Примерна схема за захранване- 30

  • 34 364
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 358
И аз да се присъединя към въпроса.От тази рапица не мога да избягам ooooh!.Днеска два часа четох етикети по пюретата.Много рядко се намира нещо без рапица.

Какво му е на рапичното масло?  newsm78
Скоро коментирахме този въпрос.
Ето тук Стеф отново споделя Peaceза рапицата и другите мазнини.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=550049.msg17871355#msg17871355
а в поста има даден линг и от друга тема където се коментира въпроса.
В интернет има доста информация по темата.
Като за всяко нещо въпрос на избор Peace
Лично аз я избягвам.Стремя се да предлагам храни които консумираме по принцип в семейството.
Рапица никога не съм яла Rolling Eyes.Абсолютно нов продукт за мен.

# 706
  • Мнения: 9 120
Скарли - ако си взела пюрето с алабаш на Сънвал - страхотно е! Много е вкусно. Алабашът е много вкусен зеленчук и пасва на всяка манджа, аз слагам редовно парченца от него.

# 707
  • Мнения: 4 358
Аз също взех алабаш на Сънвал.
А от къде го купувате пресен.Никога не съм виждала по пазарите Rolling Eyes

# 708
  • Мнения: 9 120
Аз в Пловдив именно от пазара го купувам (не е някакъв специален пазар, сергийки просто...), иначе има и в Била Simple Smile

# 709
  • Мнения: 372
Скарли - ако си взела пюрето с алабаш на Сънвал - страхотно е! Много е вкусно. Алабашът е много вкусен зеленчук и пасва на всяка манджа, аз слагам редовно парченца от него.

За него точно.
Почти съм сигурна, че и това няма да се одобри при нас, много сме капризни  Crazy Иначе имах големи надежди, че и пащърнака ще се хареса, защото бил сладък, но такава физиономия направи  Sick

Ще пробвам с пюрето направо пък да видим.

А нашата възраст дали е подходяща за алабаш (7 и половина месеца)? Никъде не видях от кога може да се дава.

# 710
  • Мнения: 9 120
Ок е алабашът за вас Simple Smile
Той е леко сладникав, по-скоро на картоф напомня, но леко сладък.
Дано да се хареса на детето Simple Smile

# 711
  • Мнения: X
Благодаря на Бъни за отговора за рапичното олио!   bouquet

# 712
  • Мнения: 199
Здравейте, извинявам се, че се намесвам, ама имам един въпрос. Започвам да въвеждам месото и искам да питам, как става? Пак по 3 дена или не се въвежда? Знам че не е хубаво много често месо затова питам. Не намерих никъде да пише, може да съм пропуснала. Аз давам 1я ден 60гр. от местно пюре и втория пак толкова, да не е цяло бурканче. После 3, 4 дена не давам месо. Благодаря предварително.

# 713
  • Мнения: X
Първият вид месо се въвежда се 3-7 дни. Дозата за 6-8 м. е около 15 г. Най-напред може 2-3 лъжички от готово пюре, после 1/3 бурканаче, после 2/3 в продължение на ден-два-три, после цяло. Може и по-бързо, по преценка. Зависи как ще се разпредели готовото пюре или дали ще се приготви домашно.
Когато се въвежда, месото се дава всеки ден. След това се редува през ден със зеленчуци (и жълтък, когато се въведе).

ИЗТОЧНИК

# 714
  • Мнения: 53
Здравейте ! Пиша за първи път, въпреки че чета от доста време темите във форума. Сега имам един въпрос- може и да е обсъждан някъде ,но не съм изчела всичко. По същество- детето ми е на 5 мес. и седмица. Тъй като ми намаля кърмата и в следобедните часове имам по- малко педиатърът ме посаветва да дохранвам с АМ.Аз реших само вечер да давам по 60 мл. Освен това от седмица започнах захранване с пюренце от моркови на Gerber. От 4 дни детето не спи добре вечер. буди се през час буквално и плаче, а досега си спеше от 9- 10 вечерта до 3. Хапваше малко.  после в 6-7 и така... Въпросът ми е има ли връзка това със захранването и ако има трябва ли да спра за малко , или да опитам с каши например, или пък е от АМ-то. Давам NAN. А и да добавя- вечер като плаче и пръцка. това е . Моля за съвет Praynig

# 715
  • Мнения: 199
Благодаря! А жълтъка? Ако не съм много нахална  Grinning

# 716
  • Мнения: 9 120
Здравей!
Така както го описваш - струва ми се, че детето е получило колики в следствие на млякото - даваш го вечер, коликите се появяват тогава. Моят съвет е да смениш мляко - има много по-качествени млека на пазара, изреждам ти ги по "хубост" - Лактана Био, Милупа, Хип Био (или розов Хип), Селия, Бейбилов, Хумана. Препоръчвам ти първите 3, по възможност първото 1 - не за друго, ами явно детето има нужда от по-специално мляко (въпросното е с пробиотици, често се ползва именно когато има нерегулярно изхождане или колики).

# 717
  • Мнения: 53
Здравей!
Така както го описваш - струва ми се, че детето е получило колики в следствие на млякото - даваш го вечер, коликите се появяват тогава. Моят съвет е да смениш мляко - има много по-качествени млека на пазара, изреждам ти ги по "хубост" - Лактана Био, Милупа, Хип Био (или розов Хип), Селия, Бейбилов, Хумана. Препоръчвам ти първите 3, по възможност първото 1 - не за друго, ами явно детето има нужда от по-специално мляко (въпросното е с пробиотици, често се ползва именно когато има нерегулярно изхождане или колики).
Благодаря за съвета:) Значи не е от пюрето , а от млякото.... ами ще пробвам друго мляко и ще продължа да захранвам пък да видим...

# 718
  • Мнения: 3 215
Според мен освен от млякото може и да е от пюрето - просто двете неща в комбинация им идват в повече на някои деца. При нас имаше същия проблем и продължи доста дълго, даже все още се случва да я мъчат газове нощем. Карай го по-полека със захранването - малки количества от храна, която по-лесно се усвоява и така...

# 719
  • Мнения: 53
Благодаря и за твоя съвет:) а кашата по- лесно усвояема ли е от пюретата? Дали да не започна с каша и да спра с пюренцата? Божидар никога не е имал колики досега и милия сигурно не знае откъде му е дошло....

Общи условия

Активация на акаунт