Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 852 582
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 1 440
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Роска,липсваше  Hug
Пиши по често   bouquet

# 1 441
  • Мнения: 357
Поради объркана поръчка  останаха налични ШС от 1 до 12 всяка от 400бр. Моля, ако някой се интересува пишете ми на лични съобщения!!!

# 1 442
  • Мнения: 10 998
и аз искам да следя вашата тема. Синът ми има проблем с концентрацията в училище - 1 ви клас е и му давам шуслерова сол номер 7 вечер и номер 5 сутрин по една таблетка. дали количеството е достатъчно за почти осем годишно дете. Давам му ги вече почти два месеца.

# 1 443
  • Варна
  • Мнения: 170
и аз искам да следя вашата тема. Синът ми има проблем с концентрацията в училище - 1 ви клас е и му давам шуслерова сол номер 7 вечер и номер 5 сутрин по една таблетка. дали количеството е достатъчно за почти осем годишно дете. Давам му ги вече почти два месеца.
Спокойно можеш да включиш и номер 2. Дозата от моята хомеопатка е три пъти дневно по 1 таблетка от соли с номера 2, 5 и 7.

# 1 444
  • Мнения: 10 998
роск, мерси за отговора

# 1 445
  • Мнения: 15
Здравейте!
Утре е ваксинацията на бебо(тройна ваксина!).Кои номера да му дам,по колко соли и до кога?

Знам,че се започва няколко дни преди ваксинацията,но с подготовката за първия рожден ден нещо се отплеснах. До преди няколко дни,почти през ден обаче,му давах по две от сол номер 3 понеже все още понакашляше сутрин.
Мерси!

P.S. Sahasrara,твоето бебе пооправили се? Надявам се,че вече сте добре!

# 1 446
  • Мнения: 2 431
Milie Mitchell  Hug Много мило, че мислиш за мен! Simple Smile Рали се оправи за ден и половина, направо не мога да повярвам колко бързо стана работата, ама я наблъсках с всякаква хомеопатия. Simple Smile
Аз на нея ѝ давам 3 дни преди ваксина 2 и 3 3х1, а в деня на ваксината и два дни след това 2, 3 и 4, пак 3х1. След това давам 3 дни 2 и 4, отново 3х1. Това е препоръка на нашата бейби-ЛЛ. Успех и всичко да е наред! Simple Smile

# 1 447
  • Burgas
  • Мнения: 214
Здравейте! Моята дъщеря много боледува,на 5г е.Има наследствена анемия и хемоглобина и е винаги  около 100. Една седмица на градина и после болна у дома 2 седмици. Какво ли не и давам. Незнам какви точно шуслерови соли да и давам да подсиля имунитета и и колко време се дават, могат ли да се комбиниран с комбинирани хомеопатични лекарства напр. Тонзилотрен, коризалия или с препаратите на Боарон.

# 1 448
  • Мнения: 2 431
morska ribka, не съм сигурна точно за анемията каква комбинация е най-подходяща. Иначе според мен комбинирането с други хомеопатични няма проблем.

# 1 449
  • Варна
  • Мнения: 170
И моята ЛЛ точно същата схема ми каза, като тази на

Sahasrara, но задължително и номер 10. Тя изхвърля всички гадости от организма  Peace

# 1 450
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
И моята ЛЛ точно същата схема ми каза, като тази на

Sahasrara, но задължително и номер 10. Тя изхвърля всички гадости от организма  Peace
Хм,не беше ли 12 тази която чисти всички токсини  newsm78
http://dhu-bg.com/26-12_%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D1%86%D0%B8%D1%83%D0% … D0%BA%D1%83%D0%BC

морска рибка,Тонзилотрен и Коризалия имат съвсем друго предназначение и лечение.
По скоро Инфлуцид действа на принципа за подсилване на организма при вируси.

От ШС имам тази схема от терапевта,но не съм прилагала:
Комбинация с Шуслерови соли за засилване на имунната система:

Шуслерова сол №3 - 1бр.

Шуслерова сол №7 - 1бр.

Шуслерова сол №6 - 1бр.
От всяка сол по 1 таблетка 3 дневно в продължение на 3 месеца.

# 1 451
  • Варна
  • Мнения: 170
» Natrium sulfuricum е главната тъканна сол за черния дроб и следова-
телно е от съществено значение за инактивирането и отделянето на
токсини и ендогенни отпадни продукти на обмяната. Понеже черният
дроб е важен орган за елиминирането на органичните киселини, отбреме-
няването му винаги има положителен ефект върху алкално-киселинното
равновесие.
Шуслерова сол №10 стимулира и образуването на жлъчния сок в черния
дроб.

№12 също, но тя по-скоро в за гнойни процеси, абцеси....

# 1 452
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Да,принципно е така  Hug
Зависи от самата диагноза все пак  Peace

Дъщеря ми е пила сол 12 точно за чистене и изхвърляне на секрети при остра хрема.

# 1 453
  • Варна
  • Мнения: 170
Да,принципно е така  Hug
Зависи от самата диагноза все пак  Peace

Дъщеря ми е пила сол 12 точно за чистене и изхвърляне на секрети при остра хрема.
Да точно, а понеже отровите от организма вкарани с ваксините трябва да ги преработи черния дроб е хубаво да му се помогне с номер 10.  Hug

# 1 454
  • Стара Загора
  • Мнения: 256
Вижте на какво попаднах, не знам дали го има някъде в темата:
http://afya-pharmacy.bg/userfiles/product_files_shared/shuslerov … 20spravochnik.pdf
За желязодефицитна анемия:
Скрит текст:
ШУСЛЕРОВИ СОЛИ ЗА ЖЕЛЯЗОДЕФИЦИТНА АНЕМИЯ /КОМБИНАЦИЯ/
Световъртеж, сънливост, загуба на апетит, намаляване на работоспособността – всички тези симптоми често са предизвикани от анемия. За анемията е характерно намаляването на хемоглобина и еритроцитите в кръвта, което предизвиква кислороден глад в тъканите.
Хемоглобинът пренася разтворения кислород към клетките и тъканите. Ниският хемоглобин е индикатор за това, че клетките на тялото ви не се снабдяват с необходимото количество кислород. Това ще рече, че организмът ви не получава достатъчно гориво или енергия, за да изпълнява ежедневните си функции. Природата предоставя достатъчно възможности, чрез които да се набавят необходимите ресурси за тялото. Ако все пак се налага да подпомогнем организма за набавяне на необходимото количество желязо при анемия можем да разчитаме на следната комбинация от шуслерови соли:
Ферум фосфорикум D12 - сол №3                 сутрин
Калиум фосфорикум D6 - сол №5                  обед
Калциум фосфорикум D6 - сол №2                 вечер
Разтворете по 3 таблетки от всяка сол в чаша гореща вода до пълното им разтваряне и ги изпивате докато са още топли. Друг начин на прием за хора с по-динамично ежедневие е директното им разтваряне в устата. Те се приемат без да се пипат много с ръце, под езика и се изчаква пълното им разтваряне в устата. Постарайте се 15 минути, преди и след приема на таблетките, да не консумирате храни или напитки, за да се гарантира пълното им усвояване.
Смятам ШС №3 е задължителна, тя е единствената желязна сол.

Последна редакция: ср, 10 дек 2014, 15:13 от Qlena

Общи условия

Активация на акаунт