бр. порцеланови фигури

11. МЕРЕЛИН -1 пак. памперси за възрастни, 1 пак. памперси за деца, 6 сапуна
бебе, 4 бр. чаршафи, 2 бр. кърпи, дрехи

12. Kiki29 - 2 пак. памперси, 2 л. белина, 3 кг. прах, чаршафи, бисквити

13. Кика - 60 бр. памперси, 1 комплект чаршафи, дрехи

14. SofiBo - памперси, играчки, дрехи (нови и употребявани), чаршафи

15. Denat - памперси, белина, Роли

16. Slunce - количка, пакет памперси

17. Vasilisa Umnica - 10 кг. чаршафи

18. Емилия и Борислава - памперси, памук, марли, бинтове

19. Lavender - гуменки - втора употреба - 50 броя, играчки - плюшени 2 плика, памперси


Сърдечни благодарности на всички отзовали се!     

Извинявам се, ако съм объркала нещо от прякорите или бройката на дарените неща!    Ако има проблем, казвайте на лична и ще поправям!   

# 40
  • Мнения: 3 248
А сега да разкажа малко и за самото събитие!

Аз отидох доста по-рано, кафето беше още затворено, може би и затова ме опътиха към служебния вход - решиха, че съм от персонала!
Срещата беше определена за 10 часа, бяхме вътре, в София Ленд, защото навън си беше адски студ!
Дойдоха много майки, татковци и децааа - къде по-маки, къде по-пораснали! Всеки носеше колкото и каквото може, но май преобладаваха памперсите! Доколкото успях да преброя бяха около 750 броя - грубо казано!
Имаше страхотни плюшени играчки...вярвам, че децата ще им се зарадват много!  Изобщо надявам се цялото дарение да направи тежкия им живот по-лек, а условията, в които живеят поне малко по-поносими!
Съученичка и приятелка на Дуци, репортер от MСАТ, направи репортаж, а самата Дуци, макар и много притеснена разказа за движението и акциите...можете да гледате тази вечер от 19 часа по МСАТ!
Надявам се тази вечер повече хора да чуят за това, което правим и да се отзоват, защото явно и този път пак си бяхме само ние - мамите от форумите (особено аз   )! Може би с малки изключения...

Директорката дойде към 11 часа, закъсня заради лошите зимни условия! Каза, че са тръгнали в 5 сутринта, но пътят бил ужасен, особено в района на Пазарджик!
Поговорихме малко, разказа за отчайващите условия в Медвен, в Сливен се знаело за дома, но нито някой го посещавал, нито дарявал нещо!
Персоналът им е малко, едвам смогват да се оправят, заплащането естествено минимално!
Обеща да ни изпрати снимки да дома и децата, да покажем на всички вас къде е отишло това, което сте донесли днес!
На мен ми хареса директорката, изглеждаше искрена и загрижена! Не приемам ръководството на такъв дом за професия или работа, а по-скоро за призвание!

И така повечето майки идваха и си отиваха...около нас бръмчаха непрекъснато сладуранките на Кика и AnMary - Ивана и Диди!  Много сладки и послушни!

Единствено ме е яд, че не се запознах с Vasilisa Umnica, много ми се искаше...мъжът й дойде и остави огромния плик с чаршафи и като каза за ника й, аз наострих ушлета и започнах да се оглеждам като рецидивист...ама ме беше срам да питам коя точно е!

Това е накратко! Хахах, как звучи само "кратко" ...замислих се кога ли съм пускала кратък постинг!     

# 41
  • Мнения: 955
Момичета, страхотни сте, поздравявам ви! Това, което правите е неоценимо! Другия път ще се включа и аз, макар, че с моите 2 бебета нямам никакво време и начин за придвижване!

# 42
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета, страхотни сте, поздравявам ви! Това, което правите е неоценимо! Другия път ще се включа и аз, макар, че с моите 2 бебета нямам никакво време и начин за придвижване!

shte zvankash po-rano i niakoi shte idva do vas da vzima neshtata.
taka pravim redovno i e praktika Wink
  bouquet

# 43
  • u doma
  • Мнения: 170
Момичета поздравявам ви за това което правите. Съжелявам че не мога да се включа , защото съм доста далеч от София. Искрено се радвам на вашите дела!!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 44
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета поздравявам ви за това което правите. Съжелявам че не мога да се включа , защото съм доста далеч от София. Искрено се радвам на вашите дела!!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

izvibiavay,no kolko dalech ot Sofia si?
ako si po provintziata vednaga hste ti kajem kade kakvo e polojenieto Wink
ako si izvan Bg e drug vapros Hug

# 45
  • sofia
  • Мнения: 7 477
току що се чух с директорката,прибрали са се благополучно.

# 46
  • u doma
  • Мнения: 170
Ами аз съм от Севлиево . Ако мога да помогна с нещо кажи

# 47
  • Мнения: 430
току що се чух с директорката,прибрали са се благополучно.


Браво! Мислех ги в това време...
Утре ще е ден за подаръци Grinning

# 48
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ами аз съм от Севлиево . Ако мога да помогна с нещо кажи

utre shte si vidia spisaka i shte ti kaja Simple Smile
blagodaria ti Heart Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз останах доволна от днешната акция ... макар, че се успахххх. И успях само памперси да купя, а имах и чаршафи, и играчки, ама не моа напоследък си събера сивото вещество. Трее фана некой да ма вкара в релсите. Simple Smile Разчитам на вас Simple Smile

# 50
  • Мнения: 3 248
Аз останах доволна от днешната акция ... макар, че се успахххх. И успях само памперси да купя, а имах и чаршафи, и играчки, ама не моа напоследък си събера сивото вещество. Трее фана некой да ма вкара в релсите. Simple Smile Разчитам на вас Simple Smile

Какво като се успа? Нали не закъсня! Party
Аз пък нещо съвсем се сдухах, след като директорката каза, че децата там не доживяват 18 г., защото умират! Cry Cry Cry Каза го, докато си смятах дарението и като го чух се обърнах и така я изгледах, че май съжали, че го е казала пред мен! Sad
Баси, гадният живот...и държава! ooooh!

# 51
  • sofia
  • Мнения: 7 477
koi snima vchera s photoaparat?

# 52
  • Мнения: 3 248


Мариета носеше фотоапарат...тя снима нещо, но и Диди на Танчето! Peace

# 53
  • Мнения: 918
Момичета,
съжалявам, че не успях да се запозная с вас. Всички сте много готини, надявам се следващия път да мога да остана и да се включа. Hug

# 54
  • Мнения: 2 249


Мариета носеше фотоапарат...тя снима нещо, но и Диди на Танчето! Peace
аз за носенето носех-ама общо взето наснимах хубаво дечицата-на Кика и на Танчето и сладура на Слънце-общо взето от акцията има една снимка на Радина като аваше интервю

# 55
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Всички имате специални поздрави от директорката.
Каза,че всичко което сме предоставили за децата е от крайна необходимост и ще ги спаси за месеци напред.
Много се радвали на играчките Simple Smileмиличките.

държим връзка там,тези дни ще имаме и точното количество на дарението.

Имаме идеи за помощ там от местните власти,но сме в процес на търсене на точните хора

# 56
  • Мнения: 918
Много хубава новина.  Hug Акцията беше точно навреме, като гледам какъв студ настана, представям си какво е там в планината.

# 57
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Много хубава новина.  Hug Акцията беше точно навреме, като гледам какъв студ настана, представям си какво е там в планината.

da,a osven tova jenata,koiato mi kaza za tozi dom(preprati ni pismo sas zov za pomosht ot doma v Medven) me uveri,che direktorkata e sviastna i naima da zloupotrebiat s darenieto.
Tova nai-mnogo me uspokoiava.

# 58
# 59
  • sofia
  • Мнения: 7 477

imam palna informatzia za darenieto kam Medven,dnes vzeh protokolite .
utre kao imam poveche spokoistvie okolo men shte go napisha tzialoto tuk za da se znae.

izpratili sa ni i kartichki ot detzata i malko snimki-samo 3

tolkova mnogo neshta sme sabrali :hug:i tolkova mnogo sa kupili tezi  hora ot magazini 345 i himicheskoto na Sitniakovo Simple Smile

# 60
  • Мнения: 3 248
На 19.11.2005 година бе направена акция за Дома за деца и младежи с умствена изостаналост "Св. Марина" с. Медвен, община Котел.

Списък на хранителните продукти и материали, получени чрез Фондация "Движение на българските майки"

1. Памперси - 730 бр.
2. Четки за зъби - 45 бр.
3. Пантофи - 58 чифта
4. Спални чаршафи, втора употреба - 13 бр.
5. Спални пликове, втора употреба - 17 бр.
6. Детски чорапки - 60  чифта
7. Хавлиени кърпи - 17 бр.
8. Играчки - 67 бр.
9. Порцеланови фигурки - 35 бр.
10. Марли - 100 бр.
11. Памук - 4 х 100 гр.
12. Памук - 13 х 200 гр.
13. Детски пижами, комплекти - 7 бр.
14. Детски пижами, долнище - 17 бр.
15. Белина - 4 литра
16. Течен сапун - 2 литра
17. Бинтове
18. Препарат Роли - 1 бр.
19. Блузи - 52 бр.
20. Тениски - 44 бр.
21. Панталони - 37 бр.
22. Олекотен комплект за кошара - 1 бр.
23. Бисквити - 4 кутии
24. Ябълки - 8 кг.
25. Банани - 7 кг.
26. Портокали - 3 кг.
27. Ябълков сок - 12 л.
28. Бебешка количка - 1 бр.
29. Прах за пране - 3 кг.

 С благодарност към фирмите:

- Г-н Емил Ангелов - "Пиреос Евробанк", клон Ситняково
- Г-н Михаил Начев - "Глобул Тур"
- Г-н Алексей Лазаров - "Ивал" ООД
- Г-жа Мила Бамбукова - 3Д "Армеец", София 6
- Г-н Димитър Данев - "Свежест" АД
- Г-н Васил Гьорев - Магазини "345"
- Г-н Илия Веселинов - "Ком" ООД

...за предоставените :

1. Памперси - 300 бр.
2. Еднократни носни кърпи - 300 бр.
3. Тупфери кутии - 36 бр.
4. Белина - 4 литра
5. Веро - 30 литра
6. Почистващ препарат Роси - 16 бр.
7. Мокри кърпи - пакет - 7 бр.
8. Тоалетен сапун - 60 бр.
9. Омекотител - 50 бр.
10. Перилен препарат за автоматични машини - 68 бр.
11. Течен перилен препарат YES - 12 литра
12. Пасти за зъби - 20 бр.
13. Шампоани - 4 литра
14. Прах за пране - 21 кг.
15. Русенско варено - 30 бр.
16. Пастет - 21 бр.
17. Ориз - 50 бр.
18. Боб и леща - 50 кг.
19. Натурални сокове - 20 литра
20. Газирана напитка "Флорина" - 60 литра
21. Олио - 50 литра
22. Брашно - 48 кг.
23. Захар - 50 кг.
24. Спагети - 12 кг.
25. Макарони - 12 кг.
26. Готови супи - 4 пакета
27. Нишесте - 2 пакетета
28. Обикновени вафли - 156 бр.
29. Корн Флейкс - 3 кутии

Благодарим, както от наше име, така и от името на децата, на всички момичета от форумите, които се отзоваха, както и на фирмите! Hug

Последна редакция: сб, 26 ное 2005, 12:11 от Luminosa

Общи условия

Активация на акаунт