Подарък за учителка за края на учебната година?

  • 2 177
  • 18
  •   1
Отговори
  • Drammen, Norge
  • Мнения: 76
Здравейте! Първо не знам темата дали е за тук или не , ако не е моля да бъде преместена! Детето на мои роднини този месец завършва 10 клас и учи за последно Химия. Тя е страшно привързана към госпожата си и иска да и направи някакъв подарък - да изрази благодарност за всичко, което е направила за нея през тези 3 години и че е изтърпяла класа и, да ще кажете нейна работа е да ги търпи, но нейния клас никой не го харесва и ще е геройство , ако ги изкарат до край. Измислила е пожелание и е взела картичка , но са и предложили като идея за подарък да и вземе текстилни цветя. Знам, че госпожата и обича лалета и тя точно такива е намерила, но е 50 на 50 дали да и вземе , защото учителката и понякога се чувства неудобно от такива работи. На детето казах, че мога да попитам тук и да се консултирам с Вас, ако има учителки моля да изкажат мнението си, Вие как бихте се почувствали от такъв жест? Аз съм на мнение да и направи този подарък, но иска мнение и от други хора. Винаги когато прави такива неща за учителките си е успявала да ги зарадва , а тя винаги уцелва момент, ситуация и какво да направи и как да го поднесе. Моля за мнения и отново се извинявам, ако темата не е за тук. Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Според мен идеята да се подаряват изкуствени цветя не е удачна, да измислят нещо друго.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Извинявай за откровеността, но този подарък за мен е тъп. Учител съм, обичам цветя, но не обичам изкуственяци. Картичка и истински цветя е достатъчно. Пазя си всички картички от ученици. имам такива и на лист от тетрадка. Чувствам се неудобно и конфузно, ако ми подаряват големи подаръци, а прахосъбирачки ненавиждам.
Мнение не се наемам да давам. Ние подаръци за учителите на децата ни не правим.

# 3
  • Drammen, Norge
  • Мнения: 76
Извинявай за откровеността, но този подарък за мен е тъп. Учител съм, обичам цветя, но не обичам изкуственяци. Картичка и истински цветя е достатъчно. Пазя си всички картички от ученици. имам такива и на лист от тетрадка. Чувствам се неудобно и конфузно, ако ми подаряват големи подаръци, а прахосъбирачки ненавиждам.
Мнение не се наемам да давам. Ние подаръци за учителите на децата ни не правим.

Да, но с тази учителка си правят взаимно подаръци, тя на рожденият и ден тази година и направи подарък. Аз също предложих истински цветя първоначално, но защо не можела не разбрах, иначе и само картичката да даде мисля, че е достатъчно като толкова държи да и се отблагодари по друг начин.

# 4
  • София
  • Мнения: 16 025
Картичка с благодарности и нормален, не натруфен букет от истински цветя - според мене.
Изкуствените не ми харесват, прахоберки са.

# 5
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Картичка и истински цветя.Може и цвете в саксия.

# 6
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Има много интересни и не толкова скъпи картини - на морска тематика, възрожденска... Със сигурност остават за спомен, предполагам това е целта. Simple Smile

# 7
  • Drammen, Norge
  • Мнения: 76
Има много интересни и не толкова скъпи картини - на морска тематика, възрожденска... Със сигурност остават за спомен, предполагам това е целта. Simple Smile
Да

# 8
  • Мнения: 526
Представям си,за да се спести притеснението на Госпожата,как лалетата с вписаното благодарствено слово в красивата картичка ,я очакват без тя да подозира на бюрото и,ей така ...без да е поднесено от конкретно лице на което да трябва да благодари за жеста ..а може лалетата да са подписани от всички деца

Няма нищо по хубаво от това да благодариш и да изразиш възхищението си към някой..който те е надградил ,но има хора които не умеят да приемат подобни жестове,чувстват се неловко,сякаш не ги заслужават.  ...но зависи от подхода

А ако е млада може да и подарите изживяване...например конна езда,балон...аз съм подарявала такива неща...не са и скъпи

Така ще може да си сподели подаръка с мъжа си например...билети за театър ,с цветята..

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 01:38 от AnMary

# 9
  • Мнения: 4 008
Букет от изкуствени цветя, добре аранжиран не е нещо ужасно.

Скрит текст:





Проблемът е, че изкуствените цветя, предлагани из българските магазини често приличат на изпокъсани парцалки а продавачките нямат никаква представа от аранжировка, а и изборът се свежда до рози и разни отровно-лилави орхидеи.

# 10
  • Мнения: 10 598
Хартиените цветя са по-добър избор, според мен. Букет от хартиени рози, хем няма да събира прахоляк, хем ще остане за спомен, хем е красиво като истински рози. Другия вариант е цвете в саксия - една хубава орхидея, в красива кашпа, например.

https://images.app.goo.gl/UqCmiZceTJxKC5qT7

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 00:39 от amy_nka

# 11
  • Drammen, Norge
  • Мнения: 76
Представям си,за да се спести притеснението на Госпожата,как лалетата с вписаното благодарствено слово в красивата картичка ,я очакват без тя да подозира на бюрото и,ей така ...без да е поднесено от конкретно лице на което да трябва да благодари за жеста ..а може лалетата да са подписани от всички деца

Няма нищо по хубаво от това да благодариш и да изразиш възхищението си към някой..който те е надградил ,но има хора които не умеят да приемат подобни жестове,чувстват се неловко,сякаш не ги заслужават.  ...но зависи от подхода

А ако е млада може да и подарите изживяване...например конна езда,балон...аз съм подарявала такива неща...не са и скъпи

Така ще може да си сподели подаръка с мъжа си например...билети за театър ,с цветята..

Класа и за класната им не искат да правят нищо , камоли за друга учителка , няма да се навият, а и тя иска да го направи заради това, че имат лични изживявания. Иначе идеята е добра , благодаря

# 12
  • Мнения: 11 566
Букет от бонбони. Кой не обича шоколад, било то и госпожата. Grinning
Имаше някаква страничка във фейса за тематични букети- от колбаси, вина, др., някой ако се сеща да пусне линк.

# 13
  • Мнения: 876
Подарихме ваучър от Хеликон и семпъл букет. Не мога да си представя, че има учител, който не обича да чете:)

# 14
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 368
Аз съм учителка в Канада и най-разпространеният подарък за нас тук е гифт-карта от книжарници, магазини за алкохол или други магазини.
Понякога съм получавала и директно бутилки вино Simple Smile (явно родителите мислят, че имаме нужда от това в края на годината).
Одобрявам картите, защото така учителят може да си купи нещо, от което наистина има нужда.

Общи условия

Активация на акаунт