Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 851 168
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 71
здравей те и аз разбрах за тези прословути соли имали някоя бременна която е вземала малко несмея да пия и каквито и да е било неща дори и хомеупатия а имам проблем с стомаха

# 691
  • Мнения: 263
а какъв ти е точно проблема с корема,ако е подуване и газове вземи еспумизан ,миналата седмица при Гала,някоя си Папазова каза едва ли не ,че солите са задължителни при бременни жени,но лично мое мнение е да се консултираш с хомеопат

# 692
  • Мнения: 71
лекувах бактерията хелико бактер и не можах да направя щялото лечение защото забреминях и стомахат ми е толкова радразнен не мога да ям толкова храни и през цялата бременност трябва да пазя диета а ми се ядът толкова неща ако хапна нещо което не трябва и ме боли стомах мога да пия само нош па.

# 693
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Да се запиша и аз в темата, почнах да я чета, но стигнах до 3-та страница. Утре продължавам.
Бях чувала и преди за солите, но започнах да ги пия за бременността миналия месец, след като слушах докторката при Гала - много начетена тая докторка бе, много ми харесва как обяснява.
След това се консултирах с хомеопатката на децата, тя се оказа и Шуслеров терапевт, но тя ми изписа друг вид соли. И ме хвърли в чуденка кои да вземам. Накрая се спрях на тези,които тя каза, все пак лично ме познава жената. Та тя ми каза да пия комбинация 1-2-11, а след раждане да включа и 8-за кърмата.
При Гала говориха и за коктейл, който се пие по време на самото раждане, но моята докторка за тогава ми изписа от монопрепаратите на Боарон.

А, и един въпрос, пиех витамини Пренатал - пречат ли си със солите ... а и да не си пречат има ли смисъл и за тях да давам пари или само солите са ми достатъчни  newsm78

# 694
  • Мнения: 3 157
Леле,аз пък тая псевдодокторка хич не я харесвам и винаги съм се чудила има ли изобщо хора,които я вземат насериозно newsm78Това не е докторка,а рекламно лице...
Солите могат да се комбинират с витамини и лекарства,те не са хомеопатични препарати,само са приготвени в такива разреждания.

# 695
  • Мнения: 263
  bouquet
лекувах бактерията хелико бактер и не можах да направя щялото лечение защото забреминях и стомахат ми е толкова радразнен не мога да ям толкова храни и през цялата бременност трябва да пазя диета а ми се ядът толкова неща ако хапна нещо което не трябва и ме боли стомах мога да пия само нош па.
0
3ащо не се консултираш с хомеопат? Hug

# 696
  • Мнения: 71
  bouquet
лекувах бактерията хелико бактер и не можах да направя щялото лечение защото забреминях и стомахат ми е толкова радразнен не мога да ям толкова храни и през цялата бременност трябва да пазя диета а ми се ядът толкова неща ако хапна нещо което не трябва и ме боли стомах мога да пия само нош па.
0
3ащо не се консултираш с хомеопат? Hug
ами ще си търся аз и за това се заинтересувах за тези соли.

# 697
  • Мнения: 186
аз ги ползвам за детето от 6 месечно, главно 3 и 4 .Три при начални  симптоми, а комбинация от 3 и 4 ,при голяма хрема .Хомеопатката ни (класическа)също ги препоръчва

# 698
  • Мнения: 657
от месец и половина взимам соли 1 и 11 по 2 сутрин и вечер,имах обилен косопад сега вече нямам никакъв бръчиците пачи крак станаха съвсем незабелижими,това е факт т.к. се вглеждам през ден именно с тази цел да проследя дали ще се изглажда лицето( аз съм млада още и нямам кой знае колко но мимически си имам,или имах до скоро).Но откакто ги взимам ми се появи някакво главоболие и като че ли кръвното ми се покачва,на какво ли се дължи,дали са наистина безвредни щом действат така.За сега няма да ги спирам ще проверя още малко

# 699
  • Мнения: 40
Със сигурност не е от солите Simple Smile. Ако изсмучеш и цяло шишенце на веднъж пак няма нищо да ти стане. Аз няколко месеца вземах 1 и 11 по 3. Сутрин 1, а вечер 11.

# 700
  • София, България
  • Мнения: 2 222
И аз от известно време пия 1 и 11 сутрин и вечер. Плюс 2 на обяд. Но на мен ми казаха да вземам по 5. Чета по-стари статии за солите и там навсякъде се препоръчват по 1-2 таблетки. На мен ми казаха по 5, а като чета по-нови статии там пише по 10 таблетки от всяка. Мислите ли, че повишават дозите, за да им вървят повече продажбите  Thinking Дали 2 таблетки на ден имат същият ефект като 5  newsm78 Че не са и евтини да му се не види. Добре, че измислиха тия големите разфасовки от по 200 броя  Peace

# 701
  • Мнения: 74
И аз от известно време пия 1 и 11 сутрин и вечер. Плюс 2 на обяд. Но на мен ми казаха да вземам по 5. Чета по-стари статии за солите и там навсякъде се препоръчват по 1-2 таблетки. На мен ми казаха по 5, а като чета по-нови статии там пише по 10 таблетки от всяка. Мислите ли, че повишават дозите, за да им вървят повече продажбите  Thinking Дали 2 таблетки на ден имат същият ефект като 5  newsm78 Че не са и евтини да му се не види. Добре, че измислиха тия големите разфасовки от по 200 броя  Peace
Има нещо гнило, нали?

# 702
  • Мнения: 40
Може би повечето таблетки активират по-бързо вътрешната сила на организма.

# 703
  • София, България
  • Мнения: 2 222
А дали  newsm78 Не съм наясно, затова ако има някой, който е по-наясно да сподели  Praynig

# 704
  • Мнения: 1 100
Това за 5-те таблетки съм го виждала само в български сайтове. Според мен злоупотребяват.
При нас /в Унгария/ препоръката е 3*1 табл. дневно в продължение на 2-3 месеца при констатиране на липсваща в организма сол/и на база лицева диагностика.
При остри състояния на 10-15 минути по 1 табл., а при хронични - 3 пъти дневно по 1-2 табл.

Общи условия

Активация на акаунт