Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 851 102
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 41
Здравйте! Шуслеровите соли наистина са много хубави.

# 256
  • Мнения: 1 351
Бихте ли ми препоръчали сол за обилно потене на дете 2 год. и чести възпаления на сливиците , зачервено гърло ? Благодаря   bouquet

# 257
  • Мнения: 1 111
Бихте ли ми препоръчали сол за обилно потене на дете 2 год. и чести възпаления на сливиците , зачервено гърло ? Благодаря   bouquet
Не съм специалист,а просто любител!
За обилно потене -11.Силицеа
№ 3. Ферум фосфорикум се приема  при първите стадии на възпалението при всички инфекции.
№ 2. Калциум фосфорикум-възпалени сливици
За гърлото според общото състояние може да се приемат няколко соли.Напр№ 12. Калциум сулфурикум,приет в началото на възпалението спомага за предотвратяването на възпалителния процес.В следващия етап /гърлото е вече червено/се приема Калиев хлорид.
При хронични състояния -Калиум сулфурикум

# 258
  • Мнения: 1 351
Бихте ли ми препоръчали сол за обилно потене на дете 2 год. и чести възпаления на сливиците , зачервено гърло ? Благодаря   bouquet
Не съм специалист,а просто любител!
За обилно потене -11.Силицеа
№ 3. Ферум фосфорикум се приема  при първите стадии на възпалението при всички инфекции.
№ 2. Калциум фосфорикум-възпалени сливици
За гърлото според общото състояние може да се приемат няколко соли.Напр№ 12. Калциум сулфурикум,приет в началото на възпалението спомага за предотвратяването на възпалителния процес.В следващия етап /гърлото е вече червено/се приема Калиев хлорид.
При хронични състояния -Калиум сулфурикум

 Благодаря много , а от днес прибавяме и начална фаза на бронхит и може би антибиотици от утре / зависи от това дали е на бактелиална или вирусна основа - ще се докаже утре сутринта /
А пречи едновременната употреба на въпросните соли и антибиотик или ускоряват оздравяването ?

# 259
  • Мнения: 1 111
Може да се приемат с всякакви лекарства.

# 260
  • Мнения: 12
Здравейте,бих искала да попитам нещо и се извинявам, ако въпросът ми е задаван преди това.
Дъщеря ми е на 4 години и пие по схема номера 3, 6 и 7. По предписание на нашата лекарка трябва да ги приема 1 месец. Интересува ме колко време се почива след това за да почне нов прием? Благодаря Ви предварително за отговора.

# 261
  • Мнения: 71
Здравейте, искам да попитам коя  от 12 соли да се използва за синузит? На майка ми са и казали, 4е трябва да приема 12 Калциум сулфурикум за гнойни процеси, но все пак реших да попитам и тук, че не са и препоръчани от лекар.  Rolling Eyes

# 262
  • Мнения: 1 351
Здравейте , искам да попитам дали има сол , която да повлиява Тимусната жлеза . Педиатрите ни казаха , че на синът ми е по- уголемена и затова прави чести бронхити и бронхиолити- 3 за една година . При децата тази жлеза си заемала с времето нормалните размери , но при някои деца това ставало по- бавно и съответно боледували по- често .

# 263
  • Мнения: 0
Здравейте,за тимусната жлеза  като причина не знаех,но ние сме със сходни проблеми!Всички вирусни инфекции правим на бронхити. Открих сайт с подробно описание на солите,но за бронхити конкретно не видях нищо написано !Ако откриете нещо,моля пишете!
www.holistichno.com.

# 264
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Момичета, а някой ползвал ли е комбинация за отслабване и  има ли ефект? Благодаря

# 265
  • Мнения: 1 351
Здравейте , там е работата че ние стигаме до бронхиолити - два пъти за една година и един бронхит - даже декември пак бяхме в болница- общо взето си натрових детето , но и хомеопатия не помага - а усложненията стават мнооого бързо. Вече се чудя какво може да помогне на детето ми .....

# 266
  • Мнения: 0
Искам да попитам klemche с какво изследване разбраха дали бронхита е вирусен или бактериален... нашата лична си дава антибиотика независимо какъв е бронхита,макар че антибиотик на вирус не действа!

# 267
  • Мнения: 188
Момичета, а някой ползвал ли е комбинация за отслабване и  има ли ефект? Благодаря

И аз се интересувам от комбинация на солите за отслабване. Ако някой знае и сподели ще съм благодарна!

# 268
  • София
  • Мнения: 4 575
Момичета, а някой ползвал ли е комбинация за отслабване и  има ли ефект? Благодаря

И аз се интересувам от комбинация на солите за отслабване. Ако някой знае и сподели ще съм благодарна!

5,9,10-детоксикация,регулиране на тегло,отслабване и пречистване . Не съм ги пробвала, но са тези като комбинация.

# 269
  • Мнения: 883
И аз искам да споделя за №3 - при двете ми деца (на 3 и 13 години) ефекта беше почти моментален. Много съм доволна. Предписа ни ги педиатърката и много подробно ни обясни как действат. Сега малката пие №6, но за по-продължително време в комбинация с коластра..

Общи условия

Активация на акаунт