Интериора и чистотата в дома

  • 9 739
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 749
Всичко започна от тази тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=548770.90
От организирането на домакинството се преместихме към типовете и цветовете на подовите настилки и тяхното почистване.
Кои подови настилки се чистят най-лесно? Какво да сложим в коридора - паркет , гранитогрес, теракота, или нещо друго? Светли или тъмни плочки в банята? Паркет или плочки в спалнята?
Кои интериорни решения ще ни улеснят в чистенето на дома изобщо?
Цитат от предишната тема:
Не можем ли да си направим една тема в Нашият дом за връзката между чистотата и подовите настилки и мебелите Laughing, да не спамим тази?
И не само за подовите настилки ами въобще как да обзаведем жилище, което да се поддържа лесно.
Примерно спалня с чекмеджета отдолу за да не бършем прах под нея.
Мебели, които са директно на пода, без крачета и т.н.
А това е един сайт, който много си харесах. http://www.home-designing.com/category/bathroom-designs
Защо да не обсъдим предимствата и недостатъците на някои от интериорните решения в него?
 Peace

Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 14:54 от Китана

# 1
  • Мнения: 1 749
КАто например това :

Тази подова настилка няма ли да се подуе от влагата?

Какви са недостатъците на тази стенна облицовка?

# 2
  • София
  • Мнения: 6 798
Така, дървен под за баня, това май преди няколко години беше много модерно. В Италия със сигурност. Има такива подове от истинско дърво, т.е. паркет за баня. Обикновено са от тик или друго тропическо дърво, специална обработка. Мисля, че  цената е над 100лв за квадратен метър.
Другите варианти са едно плоскости, имитират дърво, но не са, подобни на скара. Ето такъв тип:
http://bestimex.net/technodeck.html
Използват се повече за около басейните.
Или плочки имитиращи дърво.
Стени от камък, хубави са за холови помещения, за мокро помещение не са подходящи. Може да се използва и вместо обърнат плот в кухните, но се слага стъкло, иначе няма чистене.

# 3
  • Мнения: 1 749
Да, и аз се чудя на тези стени... Представям си как ги чистя с четчица като някой археолог и потръпвам просто...

Тези декинг системи изглеждат изкусително, но цената им сигурно няма да е такава. А 100 лв/ кв. м направо ме отказва. Ще се поразтърся.
Защото наистина искам нещо различно за банята. Ще се опитаме да ограничим пространството, което се мокри (като сложим душ кабина или по друг начин). Определено ще е по-добре.

Клеми, сега видях бели плочки с черни фуги Simple Smile хареса ми. Снимка:

# 4
  • София
  • Мнения: 6 798
А, тези системи не са много скъпи. Зависи пак от марката, състава, но са под 100лв. Имам приятел, който ги внася, трябва да го питам какви бяха цените.
С душ-кабина мисля, че няма да има проблем.

# 5
  • Мнения: 1 749
Вижте този панел, на който е плазмата. Има осветление зад него. Мислех си за нещо подобно зад леглото в спанята. Недостатъци откъм чистене?

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Като видях дървения под в банята се сетих за уникалното обзавеждане на дома на една потребителка Simple Smile Надявам се няма да има против, че го споделям.
http://didimum.snimka.bg/family/banya.467126.17111430

Нямам идея обаче как се поддържа дървото.

# 7
  • Мнения: 1 749
И на мен ми харесва. Много е топло!

Сетих се и за друг проблем: стената около ключовете за лампите..... С времето се зацапва. Решение? Миещ се тапет около ключовете? Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 38 490
По-голям борд на ключа.
В нас наскоро правихме ремонт и гледахме да си сложим разни лесни за чистене настилки и мебели.
Гранитогрес, теракот, ламинат.
Чистя само с моп, даже прахосмукачка не пускам.
Е, мебелите не са всичките все още де. Но черна секция и холна масичка от черно стъкло със сигурност няма да сложа.
Притеснявах се, че тъмните плочки в банята ще се чистят трудно и често, но не е така.
Всъщност по-голям проблем имаме със белите стени и май догодина пак ще трябва да ги минаваме.
Виниловите тапети се чистят лесно.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 670
Аз исках дървен под, дюшеме, на големи дъски, ако щете ми вярвайте, но за под 300лв квадрата не намерих. Говорим за всичко - подреждане, циклене, после евентуално омасляване и излъскване (лак не искам). Ми..... непоносимо ми е и пляснахме ламинат, той поне е евтин и даже децата да го съсипят след 5-6 г ще го махна и ще сложа нов.

За цвета на фугите - плочките в моята баня са оранжеви, с оранжева фуга, много си ги харесвам - снимано е как изглежда http://media.snimka.bg/6370/018996151.jpg , ако се използва специален влагоотблъскващ фугин те се замазват по-малко, иначе ако си с евтиния  фугин се мажат с тънка чета фуга по фуга, метри фуги с един препарат, който ги запечатва. Като се изтърка, а за 6мес у нас не се е изтъркал, ще рече около веднъж годишно най-много ще се налага процедурата. Мога да кажа как се казва, в мазето е. Струваше някъде под 5лв. и от шише 1л досега сме намазали три бани (давах и на приятели) и има още. Ама неприятно се маже, бавно става, за банята ми отне 5-6 часа за всички фуги. Обаче се чистят по-лесно и не се зацапват фугите.

Стъклопакета прави чистенето на прозорци приятно, не е точно интериор, май е екстериор, ама едно е да измиеш 4ри прозореца, друго е само два, наполовина Simple Smile

Специално за да изглежда една къща подредена според мен трябва да има достатъчно затворено складово пространство. Наблягам на затворено Simple Smile Първо по откритите секции се трупа прах, и трябва да се чистят. Второ едно нещо да не е на мястото си и се вижда, а като е затворено поне не те дразни и да не е подреден самия шкаф. Килери, големи гардероби, повече шкафове.

# 10
  • Мнения: 1 749
Заинтересована съм от фугина Simple Smile Когато имаш време и желание - моля, сподели. Peace

ДИлянка, то има ли значение дали стените ще са бели или примерно, светлосини? Ако е светло - пак всичко си личи от километри... или поне от другия край на стаята Simple Smile

Някой да сподели нещо за осветителни тела? Положителни, отрицателни отзиви?

# 11
  • София
  • Мнения: 38 490
А да! Прозорците. Направо се родихме с тая дограма.
Обаче... Затворихме балкона и сега прозорците на едната стая са съвсем външни.
Е няма такава мъка! Измия ги и след седмица две ми иде да плача! Кой плюе, кой полива някакви гадости, валне дъжд и всичко отива по дяволите!

Ние пък сме с какаови фуги на сиви плочки, но седи добре.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 670
Китана, това за което аз говоря се маже върху фугина и запечатва фугата, тоест и при теб след като си ги излъскала с белина можеш да го намажеш на стари фуги. При нас се наложи, защото без да ни пита  майстора напляска евтин фугин, който е хигроскопичен. Течност е.

# 13
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Ако говорите за това http://www.zonacomfort.eu/bg/product/896/terazid-g88-fuglanc-, ползвала съм го - става .

# 14
  • Мнения: 3
Вижте този панел, на който е плазмата. Има осветление зад него. Мислех си за нещо подобно зад леглото в спанята. Недостатъци откъм чистене?
Точно такава идея имах за дървен елемент, на който да поставим плазмата в спалнята. Още не е осъществен, но ще му дойде редът и на него.
А за чистенето мисля, че пронто за дърво ще свърши работа, заради блясъка най-вече, ако е мдф разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт