Ревматоиден артрит - тема 2

  • 202 255
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1
bunnie - Напоследък чета за синдрома на Сьогрен - той върви често с артрит и  може да доведе до проблеми с бронхите. Казвам го просто да помислиш, не че може наистина да си болна от този синдром.

# 46
  • София
  • Мнения: 864
помощ, много четеш:)

sisonela може да се спира така лекарството. иначе аз го слагам всяка седмица. за всеки е различно и дозата е различна.

# 47
  • Мнения: 1
Вярно е. Опитвам се да намеря чудодеен лек, ама засега няма такъв. Много бих искала да оздравея.

# 48
  • София
  • Мнения: 864
всички сме така
все си мисля че като ни оздравее психиката ще оздравеем и ние;)

# 49
  • Мнения: 20
Изписаха ми flamexin - прахчета, това е НПВ средтво, но нали и аз много чета,разбрах че садържа аспартам -който е отрова едва ли не,,,другото е mOVALIS - ОТЗИВИ за тези лекарства, някой да ги е ползвал? А някой пил ли е Ревиталифт таблетки за коса и нокти,че на мен много взе да ми пада косата и набедих за това Метотрексата,

# 50
  • София
  • Мнения: 864
flamexin съм пила. деистваше ми много добре, в смисъл болката много бързо отшумяваше. а за аспартама не знаех че се съдържа в прахчетат.иначе и аз знам че не е препоръчителен. абе лекарство ли е- със сигурност има куп "боклуци" в него, които вредят на здравето.
мовалис-а не ме впечатли. дори ми го слагаха инжекционно. ефекта беше минимален.
за ревиталифт не мога да кажа. аз съм пила едни други ама не се сещам как се казваха.пак известни. но за мене това са голям процент чиста химия. лично мнение;)

# 51
  • Мнения: 1
На мен ми дават Мовалис инжекции, за да не ми дразнят стомаха. По този начин може да направиш до 10 инжекции, което при мен отнема 2х5 работни дни. При мен действа. Инжекциите ме тормозят по-малко, отколкото киселините в стомаха, които иначе получавм. Чувала съм отнякъде, че може да се ползват някакви противовъзпалителни на свещички, но моят лекар не ми е предписвал досега. След Мовалиса обикновено ми предписва 10 прахчета Аулин, дали съдържа аспартам, честно казано не съм се замисляла, но сигурно съдържа. Аз се старая да мина само с Мовалиса или поне с по-малко Аулин.
За косопада и при мен се получи на два пъти. Лекарят каза, че Метотраксат може да причини косопад, но за Сулфасалазин, който аз пия, не бил срещал друг такъв случай. Кортикостероидите, в това число Дипрофос, можели обаче да причинят косопад. За косопад препоръча маски със зехтин на косата, било много ефикасно. Не съм го пробвала.

# 52
  • Мнения: 1
Здравейте,

Искам да споделя, че определено чувствам положителен ефект от Резохина.  Нали разказах, че до декември пиех само Сулфасалазин и явно не беше достатъчно. Пак си имах кризи. От 01. декември насам ми добавиха Резохин и подуването значително намаля, както например след инжекция Дипрофос. Дано да продължат нещата така. Сега сутрин размърдвам само малко пръстите на ръцете и вече съм добре. Преди при криза бях скована до късния следобяд. В същия смисъл е и тази статия http://www.sciencedaily.com/releases/2010/06/100623212629.htm

Идеята е, че ранното третиране с комбинация от няколко DMARD наведнъж дава много добър ефект и постига по-дълготрайна ремисия. Защо не постъпиха с мен така докторите от самото начало, ами искаха да ми дават Медрол и Сулфасалазин?!

Пак на същия адрес има публикувани и други статии за артрит, една от които гласи, че комбинация от няколко DMARD дава същия резултат както комбинация от биологично лекарство и Метотрексат.

Защо не пробвате и вие, попитайте вашия лекар с какво би комбинирал досегашното ви лекарство.



Последна редакция: пт, 04 фев 2011, 21:56 от помощ

# 53
  • София
  • Мнения: 864
помощ сигурна ли си че резохина ти е помогнал толкова бърза или е от дипрофоса? аз доколкото знам и на резохина  му трябва известно време докато почне да действа. не става от първият път.

освен това не съм сигурна че е хубаво да се пият няколко НПВС заедно. Проф. рашков преди време ми беше казал че кортикостероидите били пе-безвредни от НПВС лекарства. Да не говориме че и те минават през черният дроб и съвсем не са безопасни..... Лично мнение!

# 54
  • Мнения: 1
Сигурни неща при нашата болест бих казала, че няма. Че Резохинът действа - просто така предполагам. Поне не виждам друга причина. Нали бях писала по-рано, че си бих на 01.12. един Дипрофос и започнах да пия Резохин. След 20-тия ден, както беше и след предишните инжекции, усетих, как действието на Дипрофоса отслабва и започна бавно подуване. Но някъде след 30-тия ден, започнах постепенно да се оправям. Сега съм още малко по-добре. Лимфните възли на врата също спаднаха малко. НПВС не е DMARD според мен. DMARD са тези които модифицират имунния отговор - като Резохин, Сулфасалазин и Метотрексат. А НПВС според мен са Ибупрофен, Аулин, Мовалис и сие. Поне така си спомням, че четох в началото. За черния дроб и бъбреците, както и очите при Резохина, няма спор. Вчера си правих изследвания и засега са наред. Аз се изследвам на всеки 2-3 месеца. Ама сигурно има и такива последици, които не се отразяват веднага на изследванията. Та това е дотук, по-нататък ще пиша за Резохина пак, особено след като след 1-2 месеца си изследвам отново очите.

# 55
  • Мнения: 1
Защо напоследък си говорим само ние трите?

Ехо, другите с повече "стаж" къде сте, защо не ни оказвате морална и практическа подкрепа?  Grinning Да не сте оздравяли?

# 56
  • Мнения: 20
Незнам вече кое е добре и кое не е - за да ми се оправят краката, вредя на други органи,,,то пък и не съм се оправила много де. До кога ще ми се подуват колената - ту се зарадвам, че спаднат и пак сначале. А косата ми пада с пълна сила - страх ме е че скоро косъм няма да имам и това определено е от лекарствата за артрита. Иде ми да крещя и скоро ми написаха, че съм била с типичното *кортизоново лице* на амбулаторния лист при преглед, когато ходих. Боже как ли изглеждам за околните - сигурно като мутант. Странно нещо е съдбата, кому са тужни тези мъки,,,искам и да питам какво ли стана с въпросите дето бяха към някакви чужди лекари, нещо се забавиха май? Искам и да разбера как се влиза в новата тема направо - защото аз минавам през старата и така има ли по-лесен начин? И защо ми пише /0/ публикации във форума ,а аз съм писала доста? Нещо не съм отбелязала ли що ли?

# 57
  • Мнения: 20
А и да попитам на вас колко време са ви казали, че може да се пие Мовалиса?

# 58
  • София
  • Мнения: 864
сисонела можеш директно да влезеш в новата тема като влезеш в горума: Здраословни проблеми" и си намериш темичката. друг вариант е като си я намериш просто да си я сложиш в favorites и от там да си я отварщш всеки път. а що се отнасщ до публикации е ти предполагам не ги брои защото като си се регистрирала си започнала да пишеш в тази тема. мислщ че ако почнеш да пишеш и в други теми ще почне да ти се отчитат коментарите. дано си ме разбрала.
наскоро и аз се чудех какво стана с отговорите които помощ беше задала и щяха да й отговорят от някакъв чужд сайт май.
аз мисля да пробвам хранене по Зоната. Казват че давала много добри резултати при артрит- може да се намали чувствително болката и възпалението и съответно да се ограничат НСПВ лекарства. Ще докладвам след време как е;)

# 59
  • Мнения: 1
аз успях да се преборя с функцията извести и новата тема започна да ми пуска съобщения най-после. трябваше да го натискам няколко дни поред, докато най-после стана. не знам защо е така. за броенето на публикациите и мен ме учуди. ако не влизам от мейла, то пиша в Гугъл търсене "артрит тема 2" и излиза новата. За Мовалиса - 10-15 дни, но съм забравила, питай лекар. и аз се интересувам защо не дойдоха отговорите на чуждите лекари.

Общи условия

Активация на акаунт