Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 851 554
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 849
Аз  пак имам нужда  от  помощ   Embarassed Колко  време могат да се  дават  солите на дете  на  1,6  год.  Давам ги 3-ти  ден, виждам  подобрение, но докога  мога да  продължа?
До 2-3 дни след пълното оздравяване.  Wink

# 226
  • Варна
  • Мнения: 85
Да споделя моя скромен опит с шуслерови соли.
Дето ми има стичане на секрети по задната стена на гърлото. От години не може да се отървем от това. Беше получил навик постоянно да си прочиства гърлото и храчеше в сафлетки. Кошмар за околните . Започнах да му давам  ШС No 4 , три пъти дневно по 1 бр. Ами интересното е че до 20 тия ден нямаше и помен от това бясно храчко образуване и отхрачване.
За съжаление сега след първия застигнал ни грип , сме в изходна ситуация. Май пак трябва да възобновя приема.
За мен си купих комбинацията от всичките 12 соли - ама нямам отзиви ,защото не съм я пила редовно.  Sunglasses 

# 227
  • Мнения: 1 656
а за подобряване функциите на отделителната система коя сол взимате?

# 228
  • София
  • Мнения: 4 578
а за подобряване функциите на отделителната система коя сол взимате?

Как за подобряване? Какво й е на отделителната система?

# 229
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Мисля че за отделителната система беше номер 10 но не съм мн сигурна Simple Smile

# 230
  • Мнения: 33
Имам нужда от помощ - сина ми е на 17 г. и има тежко акне, от което вече остават видими белези по лицето и гърба,посетила съм добри лекари и козметици,взимам от най-добрите продукти от аптеката, но ефекта е нулев. Спряла съм се на соли 6 или 9,коя е по-подходяща от двете или да ги давам едновременно, а друга трябва ли да включа?

# 231
  • София
  • Мнения: 4 578
Крис, за акне 12; 6 също става за кожни заболявания. 9 е за отслабване, за възстановяване на обмяната.
Мисля че за отделителната система беше номер 10 но не съм мн сигурна Simple Smile
Да, става 10 - за извличане на вредното от организма.

А НЯКОЙ ДА Е ПРАВИЛ РЕМИНАЛИЗАЦИЯ? С 12-ТЕ СОЛИ? АКО НЯКОЙ Я ИМА, ДА МИ ПРАТИ СХЕМАТА, МОЛЯ   bouquet

# 232
  • Мнения: 1 849
Имам нужда от помощ - сина ми е на 17 г. и има тежко акне, от което вече остават видими белези по лицето и гърба,посетила съм добри лекари и козметици,взимам от най-добрите продукти от аптеката, но ефекта е нулев. Спряла съм се на соли 6 или 9,коя е по-подходяща от двете или да ги давам едновременно, а друга трябва ли да включа?
Nr. 1. Calcium Fluoratum (D12)
Nr. 11. Silicea (D12)
Nr. 12. Calcium Sulfuricum (D6)
Nr. 13. Kalium arsenicosum (D6)
Nr. 24. Arsenum jodatum (D12)
От петте по една таблетка три пъти дневно.  Peace


# 233
  • София
  • Мнения: 4 578
Поръчваш в аптеката на фирмата DHU.

Моля те, кажи коя е тази аптека?

# 234
  • Мнения: 1 849
Поръчваш във всяка една българска аптеката солите на немската фирма DHU , като казваш дали искаш глобули, капки или таблетки за смучене и точната потенция на солта, т.е. дали е Д6 или Д12. (Това го обяснявахме някъде по-напред кощ сол с каква потенция е.  Wink).

Моля те, кажи коя е тази аптека?
Вече писах...неясно съм се изразила. Hug

# 235
  • София
  • Мнения: 4 578
Поръчваш във всяка една българска аптеката солите на немската фирма DHU , като казваш дали искаш глобули, капки или таблетки за смучене и точната потенция на солта, т.е. дали е Д6 или Д12. (Това го обяснявахме някъде по-напред кощ сол с каква потенция е.  Wink).

Моля те, кажи коя е тази аптека?
Вече писах...неясно съм се изразила. Hug

Благодаря ти, явно не съм разбрала   bouquet

# 236
  • Мнения: 0
Имам нужда от помощ - сина ми е на 17 г. и има тежко акне, от което вече остават видими белези по лицето и гърба,посетила съм добри лекари и козметици,взимам от най-добрите продукти от аптеката, но ефекта е нулев. Спряла съм се на соли 6 или 9,коя е по-подходяща от двете или да ги давам едновременно, а друга трябва ли да включа?
Nr. 1. Calcium Fluoratum (D12)
Nr. 11. Silicea (D12)
Nr. 12. Calcium Sulfuricum (D6)
Nr. 13. Kalium arsenicosum (D6)
Nr. 24. Arsenum jodatum (D12)
От петте по една таблетка три пъти дневно.  Peace



Извинявам се предварително за намесата, никога не пиша, само чета!
Jana Ina, бих помолила да направиш на дамата точна схема за приема, предполагам знаеш, че от групате на фософора са 5 от солите, от групата на сярата са 3, от групата на хлора са 2 и т.н. Всяка една групата се взима по разлино-строго определено време!
Предложената комбинация няма да коментирам!
Успех Peace

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 17:37 от tzuratzura

# 237
  • Мнения: 1 849
Имам нужда от помощ - сина ми е на 17 г. и има тежко акне, от което вече остават видими белези по лицето и гърба,посетила съм добри лекари и козметици,взимам от най-добрите продукти от аптеката, но ефекта е нулев. Спряла съм се на соли 6 или 9,коя е по-подходяща от двете или да ги давам едновременно, а друга трябва ли да включа?
Nr. 1. Calcium Fluoratum (D12)
Nr. 11. Silicea (D12)
Nr. 12. Calcium Sulfuricum (D6)
Nr. 13. Kalium arsenicosum (D6)
Nr. 24. Arsenum jodatum (D12)
От петте по една таблетка три пъти дневно.  Peace



Извинявам се предварително за намесата, никога не пиша, само чета!
Jana Ina, бих помолила да направиш на дамата точна схема за приема, предполагам знаеш, че от групате на фософора са 5 от солите, от групата на сярата са 3, от групата на хлора са 2 и т.н. Всяка една групата се взима по разлино-строго определено време!
Предложената комбинация няма да коментирам!
Успех Peace
Посоченото от мен по-горе е съкратена схема, т.е. може да се пробва с нея.
Ако не...
Сега отворих книгата и там пише следното за акне, т.е. преписвам.  Wink

Nr. 1.   Calcium Fluoratum   Bindegewebe, Haut, Gelenke
Nr. 3.   Ferrum Phosphoricum   Immunsystem
Nr. 4.   Kalium Chloratum   Schleimhäute
Nr. 9.   Natrium Phosphoricum   Stoffwechsel
Nr. 10.   Natrium Sulfuricum   Entschlackung
Nr. 11.   Silicea   Bindegewebe, Haut, Haare
Nr. 12.   Calcium Sulfuricum   Gelenke, Eiter
Nr. 13    Kalium arsenicosum    Haut, Lebenskraft
Nr. 14    Kalium bromatum    Nervensystem, Haut
Nr. 15    Kalium jodatum    Schilddrüse
Nr. 21    Zincum chloratum    Stoffwechsel, Gebärmutter, Nerven
Nr. 24    Arsenum jodatum    Haut, Allergien
Три пъти дневно се взимат по 1 таблетка или 3-5 глобули, или 3-5 капки.
Да се избягват кисели и сладки храни.  Peace

Не давам гаранция, че това ще помогне.  Laughing Не съм лекар, а лаик, които се лекува с хомеопатия и соли, разбира се съгласувано с лекар-хомеопат или лечител. Пиша в темата, защото имам известна литература за солите и с удоволствие споделям какво съм чела.  Grinning  Говоря за соли, а не за хомеопатичното приложение на съответните съставки в различни потенции!  Peace За говорещите немски мога да кажа, че ползвам информация основно от книгите на лечителката Вистара Хайдук, инфо ето тук:
http://www.vistarahaiduk.com/vh-therapie-uebersicht.php .

Ти, ако имаш някакви забележки, защо не ги напишеш?  newsm78 Ще се радвам да науча нещо ново и по-различно!   Hug

# 238
  • Мнения: 0
Не, няма да правя забележки, похвално е, че имаш литература по темата.  Hug
Надявам се, че имаш инфо за всички шуслерови соли от 1 до 27  Peace

# 239
  • Мнения: 33
Благодаря Ви,аз малко се пообърках. В Бургас по аптеките ми казват че солите са до номер 12.

Общи условия

Активация на акаунт