Ревматоиден артрит - тема 2

  • 202 258
  • 757
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 20
Бих искала да попитам  tony_t - понеже нямам време да чета предходните публикации - ползвала ли си Енбрел или друго биологично средство. Ако да - какви са отзивите?

# 31
  • Мнения: 20
Публикувана от: помощ   
"За коляното - според моя ревматолог при нас болните от артрит течността си я има поначало във възпалената става, а при по-резки движения само се размества. В коляното имало няколко торбички с течност, които били като скачени съдове."

В момента имам проблем точно с това - теглиха ми течност от колената, но сега пак не са добре. Имах поставено лекарство даже в тях, но след като мине 1-1,5 месеца и отмине действието на лекарството пак почват проблемите и вече незнам - до кога така. Така е и с Дипрофоса при мен - малко съм добре и после пак старата песен. Незнам тази течност никога ли не са маха или все ще е така?

# 32
  • Мнения: 1
А пробвала ли си с физиотерапия? При мен тя също намалява отоците, и действа малко по-дълго от Дипрофоса, точно затова я харесвам. На мен ми се струва, че Резохинът при мен започва да действа вече. В един и същи ден, 01.12., си сложих инжекцията и започнах Резохина. След 22-рия ден усетих как започна Дипрофосът да ме отпуска и да се надувам и после след няколко дни пак започнах подобряване. По принцип Резохинът действал чак от третия месец,  обаче при мен започна някъде на тридесетия ден. Сега почти нямам отоци и спрямо първоначалното състояние през февруари съм доста добре, дано да не ме чуе дяволът Simple Smile. Резохинът обаче може да се натрупа в очите и това трябва да се следи на 3 до 6 месеца при очен лекар.

# 33
  • София
  • Мнения: 864
sisonеla  предполагам знаеш че Дипрофос-а е кортикостероид-той не лекува и има бързо но времено действие......

аз няма с какво  да  се похваля освен че съм болна....отново! Sad

# 34
  • Мнения: 1 248
Sisonela, не съм ползвала биологични, но отзивите са добри. Все пак обаче да не забравяме че това лечение е показно за тежки случаи, когато има повече от 2, 3 засегнати стави едновременно.
За колената и при мен са проблем, при по-малките стави с по 1 локална инжекция дипрофос се оправям, но колената си ги влача от години на периоди.  Когато съм зле, са ми теглили течност през месец или 2, но се възстановяват за сега, бавно става, но ще изчезне в голяма степен течността, тя се образува от възпалението. Peace

Бънни лекува дипрофоса, как да не лекува? Това е най-силното противовъзпалително лекарство, не може да излекува артрита като цяло, но то кое може? Confused

# 35
  • Мнения: 20
"Помощ"  - на теб каква точно физиотерапия ти правят, в смисъл нагревки или нещо друго?
Пък за моите колена искрено се надявам да не ми се налага да ми теглят пак течност, че и за това трябва да търча до София Simple Smileиначе съм по добре от преди - дано като се натрупват лекарствата да действат по бързо вече Wink

# 36
  • Мнения: 1
sisonela - магнит, ултразвук с Фастум гел, йонофореза, като нея в Поморие я правят с луга, а тук май само със затоплена вода. Пак в Поморие - кални вани, обаче от тях се подух отново. Веднъж ми правиха на коленете с някаква лампа на Цептер, май се казва Биоптрон, за нейното действие не съм съвсем сигурна. Виждала съм и лазер във физиотерапиите, но на мен не са го прилагали. Към всяка физиотерапия има лекар, той ти назначава процедурите, според оплакванията. Май по каса имаш право на три процедури на един курс. 

# 37
  • Мнения: 1
Много важно - каквито и процедури ти назначат, те не трябва да водят до загряване на ставата, когато е подута. Напр. течен парафин не става, също калните бани при мен направиха оток, защото бяха твърде топли. Всяка процедура трябва да е 35- 36 градуса.

# 38
  • София
  • Мнения: 864
принципно кални бани не се правят докато има оток.
аз съм запланувал март-април да скокна до Поморие. /ако всичко е наред де:)/

# 39
  • Мнения: 1
Калните бани в Поморие не са особено приятно изживяване. Казват, че много помагат, но изглеждат много гнусно. При мен не помогнаха. Ходила ли си там преди? Ако те интересува, ще ти напиша по-подробно.

# 40
  • Мнения: 20
Искам да попитам някой знае ли как мога да продам разтвор на златни соли - Allocrissyni 50 mg ,френски са. Просто ми останаха понеже за да ги поръчам трябваше определено количество - в България ги няма, срок на годност до м.07.2012г.

# 41
  • София
  • Мнения: 864
sisonela ти ходи ли при Андреев?
аз продължавам да си боледувам. Сега и АБ ще пия. Иначе може да си докарам пневмония. поне натам съм се запътила....

# 42
  • Мнения: 20
Не съм ходила още. Аз за сега карам старата терапия, но ако идвам към София ще отида - така съм решила Simple SmileГоре долу на 3-4 месеца идвам в София, не мога много често. Забелязах обаче, че нещо тъпча на едно място в смисъл, че не ставам по-добре, но пък не съм и много зле. Пия кортикостероидите вече почти година и незнам дали от тях напоследак много често ходя по малка нужда, а не съм настинала - дано ми няма нещо на бъбреците. Bunnie ти как си? Почна ли Енбрела,,,?

# 43
  • София
  • Мнения: 864
@sisonela -  да почнах Енбрел-а още декември. но сега нали се разболях и съм го спряла докато се оправя. имаше съмнение за пневмония. за сега отпадна ама някакви бронхоспазми правя и сега пия антибиотик;(
чакам да се оправя и пак да почна Енбрел-а. единственото гадно е докато ти го бият. на мене лично ми е лекинко болезнено. но се търпи. а кортикостероидите май скоро ще ги спирам:)) важното е че се чувствам добре.Simple Smile

# 44
  • Мнения: 20
Ами може ли така да  се прекъсва Енбрела, то ти  знаеш ли колко ще боледуваш и пак да го почнеш. То по две във месеца май се поставяха или греша?Радвам се,че се чувстваш добре Simple Smileно аз въпреки, че нещо не съм много заздравяла не мога да се престраша по отношение  на тези лекарства ConfusedВзех да се съобразявам какво ям - по малко картофи, домати и разни там дето пише, че не са подходящи за нас, да отслабна/ако мога де/, че да не си тежа на краката Simple Smileкупих си и ленено олио на Барлийнс Simple Smileдано скоро да се пооправят нещата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт