Купуване на ЧИСТА ХРАНА

  • 761 244
  • 6 490
  •   1
Отговори
# 150
# 151
  • София
  • Мнения: 5 203
Оказа се, че не е нужно да се ходи  до оранжериите на Гимел, на борсата в София - Слатина се продават на едро, на същата цена като в Звъничево примерно. САмо че трябва микрокоопериране, защото първо искат да продават само на фирми и второ - цели чувалчета. Нашето излезе 12 кг.

Явно в Пловдив също  има на борса, така си обяснявам наличието им в малки магазинчета.

В София имало на пазар Красно село, в началото, най близкия ъгъл до светофара. С надценка, но доста приемлива спрямо цената на брой в големите вериги.

Само краставиците са били налични, останалите зеленчуци са по заявка.

Хубавата новина е, че вече има узрели домати !!!

Искам да ви се похваля, че се снабних с био  ръж и био пшеница , смляни същия ден на каменна мелница.  Оттогава всяка вечер се пристрастих да правя солени питки  сладки . С небио кокосово масло от Хит - 2.50 лв за 250 гр, в кубчета в лъскаво фолио.
Ароматът и вкусът  са най-добрите, които съм постигала някога. Самото брашно е много пухкаво, безплътно, всичко правя на око и винаги става Simple Smile
СЕга разбрах  какво е да ти е прясно брашното, срам...

# 152
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Да, в Пловдив са масово навсякъде.
Български ли са, в повечето случаи са с етикет на Гимел.
И цените са прилични: 2лв. -2,5 за кг.  Peace
Домати техни не съм виждала, за съжаление...

Последна редакция: чт, 08 мар 2012, 22:32 от *Бенджи*

# 153
  • София
  • Мнения: 5 203
Бенджи,  оранжерията е около 500 декара и бълва за Германия (и другаде в ЕС).
Пресните зеленчуци са само тукашни, но целината, зехтина, брашното, морковите са вносни. Но БИО.

# 154
  • Мнения: 2 460
  Чудесна тема,Търся си ник ! Аз ще съм по-активна тук в началото на лятото! От София съм,но юли и август си гледам децата, 2 месеца, в едно високопланинско село! А там -яйца,сирене,,мляко,мед,малини,боровинки... на есен-картофи,които нямат изкуствено торене,чисти и много вкусни!

# 155
  • Мнения: 3 894
Търся си ник, каква е цената на краставиците, може ли малко по-подробно къде точно е търговеца/щанда на Гимел на борсата в Слатина, нали тази зад ПЖИ-то/малее, колко съм дърта не му знам новото име/ и от къде това брашно.

# 156
  • София
  • Мнения: 5 203
Цена био краставици на борса Слатина 2.80 килото
Като отидеш там и питаш, аз не знам къде е техния склад, но било много лесно.
Брашното беше случайно, исках да споделя възторга си.
Вече трябва де се ограмотим и да търсим и цяло зърно (+каменни мелнички Simple Smile )
Моята каменна мелничка е ръчна, категорично ви препоръчвам електрическа.

# 157
  • Мнения: 3 894
Мноого скъпо удоволствие е ел.мелницата, поне за моя стандарт, освен да се кооперираме, те англичаните ваканционни къщи си купуват в коопераци Joy

# 158
  • София
  • Мнения: 5 203
Приятели имат, но е маломощна. Купуват конвенционално жито наесен (вече ще купуват био Simple Smile ). После през ден го промиват , чуждите семена  и боклуци изплуват, предполагам камъчетата остават на дъното. После сушат, мелят и пекат. Цикълът е 2 дни.
 Изглежда трудно, но като е рутина, на тях не им прави впечатление.
Та тези хора искат да си купят по-мощна! Така че изборът на каменна мелничка наистина е сложно нещо Simple Smile

# 159
  • Мнения: 2 132
Да, в Пловдив са масово навсякъде.
Български ли са, в повечето случаи са с етикет на Гимел.
И цените са прилични: 2лв. -2,5 за кг.  Peace
Домати техни не съм виждала, за съжаление...
Къде ги има?

# 160
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Жени, загледай се по пазарите или по зеленчуковите магазини...

Последно си купих от пазарчето пред Кауфланд и Лидъл в Кичука. Случайно минавах оттам, видях краставиците в торби на Гимел и така...На 2лв./кг.
В квартала /Гагарин/ около нас си взимам от няколко магазинчета..ама на 2,50/2,80кг...пак същите, Гимелски...Едното е магазинчето срещу СОУ "Хр. Данов" на ул. Братя Обрейкови", другото е на бул. "Дунав"...
Но навсякъде ги има..просто питай за бълг. краставици и поискай да им видиш етикета, ако са ги изкарали от чувала и наредили в щайга, примерно...

Но повечете продавачи, да не кажа всички, не знаят за какво става дума...Ако им кажеш Гимел, може и да не схванат...питай за бг краставици и кой ги произвежда да ти покажат етикета им...и така... Wink

Свиркай, ако видиш техни доматки... Wink Според продавачката на едното магазинче имало на борсата, но тя не взимала, щото гръцките били по -едри и издържали повече, а и имали по- добър "търг. ви"  #Crazy от гимелските...хихихиххи...

Последна редакция: пт, 09 мар 2012, 11:50 от *Бенджи*

# 161
  • Мнения: 2 132
А, коя е тази борса - в Първенец ли?

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Нямам идея..сигурно...
Мога да питам следващият път като купувам.

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 687
оф, аз пък днес взех от Четвъртък пазара за 4.50лв/кг  Shocked пишеше "био краставици-Гимел". Каква е тази огромна разлика? newsm78

# 164
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Ееее, на тия не пише, че са БИО, само че са произведени от Гимел... Wink

Общи условия

Активация на акаунт