Подаръчните торбички в ДЯ

  • 3 747
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 488
Благодаря на всички за вниманието!
Наистина ще излезе вярно това за българския форум, че задаваш въпрос и ти обясняват колко си тъп  Tired
Не е въпроса какво ще му стане на детето от едно пакетче жилибон...или пък какво мислите за моята позиция-маниачка ли съм, или не  Tired
Питах какво правите когато не сте съгласни с решенията на родителския актив...
Както и да е!
Пак благодаря!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Изпадам- да.
Какво правя- казвам на учителките с молбата да предадат на актива.
Какво се случва след това, т.е. има ли реални действия- не.
Ама аз да си се оплача.  Mr. Green

В случая обаче нищо не ти пречи да си вземеш торбичката с нещото си и да я хвърлиш в най-близката кофа, или пък да я дадеш на някое просяче на улицата, или....там каквото се сетиш. А другата година да настояваш, да си част от Съвета и ти да си тази с конструктивните и градивни решения.  Peace

Предполагам че, и съветът не се състои от Светата Троица, а от родители на деца от яслата.
Може и с тях да говориш, да си предложиш услугите...
Моята реакция миналата година беше да напълня торбичка с каквото аз преценя, ама хубава, шарена и да сменя получената торбичка с боклуци с моята. Беше ми писнало да се разправям, пък при нас торбичките идват от общината Sick Директорката, учителките, родителите нямат никакво отношение към съдържанието.

# 17
  • Мнения: 116
И какво толкова ще стане за Бога , ако му дадат торбичката - ядрена катастрофа  ooooh!
Нана - ако детенцето остане без торбичка , как ли ще се почувства при положение , че всички други имат ?
Да,наистина детето ще се почувства зле.Наистина ли е толкова голям проблем,че един път в годината ще хапне от вредните лакомства?

# 18
  • Мнения: 2 132
Ние още не сме на ДЯ/ДГ, но и аз бих направила така - една голяма торбичка с каквото преценя аз. Peace Или я дай на госпожите да я връчат, или я смени ти. Или предварително се информирай какво точно ще има и избери подобна алтернатива. Аз примерно бих взела някакви био бисквитки или качествен шоколад,ако не искам да се различават нещата от на другите деца.
Може и да говориш с родителския колектив, но не знам до колко ще си сменят решението. Може би са измислили и някакъв вариант за алергични деца  Thinking

Иначе конкретно за продуктите, защото гледам, че питат какво им е - ние сме вегетарианци и желираните бонбони са с желатин (прави се от смлени кости, сухожилия и т.н.) - не стават за нас. Бонбони - още не е яло детето и не искам да се учи от сега. Само към шоколад съм по-склонна да разреша, но да е качествен.  Peace

# 19
  • Мнения: 1 195
Миналата година в яслата бяха приготвили торбички с шоколадче, вафла и меденка. Данох само шоколадчето, а другите не.
Важен е момента на изненада децата много се радваха, така че няма нищо чак толкова фатално.

# 20
  • Мнения: 13 275
Не виждам проблем, важно е децата да се радват, а пък какво ще се прави после с торбичката зависи от родителя. В такива случаи винаги има недоволни-независимо какво е съдържанието на торбичката, ама чак пък драма да се прави от това.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 560
Миналата година бях изненадана от такава торбичка - Зрънчо, сок, вафли и бисквити, зелен портокал. Било от общината, на всички давали. Като питах защо точно това, така било решено...
Иначе по темата, с говорене не знам дали може да се промени нещо драстично, освен ако има и други недоволни и се съберете повече хора. По-скоро трябва, както бяха предложили вече, да се включиш активно в родителския съвет.

Общи условия

Активация на акаунт