Подаръчните торбички в ДЯ

  • 3 748
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 488
В яслата, която посещава дъщеря ни, събират пари за подаръчни торбички за коледното тържество.
Ще съдържат играчка и лакомства. Лакомствата са жилибон, шоколадово изделие , бонбони.
На въпроса ми защо точно такива продукти ми отговориха, защото е най-евтино.
На въпроса ми защо не ги заменят с банан, ябълка и мандарина ми отговориха, че така решили Родителският съвет.
Изпадали ли сте в такава ситуация- да не сте съгласни с решения на Родителския съвет, как сте постъпвали, до колко сте склонни на компромис с тези решения и какво правите, в случаите, когато сте категорично против тези решения?

Благодаря предварително за отговорите и съветите!   bouquet

# 1
  • Мнения: 7 160
Да, случвало ми се е! Не вземам отношение и не се меся за такъв дребен "проблем".Не мисля, че трябва да си вгорчавам празничното настроение с подаръчните торбички за Коледа, с чието съдържание не съм съгласна.

Я се замисли децата на кои лакомства ще се зарадват повече:
На плодовете? Или на бонбоните и шоколадите?

# 2
  • Мнения: 47 991
В нашата ясла беше компромисно- имаше и шоколадово яйце, и мандарина и т.н.
Децата не хапнаха почти нищо от пакетчето, по-важно е че дядо Коледа го е дал

# 3
  • София
  • Мнения: 818
Здравей,
Бих те посъветвала да помислиш и в една друга посока. Да, желибон, шоколадово изделие и бонбони не са най-полезната храна, спор няма! Но ако решението е взето на родителския съвет и принципно останлите са съгласни да е такава торбичката с подаръка, помисли си как би се почувствало твоето детенце, ако в неговата торбичка има банан и мандарина, а на другите дечица бонбони и шоколад? Не познавам нито теб, нито твоето детенце (да ти е живо и здраво), но мога да предположа как ще реагира съдейки по моето - определено ще му стане мъчно, ще се запита защо за него няма бонбони и някак си ще му се отрови празника. Възможно е и да греша, но моето дете ще реагира по начина, по който написах. Няма ли как да превъзмогнеш несъгласието си?  Hug
Весело изкарване в градината с дядо Коледа!

# 4
  • София
  • Мнения: 272
Дъщеря ми не е ходила на ясла, но в градината която посещава  също има такава практика с торбички с лакомства, но при нас обикновенно Дядо Коледа ги раздава заедно с подаръците, а госпожите своевременно го подреждат по шкафчетата.Така, че и двете години до сега пликчетата и подаръците бяха само отворени, за да се види съдържанието и старателно прибрани за в къщи. Там пък решението е изцяло твое дали ще се консумират или вниманието ще е насочено изцяло към подаръка и бонбоните "ще изчезнат"  Wink   
За това дали е полезно или не, да се яде шоколад и бонбони обаче не ми се спори, защото ако нямате някакъв здравословен проблем, не виждам с какво толкоз ще навредят няколко хапки.

# 5
  • Мнения: 9 814
Изпадам- да.
Какво правя- казвам на учителките с молбата да предадат на актива.
Какво се случва след това, т.е. има ли реални действия- не.
Ама аз да си се оплача.  Mr. Green

В случая обаче нищо не ти пречи да си вземеш торбичката с нещото си и да я хвърлиш в най-близката кофа, или пък да я дадеш на някое просяче на улицата, или....там каквото се сетиш. А другата година да настояваш, да си част от Съвета и ти да си тази с конструктивните и градивни решения.  Peace

Предполагам че, и съветът не се състои от Светата Троица, а от родители на деца от яслата.
Може и с тях да говориш, да си предложиш услугите...

# 6
  • Мнения: 966
В нашата ясла няма такова пликче ,всеки родител сам опакова подаръка и го надписва,а всички дадохме по 10 лв. за играчки в групата.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 122
при нас има такива пликчета, но са от общината до кокото знам има и плодове и бонбонки и шоколад и последно имаше и списание бърборино май....
мен не ми пречи...не се вманиачавам, да си ги яде детето...
ако не ви харесва - не му ги давайте просто....

за подаръците, които носи дядо коледа - те са си отделни - пишат писмо децата и всеки родител носи за отрочето си поръчката, която червеният дядко да му подари на празника Wink

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Ами имаш две възможности май - или да не си заведеш детето на Коледното тържество или да споделиш несъгласието си и да настояваш за промяна в съдържанието на торбичките.
Но най-добре ще направиш, ако си малко над тия неща. Това твоето малко прилича на вманиячаване - нищо няма да му стане на детето като яде бонбони веднъж в годината.

# 9
  • Мнения: 458
мен не ми пречи...не се вманиачавам, да си ги яде детето...

# 10
  • София
  • Мнения: 9 517
мен не ми пречи...не се вманиачавам, да си ги яде детето...
И аз така, само дето малкото ми такива работи не яде - носи ги на баткото  Laughing

# 11
  • Мнения: 4 668
Мисля , че прекалено се вманиачаваш  Rolling Eyes Все пак това е само една подаръчна торбичка . Ако през останалото време детето се храни здравословно , едва ли толкова ще му навреди един желибон  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
Когато не си съгласна с нещо принципно - взимаш мерки - кажи на учителките да не дават на твоето дете торбичка с лакомства.
Лично аз смятам, че не е голяма беда в едно пакетче желирани бонбони. И без това у дома не се купуват често, да не кажа направо много рядко.

# 13
  • Мнения: 4 668
И какво толкова ще стане за Бога , ако му дадат торбичката - ядрена катастрофа  ooooh!
Нана - ако детенцето остане без торбичка , как ли ще се почувства при положение , че всички други имат ?

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
И какво толкова ще стане за Бога , ако му дадат торбичката - ядрена катастрофа  ooooh!
Нана - ако детенцето остане без торбичка , как ли ще се почувства при положение , че всички други имат ?

Това е проблем на майка му. Тя пита как да постъпи, като не е съгласна. Оттам нататък трябва сама да си помисли какво и как.

Общи условия

Активация на акаунт