Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 851 629
  • 2 312
  •   2
Отговори
# 1 590
  • Мнения: 357
ООО мерси за инфото, не знаех че 4 запича! Това е важно!
Това е от опит мой и на майките около мен!!! Не съм сигурна ,че някъде ще го прочетете!

# 1 591
  • Мнения: 3 118
Четох, че за болки в ставите могат да се комбинират соли 1,2 и 11.
Някой има ли добри отзиви от тази комбинация?
Благодаря ви!

# 1 592
  • Мнения: 4 370
ООО мерси за инфото, не знаех че 4 запича! Това е важно!
Това е от опит мой и на майките около мен!!! Не съм сигурна ,че някъде ще го прочетете!
Аз също мога да се присъединя с опит. Просто не съм се сещала че това може да е фактор.

# 1 593
  • Стара Загора
  • Мнения: 255
А какви количества давате, че се получава този ефект? В такъв случай може ли № 4 да се препоръча и при разстройство?

# 1 594
  • гр.София
  • Мнения: 243
Здравейте мами! Кои ШС бихте посъветвали да се вземат за синузит?

# 1 595
  • Мнения: 357
А какви количества давате, че се получава този ефект? В такъв случай може ли № 4 да се препоръча и при разстройство?
Комбинацията на  4 и 8 е перфектна при разтройство. Имах един случай с малко дете на мои познати докато бяхме в чужбина на море. Майката реши да дава стандартните неща по препоръка на личната лекарка, но уви детето не се подобряваше. Понеже не ми е близка не настоявах да приеме моя съвет. Накрая слава богу склони и детето се подобри много бързо. Тук има доста описани варианти http://holistichno.com/%D1%88%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B … B8%D1%8F-207.html 

# 1 596
  • Мнения: 1 656
при нас не видях такъв ефект от №4

да попитам- при хормонални разстройства свързани с естрогена има ли подходяща сол?

а при трептене на мускулите на краката?

# 1 597
  • Мнения: 2 431
дива77, ако имаш предвид нещо като депресивни състояния, сол номер 5 е подходяща.
Скрит текст:
Иначе аз съм взимала и Staphysagria на Boiron за периода след раждането.

# 1 598
  • Мнения: 1 656
проблеми като нощно изпотяване по-скоро и пъпки  Rolling Eyes

# 1 599
  • Мнения: 2 431
Хм, за това не знам какво да препоръчам, нека който има повече познания, да се включи.

# 1 600
  • Стара Загора
  • Мнения: 255
Аз само мога да кажа, че няколко месеца след раждането много се потях нощем, чак до вода, и ми излязоха страшно много пъпки, по деколтето, по гърба, после се усилваха по време на овулация и цикъл, но всичко постепенно си отшумя, нищо не съм правила, а и не съм имала време много да си обръщам внимание. Та ако става въпрос за нещо такова, мисля, че е нормално състояние, даже почти ги бях забравила тези неща.

# 1 601
  • Мнения: 495
Здравейте,

Днес в аптеката попитах коя е шуслеровата сол против задържане на течности, понеже бях чела, но забравих.
Дадоха ми номер 5, а сега в интернет чета, че е номер 8.
Вярно ли е това или са ме объркали  Shocked

# 1 602
  • варна
  • Мнения: 1 228
Купих си книгата "Шуслерови соли за деца " и за хремата пише -при жилав секрет които е загнезден в носа и не може да се издуха 4-разтворена във вода и през 10 мин ,а за жълт секрет и /или запишен нос 6 през 1 час .
Каката в  момента в които тръгне на градина и се появява секрет в носа които не може да се издуха жилав ,слузест като храчка и сутрин е жълт (ако през целия ден и промивам носа се избистря )
Коя от двете рецепти да избера ?

# 1 603
  • Стара Загора
  • Мнения: 255
А за прозрачен секрет, който тече като вода? При нас така започват обикновено болестите.

# 1 604
  • Мнения: 2 431
Qlena,
Скрит текст:
за такъв секрет аз давам Allium Cepa на Boiron.

Общи условия

Активация на акаунт