Моля ви да ми дадете мнение за Шуменския университет?

  • 12 392
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 002
Не знам, Ред, на мен ми е много далеч от всички интереси.
Казах го, защото видях, че след това имаше още 3-4 университета в списъка. Thinking
И реших, че може да е полезен този рейтинг Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 7 210
Не знам дали търсих като хората, обаче в рейтинга направлението беше общо "Архитектура, строителство, геодезия".
Иначе лично на мене ми е малко странно присъствието на подобна специалност в един по-скоро хуманитарен университет.
Нямам преки впечатления обаче.

# 17
  • Мнения: 4 300
Лек офтопик, но според мен в дадения от Ео сайт има неточности или направо неверни данни. Цъкнах на специаност Медицина от Варненския медицински университет и ми даде 900 и куср лева възнаграждение след завършване. Което за лекар веднага след дипломирането е химера,те повечето си плащат за да учат специалност, пък какво остава за 900 лв.
За моята специалност ми етрудно да преценя, то икономистите в общи линии запушват дупки всякакви, но и там ми се струва изкривена картинката.

Висшето освен знанията ( които у нас са по скоро въпрос на индивидуално желание и възможности отколкото на изпитни бариери) би трябвало да даде добре приета диплома и контакти.  Естествено, ако не се цели академична кариера.

# 18
  • Мнения: 7 002
И аз го разцъках сега и доста се учудих на някои данни.
Някой  е лъгал в статистиките на филологиите Laughing

# 19
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 248
И на мен ми е странна геодезията за такъв университет. Едно време беше Висш Педагогически Институт.
Предполагам, че се е получило защото преподавателите от военното по тази специалност трябваше да си търсят работа.
Доколкото знам в ШУ се обучават само бакалаври. После?
Не знам. Нямам преки впечатления от учещи или учили там.
Аз съм завършила в УАСГ тази специалност. Работа има, учене и желание трябва.

# 20
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Някой  е лъгал в статистиките на филологиите Laughing
Ооо, определено са лъгали там.  Naughty Отдавна съм го гледала аз този линк - изобщо не ми вдъхва доверие. Много стъкмистика и неясноти откривам в него.  Crossing Arms

Цитат
Ох- като гледам какво е нивото /външен вид,поведение,изказ/на завършилите там #Crazy...

Честно казано, и аз познавам хора, завършили жърнЪлистика в СУ, но това не ме кара да мисля, че всички, завършили там са един дол дренки...  Wink

# 21
  • Мнения: 241
В ШУ има и магистратура.Също така и академични специалности.

# 22
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 248
mimikulewa, аз писах специално за геодезията. Погледнах в сайта им, магистратура по геодезия не видях.

# 23
  • Мнения: 0
Благодаря ви много за информацията Simple Smile И аз съм чувала че там главно преподават хора от Военното за тази специалност.   Имам още време ще го мисля Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1
Аз също се интересувам ..Дали няма да се намери някой,който го е завършил и да сподели успял ли е да се реализира,или са го игноририрали при кандидатстване за работа навсякъде? Всякакво подобно инфо ще е от полза,аз не познавам почти никого,който да е завършил ШУ..
п.с. малка поправка на един от постовете- не е вярно че се плащат поправките и ликвидациите,плаща се,когато се явяваш на изпит който не си успял да вземеш нито на редовна нито на поправителна нито на ликвидационна сесия..мисля че такъв изпит се нарича условен - тогава се идава протокол индивидуален и лично се уговаряш с преподавателя..

# 25
  • Мнения: 11
Не мисля, че е удачно да търсите някой, който е завършил, защото преди 1-2-3-5-10-20 години нивото е било едно, сега е напълно друго. Не само за ШУ, но за всички университети (а и училища) е така - с годините нивото на повечето запада, защото за жалост масово и нивото на студентите запада. Пък и едни преподаватели може да са били страхотни преди няколко години, междувременно да са изперкали, или да им е омръзнало ниското заплащане и просто да не им пука, да са се пенсионирали и т.н.

Съвет - пишете във форумите на университети, които ви интересуват. Там настоящите студенти ще ви дадат най-точна информация.  Peace

# 26
  • Мнения: 3 784


Рокси го е казала много точно - знанията и уменията до голяма степен зависят от личната мотивация, така че тук общ знаменател не може да се сложи; а най-ценното на висшето образование в дългосрочен план действително остава добре приета диплома и контактите. Преценете си университета от тази гледна точка.

# 27
  • Мнения: 0
Здравейте, искам да кандидатствам в Шуменския университет, но може ли да ми кажете каква оценка от матурата е необходима за приемане?  Rolling Eyes

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Здравейте, искам да кандидатствам в Шуменския университет, но може ли да ми кажете каква оценка от матурата е необходима за приемане?  Rolling Eyes
Каква специалност?
Кой може да предвиди колко хора с какви оценки ще се явят, та да ти каже колко ще ти трябва, че да кандидатстваш.
Дано не е някоя точна наука, защото не ти е силна страна.

# 29
  • Мнения: 0
Здравейте, искам да кандидатствам в Шуменския университет, но може ли да ми кажете каква оценка от матурата е необходима за приемане?  Rolling Eyes
Каква специалност?
Кой може да предвиди колко хора с какви оценки ще се явят, та да ти каже колко ще ти трябва, че да кандидатстваш.
Дано не е някоя точна наука, защото не ти е силна страна.
Искам да кандидатствам с Предучилищна и Начална училищна Педагогика!

Общи условия

Активация на акаунт