първите посещения на новороденото

  • 2 803
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 641
Ама някои от вас са тотално заблудени. Как така някой лекар е длъжен да прегледа някое си бебе, че и задължен бил. Длъжен е ако бебето се запише. Да много лекари ходят като гламави и на доверие при неврозни родители които се кълнат че ще го запишат после - не си плащат нито бензина, нито таксито на лекаря, нито труда му. Като дойде времето за записване речат - оооооо ама ние сме в Люлин, а ти си в Павлово мнооого ни е далече. Е де ти беше главата да се сетиш по рано?
Тъй че плащането му е майката щом сички си траем на тъпотийте на Касата - нека хората там карат Волвота, а ние да се бием за 10 лева hahaha

# 31
  • Мнения: 5 228
Ама някои от вас са тотално заблудени. . .

Не знам кой е тотално заблуден, но ти освен, че не можеш да пишеш, очевидно не можеш и да четеш.

# 32
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Естествено че ще се искат пари, ако бебето не е записано! ако знаете колко идиоти родители има дето викат майка ми из цяла София да им гледа бебето първия месец когато е най-назор, а после се записват при кой им дойде. Пък да видим как касата ще глоби някой лекар за пациент детоо не е в списака им. И нищо неплаща касата докато бебето нефигурира в листата, а това става с ЕГН само. И пак вместо шибаната каса да псувате си го изкарвате на лекарите. Ами ште ви дерат някои лекари като сте такива. И кога най сетне един лекар ще вземе за денонощния си труд повече от един простак шофьор и на вас да ви се види нормално тва? И че пари за цигари имате, ама лев и 50 за такса немате Naughty

Малко крайно изказване. newsm11

# 33
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Пари не ни е взела вообще

# 34
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Естествено че ще се искат пари, ако бебето не е записано! ако знаете колко идиоти родители има дето викат майка ми из цяла София да им гледа бебето първия месец когато е най-назор, а после се записват при кой им дойде. Пък да видим как касата ще глоби някой лекар за пациент детоо не е в списака им. И нищо неплаща касата докато бебето нефигурира в листата, а това става с ЕГН само. И пак вместо шибаната каса да псувате си го изкарвате на лекарите. Ами ште ви дерат някои лекари като сте такива. И кога най сетне един лекар ще вземе за денонощния си труд повече от един простак шофьор и на вас да ви се види нормално тва? И че пари за цигари имате, ама лев и 50 за такса немате Naughty

Малко крайно изказване. newsm11





Наистина много крайно изказване

# 35
  • Мнения: 390
След изписването от болницата ни посети два пъти - на първия и на десетия ден без да вземе стотинка. Не знам, обаче ако сега се разболеем дали трябва да и платим, ако дойде в къщи. Педиатърката на моя племенник редовно им взима по 15лв+ да я вземат от къщи с кола и след това да я върнат обратно.

# 36
  • Мнения: 2 271
На мен сьщо не са ми взели пари,но нямаше и да дам.Аз сьм мед.работник и никой не ми дава допьлнително,че сьм направила тази или онази манипулация безболезнено!Има упьлномощени  за това!това,че не е достатьчно е друг вьпрос,но...

# 37
  • Мнения: 2 242
...
4. Обяснява и разяснява необходимостта от спазване на санитарно-противоепидемичен режим и начините, по които трябва да бъде осъществен.

5. До края на първия месец медицинската сестра посещава ежеседмично детето и контролира как майката изпълнява дадените указания за отглеждане на новороденото.


Това пък чудо какво е - някой да го е виждал на практика Shocked??? и колко си плати  Mr. Green ?

# 38
  • Мнения: 7 821
След изписването от болницата ни посети два пъти - на първия и на десетия ден без да вземе стотинка. Не знам, обаче ако сега се разболеем дали трябва да и платим, ако дойде в къщи. Педиатърката на моя племенник редовно им взима по 15лв+ да я вземат от къщи с кола и след това да я върнат обратно.

Всеки личен лекар си има определени часове за домашни посещения. Домашните посещения са БЕЗПЛАТНИ! Освен това личния лекар трябва или да е на разположение 24 часа от денонощието 365 дни в годината или да ти каже кой му поема нощните и празничните БЕЗПЛАТНО!
Сигурна съм че педиатърката на племенника ти освен тези 15 лв. си взема парите за домашното и от касата  Twisted Evil. Именно това ме ядосва- няма нищо лошо в частната практика и платените лекари, но е престъпление да се вземат пари от пациентите и после да се източва и касата. Да не говорим, че за тези 15 лв. не се плащат данъци.

# 39
  • Мнения: 1 215
Ама някои от вас са тотално заблудени. Как така някой лекар е длъжен да прегледа някое си бебе, че и задължен бил. Длъжен е ако бебето се запише. Да много лекари ходят като гламави и на доверие при неврозни родители които се кълнат че ще го запишат после - не си плащат нито бензина, нито таксито на лекаря, нито труда му. Като дойде времето за записване речат - оооооо ама ние сме в Люлин, а ти си в Павлово мнооого ни е далече. Е де ти беше главата да се сетиш по рано?
Тъй че плащането му е майката щом сички си траем на тъпотийте на Касата - нека хората там карат Волвота, а ние да се бием за 10 лева hahaha

Мисля че попрекаляваш малко с изказванията. А щом не искаш да си "траеш на тъпотийте на касата" има си начини да подадеш оплакване, официално при това. Само малко си коригирай езика преди да пристъпиш към такива действия.

# 40
  • Мнения: 5 228
...
4. Обяснява и разяснява необходимостта от спазване на санитарно-противоепидемичен режим и начините, по които трябва да бъде осъществен.

5. До края на първия месец медицинската сестра посещава ежеседмично детето и контролира как майката изпълнява дадените указания за отглеждане на новороденото.


Това пък чудо какво е - някой да го е виждал на практика Shocked??? и колко си плати  Mr. Green ?

За "санитарно-противоепидемичен режим" съм пропуснала да се информирам   Laughing, но нашата лекарка наистина идваше всяка седмица първия месец и не ми е искала и лев.

Off: Slavi, бебката ти е разкошна!

# 41
  • Мнения: 1 999
Не съм плащала нищо при първото посещение!

# 42
  • Мнения: 5 299
Някои лекари искат пари, защото докато детето няма ЕГН и не е регистрирано при съответния лекар (а дори и да е регистрирано, от подаването на формуляра при лекаря до регистринането в НЗОК минава  допълнително време), НЗОК не заплаща прегледите на лекаря. ДО 18 годишна възраст прегледите са безплатни за пациента, но здравната каса ги заплаща на лекаря.
Да и аз така знам Peace

# 43
  • Мнения: 5 577
Аз си плащах, за да мога да я търся когато си искам, за щяло и нещяло.  Crossing Arms

# 44
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
на нас пари не са ни искали а естествено че 5 дена след раждането ЕГН нямахме защото от болницата ни казаха до две седмици ще е готов

Общи условия

Активация на акаунт