Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 851 452
  • 2 312
  •   2
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 576
Е как, на няколко места го срещнах:

Как се приемат солите?
Препоръчително е 20-30 минути преди и след приема на Шуслеровите соли де не се употребяват храна и течности.

# 376
  • София
  • Мнения: 9 862
И аз съм чела това за водата. Но от друга страна нали пише, че може да се разтварят във вода и така да се пият...губи ми се логиката!

# 377
  • Мнения: 1 095
Е как, на няколко места го срещнах:

Как се приемат солите?
Препоръчително е 20-30 минути преди и след приема на Шуслеровите соли де не се употребяват храна и течности.



Течностите могат да са различни от вода  Peace

# 378
  • София
  • Мнения: 5 742
И аз съм чела това за водата. Но от друга страна нали пише, че може да се разтварят във вода и така да се пият...губи ми се логиката!

В листовките и техния сайт пише храна,за малки деца е абсурд да се даде хапче,без да е разтворено във вода.

# 379
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Дали разреждането при опаковките от 500 таблетки и тези от 1000 е едно и също?
Питам понеже срещнах тази разлика:
http://www.iherb.com/Hyland-s-6-Kali-Phos-30X-Stress-Simple-Nerv … ablets/29110?at=0 - разреждане 30 Х и са 500 таблетки
http://www.iherb.com/Hyland-s-6-Kali-Phos-6X-Stress-Simple-Nervo … Tablets/3858?at=0 - разреждане 6Х и са 1000 таблетки.
Каква е разликата всъщност?

# 380
  • Мнения: 4
Изчетох цялата тема, беше ми много интересно.
И аз започнах да пия - 1, 11, 5 и 3. Малко си ги самоназначих, но основно са ми за косопада и кожата.
Пия сутрин 1 и 5, на обед 3 и вечер 11. Незнам колко е правилно, обаче. Ако някой знае готова комбинация ще се радвам да сподели.
Във фейсбук изобщо не мога да пиша на стената им, т.е. поствам съобщение и след малко е изчезнало от стената, също и не ми отговарят изобщо!!! Това малко ме разочарова!  Crossing Arms
Още щях да казвам, че още кърмя, пих и № 4, защото имам хрема и май наистина се отрази увеличаващо на кърмата, ако не се лъжа имаше и такова действие или си въобразявам  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 24 мар 2012, 00:19 от Ivet_baby

# 381
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
...
Още щях да казвам, че още кърмя, пих и № 4, защото имам хрема и май наистина се отрази увеличаващо на кърмата, ако не се лъжа имаше и такова действие или си въобразявам  Rolling Eyes

Да, има такова действие.

Цитат:
• За кърмещи майки е важно, че ШС №4 стимулира функцията на млечните
жлези, а заедно с ШС №8 се регулира и количеството на кърмата.

Тук има доста изчерпателна информация за солите:
http://dreamland-bg.com/index.php/topic,2045.0.html

Последна редакция: сб, 24 мар 2012, 11:22 от zwetellina

# 382
  • Мнения: 475
темата е много интересна, ще следя мненията и препоръките ви   bouquet

# 383
  • София
  • Мнения: 2 374
Момичета, как/откъде да разбера при хормонални нарушения какви соли да пия?
Благодаря!  Hug

# 384
  • София
  • Мнения: 4 578
Момичета, как/откъде да разбера при хормонални нарушения какви соли да пия?
Благодаря!  Hug

Ако искаш, пусни ми мейл, за да ти пратя книжката, която имам. Иначе има книги и на пазара ...

# 385
  • Мнения: 4
Може ли книжката и на мен  Embarassed Благодаря!  Hug

# 386
  • Мнения: 192
Може ли, и аз да помоля за книжката. Благодаря!  bouquet

# 387
  • Мнения: 2 122
здравейте, прегледах темата и смятам да купя от тези соли и вкъщи
Голямата ми дъщеря беше диспансеризирана с астма с алергична компонента, всяко ходене на детска градина за нея завършваше със спазъм, от октомври месец я спрях от градина и с това спряха и спазмите
механизма винаги е един- обилна, бистра секреция от носа, интензивно кихане, сълзене на очите,  често конюктивит, придружаващ разболяването
опитахме и класическа хомеопатия, но не й предписаха правилното лекарство, в следствие на което се сдоби с много агресивни кожни лезии- по крачета, шия, ръце, които преминаха чак след около година
от както си е вкъщи успявам да овладея подобни състояния с KALIUM IODATUM CH 9, инхалации с физиологичен разтвор, давах й също така мед с пчелен прашец в зимния период- факта е, че изкара цяла зима с два вируса, единият с температура за два дни, другият малко по-продължителен, с ларингитен отенък, но спазми не прави

чета, че препоръчваната за деца комбинация е соли 3,6 и 7, но това което най-точно според мен описва нейните състояния е ШУСЛЕРОВА СОЛ N 6-KALIUM SULFURICUM или е добре да приема и трите
за себе си също така имам въпрос- имам проблем с обмяната на веществата /нередовно хранене- знаете как е Simple Smile/, само сол 10 приемал ли е някой и доволен ли е от приема на солта, или е задължително отново препоръчаната комбинация- 5,9,10
благодаря предварително

# 388
  • София
  • Мнения: 9 862
Тази комбинация от соли 3,6,7 на мен ми беше препоръчана от жената, която отговаря на въпроси на страницата им във ФБ. Обясни ми, че е за засилване на имунитета и от два месеца сме по тази схема.

# 389
  • София
  • Мнения: 4 578
Ето нещо интересно:

Всеки човек притежава индивидуална физическа структура, емоционалност и характер, като ние можем да подчертаем добрите качества, и да смекчим лошите, смята природолечителят Гюнтер Хепен от Бамберг, Германия. Той е разработил насоки за прилагането на хомеопатична терапия с минерали - Шуслерови соли, според типа човек. В първа част ви запознахме с най-характерните белези на хора, които са тип ферум фосфорикум и калиум хлоратум, както и със съветите за тях. Сега представяме още два от 11-те типа на д-р Хепен.
Тип калиум фосфорикум (сол № 5): Бъдете силни
ХАРАКТЕРИСТИКИ: Жените от този тип са нежни, плашливи. Лесно е да се почувстват несигурни в себе си.
ФИЗИЧЕСКИ БЕЛЕЗИ: Цветът на лицето понякога придобива нездрав сивкав оттенък. Често страдат от стомашни проблеми и мускулна слабост, кървене на венците и косопад.
ИДЕАЛЕН СПОРТ: Добър вариант за този тип са азиатските спортове за защита като айкидо или карате. Ако те ви се струват малко груби, може да се опита капоейра, която идва от Бразилия. Тя е смес от танц и боен спорт. Тя укрепва не само мускулите, но и самочувствието.
ПОДХОДЯЩО ХРАНЕНЕ: Трябва да се избират продукти с повече съдържание на витамин В – например мая, млечни и киселомлечни продукти, фъстъци, тиква и зеле. Подходящи в този случай са и съветите за хранене към тип магнезиум фосфорикум (сол №7).
РЕЛАКСИРАНЕ: Опитайте техники, които помагат да намерите вътрешен и външен баланс. Подходящо е азиатското учение за движенията тай-чи.
ТЕРАПИЯ: Целта е да се укрепи нервната система, да се постигне повече увереност и енергия. Препоръчват се 4 седмици всяка сутрин по 10 таблетки калиум фосфорикум (сол №5), разтворени в гореща вода. Пие се на гладен стомах на малки глътки, които се задържат в устата.
Тип магнезиум фосфорикум (сол №7): По-често пълно отпускане
ХАРАКТЕРИСТИКИ: Основните отличителни белези на този тип са силно напрежение, агресивност и вътрешно неспокойствие. Често се случва да лежи буден нощем с неспирно кръжащи мисли.
ФИЗИЧЕСКИ БЕЛЕЗИ: Бузите на този тип често имат червени петна. Тези хора често страдат от схващания и мускулни крампи. Имат болки в корема, който пък след хранене се подува.
ИДЕАЛЕН СПОРТ: Подходящо е движение, което балансира психическото напрежение и същевременно не е прекалено голямо натоварване – туристическо ходене или просто разходки сред природата.
ПОДХОДЯЩО ХРАНЕНЕ: Менюто трябва да е богато на витамин В, за да се подсилят мускулите и нервите. Месо, риба, яйца, орехи и лешници трябва често да присъстват на масата. Подходящи са и съветите за хранене към тип калиум фосфорикум (сол №5).
РЕЛАКСИРАНЕ: Подходящи са различни методи за прогресивно мускулно отпускане – например автогенен тренинг или други подобни.
ТЕРАПИЯ: Да се противодейства на стреса и крампите помага приемането на сол №7 в продължение на 4 седмици. Всяка вечер 10 таблетки Шуслерова сол магнезиум фосфорикум се разтварят в топла вода и се пият на малки глътки, които се задържат в устата 10-ина секунди.


Дали искаме или не, трябва да държим сметка за това, което ни е дала природата като физическа структура, емоционалност и характер. Това, което можем да направим, е да подчертаем добрите качества, и да смекчим лошите, пише немското сп. „Бригите". За това могат да помогнат Шуслеровите соли – 12-те основни минерала, от които се нуждае организмът, приготвени по хомеопатична технология. Природолечителят Гюнтер Хепен от Бамберг, Германия, е разработил насоки за прилагането им според типа човек. „Всяка личност се отличава със своите индивидуални физически и душевни черти, казва специалистът по Шуслерови соли.
При определянето на типа основна роля играят чертите на лицето. Д-р Хепен е разработил общо 11 основни типа личност. В три последователни материала ще ви преставим шест от тях. Ако сами не можете да прецените към който точно тип спадате, попитайте ваш близък или приятел. Външната прецента понякога е по-точна.
Тип ферум фосфорикум (сол №3): Сила за имунната система
ХАРАКТЕРИСТИКИ: Хората, особено жените от този тип, бързо се изтощават психически. Често реагират със свръхчувствителност на околния свят.
ФИЗИЧЕСКИ БЕЛЕЗИ: Очите са с тъмни кръгове, със синкаво оцветяване във вътрешния ъгъл на окото. Косите им са сухи, страдат от чести простуди, имат лошо кръвообращение като цяло.
ИДЕАЛЕН СПОРТ: Типът ферум фосфорикум се нуждае от повече движение на чист въздух, за да улесни насищането с кислород на организма. Подходящи са джогинг, каране на колело, гребане.
ПОДХОДЯЩО ХРАНЕНЕ: Продуктите, които слагате на масата, трябва да са богати на желязо като боб, грах. Месо (най-добре дивечово), гъби, ръж и сушени плодове също доставят желязо на организма.
РЕЛАКСИРАНЕ: Точно както при спорта трябва да се стремите да прекарвате повече на открито. Излет сред природата, а през зимата – отворен прозорец или престой на балкона, имат добър релаксиращ ефект. Подходящи са източни техники като чи-гонг.
ТЕРАПИЯ: За да се укрепи имунната система и да се подобри кръвообращението, се препоръчва тримесечен курс с ферум фосфорикум. Първият месец се вземат на гладно сутрин по 2 таблетки с потенция D3 (разтапят се под езика). През втория месец се взема потенция D6 (потенцията е степен на разреждане при самото производство на лекарството), а през третия – D12. Дозировката остава същата.
Тип калиум хлоратум (сол №4): Време е да се отпуснете
ХАРАКТЕРИСТИКИ: Хората, които спадат към този тип, имат силно развито чувство за дълг и съвест, често са интроверти – затворени в себе си, и понякога изпадат в самосъжаление.
ФИЗИЧЕСКИ БЕЛЕЗИ: Често тенът им е блед и млечнобял, особено около очите. Типични за тях са хроничните проблеми със стомаха, червата или лигавиците.
ИДЕАЛЕН СПОРТ: Особено подходящо е редовното плуване. С негова помощ могат да избягат от меланхолията.
ПОДХОДЯЩО ХРАНЕНЕ: Храни, които съдържат повече калий в естествен вид – овче сирене, банани, фурми и сушени кайсии.
РЕЛАКСИРАНЕ: Много подходяща е медитация на фона на приятна лека музика. Успокоява и прогонва натрапчивите мисли.
ТЕРАПИЯ: Помага 4 до 8-седмично приемане на сол №4, което прави стомашно-чревни тракт и лигавицата по-устойчиви срещу възпаления. Четири таблетки калиум хлоратум се вземат дневно, разпределени на няколко приема. По възможност се започва с потенция D3, а след две седмици се минава на D6. Отново след две седмици – на D12.

Тип натриум сулфурикум (сол №10): Прилив на сили

ХАРАКТЕРИСТИКИ: Този тип се отличава с често повтарящи се фази на мрачно настроение. Склонен е към меланхолични мисли и често се чувства потиснат и недоволен.

ФИЗИЧЕСКИ БЕЛЕЗИ: Лицето обикновено е зачервено с бледи участъци около носа и устата. Тялото на типа натриум сулфурикум е склонно да натрупва вода. Страда от чести стомашни неразположения.

ИДЕАЛЕН СПОРТ: Всичко, което активира мускулите на торса, а оттам и стомашно-чревния тракт – класическа гимнастика и пилатес.

ПОДХОДЯЩО ХРАНЕНЕ: Трябва да приемат достатъчно баластни вещества – пълнозърнести продукти, сушени плодове, зеленчуци и 2-2,5 л вода или билков чай всеки ден. Само така ще стимулират работата на стомаха и червата.

РЕЛАКСИРАНЕ: Подходящи са спокойни занимания като медитация или релаксиране с движения като йога.

ТЕРАПИЯ: За по-добро храносмилане и баланс на водата в организма се препоръчва 4-седмична терапия. Три пъти дневно се вземат по 2 таблетки натриум сулфурикум (сол № 10), най-добре преди хранене.

Тип силицеа (сол №11): Подтик за повече самочувствие

ХАРАКТЕРИСТИКИ: Хората тип силицеа са несигурни, чувствителни и нерешителни, а често – раздразнени и гневни. Понасят трудно критика и да им се противоречи.

ФИЗИЧЕСКИ БЕЛЕЗИ: Често по лицето им има лъскави петна, кожата е склонна към образуване на пъпчици, а около очите им има бръчици пачи крак. Съединителната им тъкан е слаба, лесно се появяват сини петна при натиск.

ИДЕАЛЕН СПОРТ: Този тип трябва да търси предизвикателства в спортното си натоварване – например да се пробва в катеренето или обиколка на пещери.

ПОДХОДЯЩО ХРАНЕНЕ: Храната им трябва да съдържа повече силициев двуокис – например овесени ядки, червено цвекло или бамбукови стръкчета.

РЕЛАКСИРАНЕ: За да постигнат баланс в настроенията си и да стимулират кръвообращението си, най-добре е да практикуват автогенен тренинг.

ТЕРАПИЯ: Тримесечна терапия с Шуслерова сол №11 – силицеа, може да стегне съединителната тъкан и да укрепи психиката. Три пъти дневно се взема по една таблетка.

Общи условия

Активация на акаунт