Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 851 161
  • 2 312
  •   3
Отговори
# 795
  • Мнения: 1 604
В момента най- изгодно излиза през http://www.naturheilapotheke-badems.de/1000-tablets, кутиите са леки и ако поръчаш за 50 евро доставката до Германия е безплатна, от там през габко още 4лв/предполагам , че няма да тежат повече от 1кг./Вече правя организация за подялба , че 1000 ми се виждат много.

Marieta, аз вчера поръчах 12 шишенца по 400 табл. и излезнаха 1 кг. и 600 гр. Поръчах ги през същия сайт, който има доставка до БГ, но не мога да ти кажа само доставката колко беше.

А кой е сайта!

Тази, който си посочила Simple Smile

# 796
  • Мнения: 1 103
кия 30-минути преди и след ядене Peace

# 797
  • Мнения: 11
Здравейте!Гледам че поръчвате от солите кутий  с по 1000 бр.таблетки.Имам един въпрос? По колко дневно се пият и как-един номер сутрин ,друг на обяд и трети вечер или смесено.Таблетките които съм взел са 2 вида но се пият -20 от едните и 12 от другите за деня.Само това дават като информация.Виждат ми се много ,а и начина на приемане не знам-едните сутрин а другите вечер ли да пия? Все още се колебая.В листовките към солите пишат да се пият по 1 до 6 таблетки дневно,а в саита пише друго.http://holistichno.com/%D1%83%D1%82%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B4%D0%B … 0%BE%D0%BB%D0%B8/ newsm12

# 798
  • Мнения: 1 091
Liliq_Zlatna, мерси!

# 799
  • Мнения: 657
12лв+2.50лв+3лв=цената на солите в Бг(17лв и стотинки някакви).Какъв е смисъла?
Смисълът е, че като купя 10 вида, доставката е една, а в аптеката и 10-те са по 17 лв.
Именно,ама се чудя хората преди да пишат нещо защо поне малко не помислят

# 800
  • Мнения: 0
Много хора ще станат милионери с поредната смешна панацея.

Просто не мога да повярвам как абсолютни измами се рекламират като 100% действащи и задължителни ако мислите за своето здраве.

Преди малко по бтв показаха как едно момче има проблем със щитовидната жлеза (хашимото) и как живее с какво се храни, и на края на видеото ни в клин ни в ръкав го обърнаха на реклама на тия смешни соли.
Подобна реклама не ми се мисли колко стотици хиляди струва, но за пари в бг всичко се прави.

Не ми е ясно обаче защо няма органи които да контролират поне националните телевизии да не облъчват хората по този начин. Масови реклами на тия соли вървеше първо по националното радио хоризонт още преди година, а сега явно са натрупали пре достатъчно парички (от пенсионерите) та да си позволяват и подобни реклами по националните телевизии. До тук ги видях по нова и по бтв, добри реклами, деликатни, да не се набиват прекалено на очи, но достатъчно за да направят тия соли да изглеждат 100% утвърдено и действащо средство.

Не може така.

Ако искате да сте здрави яжте добра храна, плодове и зеленчуци, и спортувайте вместо да си давате парите за глупости и да пълните гушките на измикяри.


# 801
  • Мнения: X
а ти що гледаш бтв хах, виж как те разстройва Flutter като че ли не знаеш, че фармацията е индустрия номер 2 в света след военната....

сол номер 8 е единственото нещо което ми действа при запек. Купувала съм само нея и съм извънредно доволна. Ако и другите са такива, то браво на д-р Шуслер.

# 802
  • Мнения: 1 604
Radekbg  -  само не разбрах караш ли ни се за какво си даваме парите? А ти пробвала ли си някоя от тези соли? Имаш ли иградено мнение подплатено с лични доказателства, че реагираш по този начин?

Аз лично съм доволна от номер 3 в комбинация с 4. Цяла зима не можах да си отпуша носа- пробвах какви ли не капки и лекарства и след като започнах с шуслеровите соли вече не ми се запушва.
Сега чакам да ми доставят номер 1 и 11- и за тях ще дам безпристрастно мнение.

# 803
  • Мнения: 92


Ако искате да сте здрави яжте добра храна, плодове и зеленчуци, и спортувайте вместо да си давате парите за глупости и да пълните гушките на измикяри.



Не вярвам да има несъгласни с това мнение, НО доколко добра храна са плодовете и зеленчуците с неясен произход, расли на бедни или отровени почви, или пък направо хидропоника? Нали затова приемаме тези соли - да допълним минералния им състав, който вече е недостатъчен!
Не ги смятам за панацея, но ги ползвам и съм доволна!

# 804
  • Мнения: 0
Ако исках да се карам щях още момичето, което писа след мен да го засека с това, че запек се лекува и с вода и фибри. Изпитан метод е и е по добре от колкото да се гълтат някакви измислени хапчета Simple Smile

Не се карам на Вас, яд ме е че се манипулират хората през националните телевизии и няма орган който да го контролира това, а после що сме зле. Щото няма никаква норма на поведение и ценности, които да се следват в наща държава.

Колкото и да са добри тия соли като хранителна добавка (в което не вярвам), рекламата им поднесена по този начин е некоректна.
Не съм ги пробвал, нямам и намерение, защото знам, че е достатъчно просто да внимаваш с какво се храниш и какво правиш, а ако се наложи да се взимат лекарства - има лекари и утвърдени методи за лечение.

# 805
  • Мнения: 92
а ако се наложи да се взимат лекарства - има лекари и утвърдени методи за лечение.


Ето точно тук бих казала: ХАХАХА

Не съм гледала рекламата, вероятно е некоректна - като всяка реклама, между другото. Точна затова споделяме личен опит тук и всеки решава сам за себе си.
Но лично аз предпочитам да разчитам на соли и хомеопатия, отколкото на лекари и лекарства - ето там вече само ти взимат парите  Joy

# 806
  • Мнения: 0


Ако искате да сте здрави яжте добра храна, плодове и зеленчуци, и спортувайте вместо да си давате парите за глупости и да пълните гушките на измикяри.



Не вярвам да има несъгласни с това мнение, НО доколко добра храна са плодовете и зеленчуците с неясен произход, расли на бедни или отровени почви, или пък направо хидропоника? Нали затова приемаме тези соли - да допълним минералния им състав, който вече е недостатъчен!
Не ги смятам за панацея, но ги ползвам и съм доволна!

Права си, няма спор и сега да помислим над това, че плодовете и зеленчуците се блъскат с нитрати за да растат по-бързо и повече, и да са здрави, а хората се оплакват от това.
Дайте и ние да се блъскаме със соли и каквото ни падне Simple Smile

Всеки има право на избор, просто изказвам своето мнение. Не мога да споря за това, че и за тия соли има място под слънцето и, че хората са в правото си да приемат каквото решат.

Проблема е в манипулацията и в това, че щом е за пари няма граници и правила.

Благодаря Ви за вниманието, отивам на работа, лек ден Simple Smile

Последна редакция: вт, 02 апр 2013, 14:27 от Radekbg

# 807
  • Мнения: X
................. че запек се лекува и с вода и фибри. Изпитан метод е и е по добре от колкото да се гълтат някакви измислени хапчета Simple Smile
вече не ми действа "вода и фибри". Опитала съм всичко, най-много харесвам как работи номер 8.

# 808
  • Мнения: 0
................. че запек се лекува и с вода и фибри. Изпитан метод е и е по добре от колкото да се гълтат някакви измислени хапчета Simple Smile
вече не ми действа "вода и фибри". Опитала съм всичко, най-много харесвам как работи номер 8.

Водата и фибрите не ти действат ? Simple Smile Съжалявам, може наистина да имаш някакъв здравословен проблем, но това, че водата и фибрите не ти действат звучи като - Не ям нищо, а всеки ден ходя до тоалетната. Или не ям нищо пък съм 300 кила... ше зиам соли..

И все пак има всякакви случаи.

Поздрави.

Последна редакция: вт, 02 апр 2013, 14:43 от Radekbg

# 809
  • Мнения: X
изводът е че излишно оспами темата, без да си запознат. Естествено че имам здравословен проблем, защо иначе да си харча парите и защо дори ще чета тук ако не беше така?

Общи условия

Активация на акаунт