Настинка

  • 9 735
  • 14
  •   1
Отговори
  • cloud number 9
  • Мнения: 92
Момичета... какво взимате при настинка... до тук 10лв за прахчета от рода на фервекс и тайлол хот... отделно капки за нос Олинт, а ефекта нулев  ooooh! и така е всеки път когато настина, после сякаш отшумява сама

# 1
  • BG
  • Мнения: 2 458

С лекарства - 7 дни, без лекарства - една седмица.  Laughing

Шегувам се!

Точно с това се лекуваме. Не казваш от колко време взимаш лекарствата, за да чакаш ефект.


# 2
  • Мнения: 57
Бих те посъветвала да пиеш Умкалор - това е натурален продукт под формата на капки, екстракт от мушкато. Действа чудесно при първи симптоми на настинка. Ако настинката е придружена от силна хрема, можеш да комбинираш и с физиологичен разтвор Стеримар - морска вода. При силни болки в гърлото можеш да си направиш гаргара с мед, ракия и олио по 3 пъти на ден.

# 3
  • Мнения: 45
Аз още миналата година спрях да пия такива прахчета от типа на тайлол хот, фервекс, колдрекс, всичките съдържат парацетамол и са ужасно вредни за честа упитреба. Да не говорим, че от прекомерна употреба, в един момент организма става резистентен и не му действат. Препоръчвам по-скоро да си вземеш витамин ц и да си пиеш всеки ден, плюс много плодове и зеленчуци, богати на витамини и калции и минерали. Ако това не помогне, можеш да пробваш с билковите препарати. препоръчвам умкалор и клеева тинктура. Едното е противовирусно и се дава при настинка, кашлица, хрема, а другого е имуностимулиращо. можеш да ги пиеш и едновременно или едно след друго, няма да ти навредят, понеже са на растителна основа.

# 4
  • BG
  • Мнения: 2 458
Вие двете да не сте рекламни агентки на Умкалор?

Голяма хвалба му хвърлихте.....Я малко прочетете упътването - ако не отминели оплакванията до една седмица, да потърсите лекарска помощ... Joy
Една седмица  ooooh! Стой си с температурата, кихай, кашляй и трай. И чакай да оздравееш.....

 Thinking

Стеримарът - същият болук, май повече разчитат на плацебо-ефектът производителите,
ама и той не помага, като ти е запушен носа



Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 19:27 от Benisima

# 5
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Ползвам Инфлуцид през 2 часа първият ден и след това 4х1 на ден. Също така пия много чай с лимон.

# 6
  • Мнения: 57
Бенисима, явно не влизаш често във форума и не забелязваш, че тук сме едно общество от мами, които взаимно си помагат и обменят информация и съвети. Няма нищо лошо да похвалим продукт, който сме изпитали и сме доволни. Или според теб трябва да споделяме само за продуктите от които сме недоволни? Много мами искат съвети и помощ, и други по-опитни им го дават. аз не мисля, че има нещо лошо в това.

# 7
  • Мнения: 25
 Настинките обикновено лекувам с хомеопатия. От другите неща се сещам за Олинт - при запушен нос на мен ми помага много. Клеевата тинктура давам на цялото семейство от октомври до март! Много ми помага при болки в гърлото и ангина амониевия хлорид /нишадър - продават го в аптеките по 60 ст./ - 2-3 пъти дневно обтриваш гърлото с малко прахче докъдето стигнеш Mr. Green малко е неприятно, но действа вълшебно. Също смуча и небет шекер за гърлото.Чай с орехчета, липов цвят и свирчовина ми спира кашлицата за два дена!!! Отделно много течности  Hug
Бързо оздравяване  Peace

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
още в началото на настинката започвам да пия силен чай от прясно настърган джинджифил с кафява захар. люти, но загрява,изпотява и настинката изчезва бързо. топли бани на краката с морска сол и спане с вълнени чорапи.
ако е слезнала надолу - правя си компрес с хардал на гърдите и спя така.

при гърлобол пия чай от салвия, правя си компрес с извара на гърлото.

при хрема - нагревки със сол или компрес с хардал и извара/цедено кисело мляко.

ако имам температура и е около 38 и не трябва да ходя на работа - чакам да падне сама. ако трябва да ходя на работа - взимам нещо да я сваля и да не ме боли глава.

ям основно супи - леки са, набавят минерали и не тежат на стомаха; и леки салати.

аз боледувам по 3 дена, като първия ден се разболявам, 2я съм зле и на 3я съм полуоздравяла.
мъжът ми пие някакви витамини, постоянно върви с шишето с капки за нос и боледува по седмица  Rolling Eyes

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ползвам Инфлуцид през 2 часа първият ден и след това 4х1 на ден. Също така пия много чай с лимон.
И аз съм доволна от инфлуцид, а също така и от цитросепт.

# 10
  • BG
  • Мнения: 2 458
Бенисима, явно не влизаш често във форума и не забелязваш, че тук сме едно общество от мами, които взаимно си помагат и обменят информация и съвети. Няма нищо лошо да похвалим продукт, който сме изпитали и сме доволни. Или според теб трябва да споделяме само за продуктите от които сме недоволни? Много мами искат съвети и помощ, и други по-опитни им го дават. аз не мисля, че има нещо лошо в това.

Напротив, всеки ден съм във форума и съм доста наблюдателна. Добавям и това, че съм медицинско лице и всеки ден наблюдавам болни, а също така и от какви лекарства се облекчават страданията им. Но щом сте пробвали и сте доволни - разбира се, че няма лошо, просто в два последователни поста споменатo едно и също лекарство прозвуча малко реклмно Thinking
Освен това също имам право да изразя мнението си за продукти, които лично съм пробвала, нали?

Виж,  бабините рецепти са далеч по- ефективни и също ги прилагам.



# 11
  • Мнения: 57
Бенисима, явно не влизаш често във форума и не забелязваш, че тук сме едно общество от мами, които взаимно си помагат и обменят информация и съвети. Няма нищо лошо да похвалим продукт, който сме изпитали и сме доволни. Или според теб трябва да споделяме само за продуктите от които сме недоволни? Много мами искат съвети и помощ, и други по-опитни им го дават. аз не мисля, че има нещо лошо в това.
Напротив, всеки ден съм във форума и съм доста наблюдателна. Добавям и това, че съм медицинско лице и всеки ден наблюдавам болни, а също така и от какви лекарства се облекчават страданията им. Но щом сте пробвали и сте доволни - разбира се, че няма лошо, просто в два последователни поста споменатo едно и също лекарство прозвуча малко реклмно Thinking
Освен това също имам право да изразя мнението си за продукти, които лично съм пробвала, нали?
Виж,  бабините рецепти са далеч по- ефективни и също ги прилагам.

Привет, видях, че влизате често, аз за съжаление нямам особено много време за това. Това е добре, че във форума има медицински лица, за да ни съветват относно евентуални болести и вируси. Като медицинско лице обаче изразявате доста рязко и необективно мнение относно различните продукти. Би трябвало най-добре от всички да знаете, че всеки организъм по различен начин реагира на това, което приема и че панацеята за едни не е лек за други. Относно бабините рецепти аз също ги прилагам в някои случаи Simple Smile

# 12
  • BG
  • Мнения: 2 458


Sheheresada , точно защото сама казваш, че на всеки лекарствата действат в различна степен, няма как мнението ми да е обективно.  Изказах мнение въз основа на личен опит с едно от лекарствата, за другото вече обясних какво ме подразни. Да, тонът ми е бил малко остър, но нека да го отдадем на бушуващите в мен хормони.... Laughing
Както и да е..Хайде да приключим с това, че досадихме!  Peace
Къде е авторката да каже как е?  Simple Smile



# 13
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Е, аз се спасих с Колдрекс Макси Грип, много витамини и течности. За три дни... Peace

# 14
  • Мнения: 681
Аз при настинка пия голямо количество алое (около 40-50) мл наведнъж, и две таблетки ехинацея. Същото го повтарям след няколко часа. Така общо взето за около един ден всичко отшумява  Peace
Ето за това говоря http://www.aloeizdrave.com/index.php?option=com_content&task … d=24&Itemid=9  http://www.aloeizdrave.com/index.php?option=com_content&task … id=36&Itemid=
И да не забравя  - горещ душ, дебели чорапи и на топличко! Също така накисване на краката в гореща водичка със морска сол.

Общи условия

Активация на акаунт