Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 853 181
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 1 380
  • Мнения: 2
Здравейте,някъде в темата мярнах,че има соли за стимулиране на разтежа,но сега не мога да открия текста.Бихте ли ми подсказали коя се ползва с такава цел.Благодаря!

# 1 381
  • Мнения: 2 431
pepina0704, аз ползвам 1 и 11 (ако става дума за растежа при деца, да уточня за всеки случай  Simple Smile)

# 1 382
  • Мнения: 2
Да,точно за дете става дума.Мерси

# 1 383
  • Мнения: 437
Аз пия 7,9 и 6. Правих тест в немския сайт с 50 въпроса всякакви и ми излезе тази комбинация като препоръчителна и засега съм ок с нея. Леля ми е медицинска сестра в Германия и одобри също.

Между другото имам 5 и 10, които няма да пия, ако някой иска да ми пише за тях.  Hug

# 1 384
  • Sofia
  • Мнения: 26 617
има ли сол която е подходяща след операция?

# 1 385
  • Мнения: 15
има ли сол която е подходяща след операция?

И аз преди време бях питала за сол за след операция и Sahasrara ми написа,че номер 3 е солта за имунитета, иначе би могло да се приема и номер 6 - тя помага за по-бързото зарастване на рани.

# 1 386
  • Мнения: 4 370
След оперативна намеса и рани ползваме Арника.

# 1 387
  • Мнения: 2 431
След оперативна намеса и рани ползваме Арника.

Да, между другото това е супер ефективно - Arnica Montana на Boiron. Просто не го писах, защото темата е за ШС.  Peace

# 1 388
  • Мнения: 25
Знаете ли дали някъде има качена електронната книга "Шуслерови соли за деца"?  Rolling Eyes

Аз имам книгата:
Тук конверт в док,не перфектно качество,но се чете прилично  http://dox.bg/files/dw?a=49ba4258b5
Тук пдф формат  https://app.box.com/s/rgs1xo5ey3pm69co23ur

# 1 389
  • Мнения: 2 431
ira_bebeto, много благодаря!

# 1 390
  • Мнения: 520
 Момичета, коя сол освен номер 2, се дава за пукнато ребро?

# 1 391
  • Мнения: 2 431
Бих те посъветвала да даваш номер 1 (калций) - тази сол отговаря за костите и сухожилията.

# 1 392
  • Мнения: 61
Здравейте! Искам да попитам следното - от години страдам от агорафобия и изпадам в депресии. Пила съм много антидепресанти, в момента нищо не пия, но започвам да се притеснявам, че отново ще изпадна в депресия. Чувствам се неспокойна, тъжна, трудно заспивам, будя се често нощем, нервна, незаинтересована. Не искам отново антидепресанти, затова въпроса ми е дали солите биха ми помогнали, как и от кои номера да вземам? Hug

# 1 393
  • Мнения: 2 431
По принцип за спокойна нервна система се приема номер 5, но все пак е по-добре да се консултираш с хомеопат или шуслеров терапевт дали да се комбинира с някой друг номер и по каква схема.

# 1 394
  • Мнения: 61
А къде да намеря такъв?

Общи условия

Активация на акаунт