Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 851 434
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 0
Благодаря ти много, mama.mimi, че сподели за теста. Направих си го и ми беше много полезно.

Радвам се много, че ви е бил полезен.  Wink

Miruluba, нашата схема беше малко по-различна - три пъти дневно x 1 таблетка от всяка сол в продължение на месец.

# 1 036
  • До морето
  • Мнения: 7 081
Здравейте, опитах се да прочета повечето неща, но не успявам всичко, затова направо ще си задам питанката, ако може някой да ме посъветва, пък после ще си дочета.

Детето ми от около 2 месеца се буди нощем. До преди това не сме имали никакви проблеми, но изкара една хрема, давеше се нощем и се стряскаше на сън. От тогава насам започна да се буди по нощите. Интересното е, че той не плаче, не го боли нищо. Просто се събужда и все едно се е наспал- пее, скача, играе и след час- два пак заспива. Всичко хубаво, ама аз вече съм  Crazy Има ли някаква комбинация за по- здрав сън, по- спокоен  или нещо такова?

Преди съм му давала 1,2,3 по веднъж на ден. А като е болен давам 3 и 4!

# 1 037
  • Мнения: 1 099
*SamiMummy*  7 се дава за сън, вечер. За възрастни по 10 в топла вода препоръчват, но за детенцето преполгагам че както си ги давала преди ще са достатъчни.

Аз лично имах проблеми със съня- будех се, спах леко, нямах режим. Откакто пия  солите много ми се оправи съня. Но не мога да определя от коя точно, защото вземах различни.

# 1 038
  • До морето
  • Мнения: 7 081
*SamiMummy*  7 се дава за сън, вечер. За възрастни по 10 в топла вода препоръчват, но за детенцето преполгагам че както си ги давала преди ще са достатъчни.

Аз лично имах проблеми със съня- будех се, спах леко, нямах режим. Откакто пия  солите много ми се оправи съня. Но не мога да определя от коя точно, защото вземах различни.

Благодаря, ще опитам   bouquet

# 1 039
  • Мнения: 438
здравейте,
и ние имахме някои проблеми, опитвах се даразбера защо се руши емайла и зъбките не растат.
Направихме консултация и ни изписаха номер 7 . вечер преди лягане две таблетки. След като ги пихме няколко вечери установих , че детето започна да спи през ноща. Първите няколко вечери и аз така се наспах , че беше голяма фога цяла година не спане и рев. После си мислех, че може би е случайност, но вече две седмици спим всяка нощ и съм сигурна , че солите оказват влияние.

# 1 040
  • Мнения: 1 099
Това е най- хубавото на солите. Вземаш ги за едно, а те помагат и за други неща, без да си се сетил.  Party

# 1 041
  • Варна
  • Мнения: 170
Това е най- хубавото на солите. Вземаш ги за едно, а те помагат и за други неща, без да си се сетил.  Party
Абсолютно си права. На мен ми изписаха номер 9 за проблеми със стомаха /газове, подуване.../. Пих ги по 7 на ден близо месец. От около седмица не ми се яде сладко, ама никакво - ни торта, ни шоколад, нищооооо, а това ми беше проблем.  Party

# 1 042
  • Мнения: 524
момичета да питам коя сол давате при  жълти сополи четох за 6 номер и 12
иначе аз съм доволна много от 4 и 9 възпалено гърло и  сливици се оправят при нас само от тях.

# 1 043
  • Мнения: 0
момичета да питам коя сол давате при  жълти сополи четох за 6 номер и 12
иначе аз съм доволна много от 4 и 9 възпалено гърло и  сливици се оправят при нас само от тях.



Ваня, направи си ако искаш теста за самодиагностика. Там има и такъв симптом - слузест жълтеникава секрет от носа. Ще ти изпише коя сол да взимаш и кога да я взимаш. Мисля, че препоръчваха номер 6.

# 1 044
  • Мнения: 524
 mama.mimi  благодаря.
минах днес да питам  докторката каза 4 за сополи течни, 6 за гъсти белли и 8 за жълто -зелени и 8 разтворена да се пръска в носа.

# 1 045
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Добре де,как на своя глава си самоизписвате лекарства само от един направен тест?
Колкото и да изглеждат безобидни шуслеровите соли/които и аз приемам,но след консултация със специалист/ не може така безразборно да ги пиете.
Нищо лично към никого,споделям мнение просто.
Направих си този тест,но никаква диагностика накрая...само ми изцопа 3 вида соли които да пия без някаква обобщена диагноза за даден проблем...не,благодаря по този начин  Stop


mama.mimi  благодаря.
минах днес да питам  докторката каза 4 за сополи течни, 6 за гъсти белли и 8 за жълто -зелени и 8 разтворена да се пръска в носа.
Доколкото знам от моя лекар,ШС се приемат само орално,в никакъв случай разтворени  под формата на спрей .
Да доуточня все пак,че освен алопатичен специалист е минал и двугодишен курс на обучение и практика и с ШС  Peace

# 1 046
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Ванче, за жълтите сополи преди месец давах 3,6 и 8 през 2-3 часа първите дни.

Нашата хомеопатичка също не препоръча пръскане в носа с No 8.

Последна редакция: пт, 13 дек 2013, 10:39 от miraluba

# 1 047
  • До морето
  • Мнения: 7 081
На мен във ФБ, на страницата на ШС са ми казвали да си правя капки за нос!

# 1 048
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
На мен във ФБ, на страницата на ШС са ми казвали да си правя капки за нос!
А,то оставаше и на един виртуален Фейсбук да се доверя и съвсем.... Simple Smile.
Ваша е преценката ,но все пак не се предоверявайте така слепешком...

# 1 049
  • Мнения: 0
devi4ka, това за теста за самодиагностика го написах, защото ми е помогнал и на мен, и на малката. Бяхме ходили преди 2 години на лекар за честите настинки и комбинацията от соли, които той предписа не дадоха резултат, а комбинацията, която даде теста се оказа ефикасна.

Общи условия

Активация на акаунт