Резултат от микробиология на кърма

  • 2 538
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте момичета,

моето бебче се роди в 34 гс и 3 дни, все още е в болница и трябва да остане там докато навърши 38 гс. Аз се цедя, защото искам да й нося кърма, но ме пратиха преди това на микробиологично изследване на кърмата. Казаха, че ако е добър резултата мога да й нося и да й я дават.

Ето го и резултата:

Изследване: Кърма
Микроскопско изследване: Няма наличие на левкоцити
Организъм: Staphylococcus epidermidis
Оценка: Нормална кожна микрофлора
Резултат от посявката: Не се изолираха гъбички.

Притеснява ме това Staphylococcus epidermidis, на някои места четох, че е от нормалната човешка флора, но пак ми е притеснено.  Утре ще нося резултат в 16.00 часа и тогава ще ми кажат дали ще мога да й давам кърма. Може ли да ми кажете опасна ли е тази Staphylococcus epidermidis?

# 1
  • Мнения: 3 595
Привет cherry*,
Както и сама си открила, Staphylococcus epidermidis са считат за част от нормалната човешка флора. Повечето от хората ги имат и много малко от тях биха развили инфекция. Предвид, че те са част от нас, най-вероятно имаме и изградени антитела към тях. Те от своя страна, чрез кърмата биха достигнали до бебето, за да може да се справя евентуално по-лесно с обкръжаващата го среда.

След като не са изолирани гъбички, има нормална кожна микрофлора, вероятно всичко е ок. Стискам палци, да позволят на Изи да получава това, което си отделила с любов за нея!  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 32
Иви, благодаря ти за отговора  Hug. Наистина се оказа, че тази Staphylococcus epidermidis не е проблем и вече мога да нося кърма на Изи  Grinning.

# 3
  • Мнения: 3 595
Много, много се радвам за вас  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт