Ревматоиден артрит - тема 2

  • 202 256
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 864
Katiq това се отнася до тебе нали???

# 16
  • София
  • Мнения: 864
тони а в Испания ползват ли нещо по-различно от лекарствата които ползваме тука?
Примерно знам че в Германия ползват още едно биологично средство което тука го няма но което давало наистина бързи резултати. и в Италия също.

И накрая да ви пожелая весели празници и дано другата година да имаме по-малко здравословни проблеми и всеки да се похвали само с положителни неща.

# 17
  • Мнения: 82
Katiq това се отнася до тебе нали???
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Не,много добре си се досетила, след като ми отговаряш.Следя темата много внимателно,и в нея пишеха много компететни хора,и беше интересна и полезна,а сега дори не сега дори не се включват та сама си направи изводи newsm78                                             

# 18
  • София
  • Мнения: 864
ами който иска да пише, никого не задължаваме.
и ако разгледаш постовете ми назад ще видиш че с каквото съм могла съм помагала. и продължавам да го правя.....

и тогава не пиши като не ти харесва. защото така наистина се разводнява темата. винаги е ме е дразнило когато някой почне безпричинно да се заяжда с другите.

Последна редакция: сб, 25 дек 2010, 09:26 от Bunnie

# 19
  • Мнения: 1

                                                                 bigdance2
Честита Коледа на всички във форума! 
Да сме живи и по-здрави!


  bigdance2 

# 20
  • Мнения: 107
Здравейте пак..! малко ми е натоварено и не успявам да огрея навсякъде Simple Smile до колкото знам  май не пие никакви то4но свързани с артрита.. явно трябва и ревматолога да сменим Simple Smile знам 4е си  слага някаква инжекция от която се 4увства малко по добре но и тя не   нещо особено..пие диклак...или вси4ко от което други са доволни и тя пробва та дано и на нея помогне Simple Smile сега сам решила сериозно да се заема да да про4ета вси4ко което намеря за да и помогна поне малко...Благодаря ви 4е ме изслушахте (про4етохте).

Весели празници  bouquet
 

# 21
  • Мнения: 178
На всички желая ЗДРАВА ЩАСТЛИВА И УСПЕШНА НОВА ГОДИНА!!!!! Да сме с по-малко оплаквания през настоящата година.по-здрави и повече усмивки! Късмет на всички!!! Grinning Peace

# 22
  • Мнения: 20
Да сме живи и здрави и само хубави неща да ни очакват през 2011 година!

# 23
  • София
  • Мнения: 864
Честита Нова Година на всички. Пожелавам ви скорошна ремисия и никога повече да не се сблъсквате с РА.

Пишете как сте, че темичката отново замря.

Аз бях идеално но на 1ви януари се подхлъзнах и паднах та усуках коляното и сега пак съм надута. Надявам се наистина да е малкият дявол. Иначе се чувствах прекрасно......

# 24
  • Мнения: 1
Честита и на теб!

Някой няма ли да се смили и да ми каже как да си включа опцията за известяване по мейла при нови публикации?

Как съм - поначало при мен нещата са на приливи и отливи, ту съм добре, ту зле. От февруари насам съм имала към 5-6 кризи. От 01.12. бях по-добре, което естествено съвпадна с инжекцията Дипрофос- От 01.01. обаче пак започна криза, струва ми се, че този път ще бъде по-лека, ама казва ли ти някой? Сега съм набедила сливиците, първия път през март, когато ми ги гледаха, всичко беше наред. Обаче от юни са ми подути лимфните възли на шията, като ту спадат малко, ту пак се увеличават. Знае ли някой освен AST какви други изследвания се правят за сливици? Познавате ли добър УНГ? А има ли общ тест за бактерии, защото при мен AST, който е за стрептококи, беше в норма. Но в сливиците могат да живеят и други гадове...

За коляното - според моя ревматолог при нас болните от артрит течността си я има поначало във възпалената става, а при по-резки движения само се размества. В коляното имало няколко торбички с течност, които били като скачени съдове.

За дабавките - аз лично взимам Омега 3 - по 3 капсули дневно, магнезий и Милгама понякога, сок от алое, ям усърдно чесън, последният бил много добре за артрит. До мен вече е опасно да се приближи човек Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1
Правя и физиотерапия, при мен действа доста добре, но не може непрекъснато. За съжаление физиотерапевките, при които съм попадала досега, са ужасно зли. Някой намерил ли е любезни физиотерапевки някъде, че да отида и там?

Някой пробвал ли е акупунктура и китайска медицина?

За Резохина, който ми добавиха - струва ми се, че има лек ефект, но още не съм сигурна, ще пиша по-нататък пак.

Има ли вече отговори на въпросите към английските ревматолози?

# 26
  • София
  • Мнения: 864
помощ питай модераторите за известяването. аз не го ползвам и не знам.

стана ми интересно за физиотерапията. разкажи повече моля те-къде я провждаш?

аз съм пробвала иглотерапия и тибетска медицина. успех имаше но минимален на фона на моите болки и възпаления. сигурна съм че биха ми помогнали трайно но вече се уморих да експериментирам и най-накрая се кротнах:)

а относно добър УНГ не знам какво да те посъветвам. Има една тема за УНГспециалисти може да погледнеш там. Иначе има един в МВР болница- д-р Найден Петров. Приема всеки ден от 14-16.Но не съм ходила скоро при него.

# 27
  • Мнения: 1
В Урвич, разбира се, започнах най-напред, после в кварталната поликлиника, после в една болница за рехабилитация, през есента в санаториума в Поморие. В интерес на истината в санаториума бяха най-любезни, но имаше още какво да се желае, особено от някои. Наблюденията ми са, че апаратурата е една и съща общо взето като функции, даже забелязах, че купуват апаратите предимно от една и съща фирма, така че и кварталната поликлиника върши същата работа.

Какво значи тибетска медицина, напиши моля те по-конкретно. А боли ли иглотерапията?

# 28
  • Мнения: 1 248
Помощ, иглотерапията не боли, но аз лично и ефект не видях. Физиотерапията помагаше временно...
За известия на имейла  натисни долу, под последния написан пост по темата, бутона "извести".  Wink

Бъни, не съм се интересувала последната година  има ли новости на тема лекарства тук, преди  това най-използваното биологично беше енебрел, сам или в комбинация с метотрексат. И на второ място хумирата...тук и двете са безплатни, така че цената не е определяща за избора.

# 29
  • Мнения: 1
мерси, tony_t

Общи условия

Активация на акаунт