Веганството - да споделим опит 3

  • 48 344
  • 750
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 713
Ане, колко време го кисна и покълва нахута?

Норчи, много хубава елха!   bouquet

Помня, че Вери беше споменала за личен опит при лекуване на подобни проблеми.
Дано се включи, да сподели подробности.  Сигурна съм, че за всички ще е полезно.
Нямам кой знае какъв опит. Може би, защото писах, че естествено бактериална инфекция може да се излекува без АБ. Това е все едно да се твърди, че рак може да се излекува само с химиотерапия, а диабетът е доживот.
Маги уж имаше пневмония преди почти 3 години. Те тук много обичат диагнозите пневмония и отит. Не знам дали въобще я имаше и каква беше. Но почна първо с конюктивит, който в последствие мина от само себе си, без никакви лекарства. Знаех поради какъв конфликт беше се получил. Но успередно с това почна да кашля сериозно и вдигаше висока Т. Консултирах се с хомеопата ни, каза какво да бъде лекарството, но тъй като предстояха празници, а аз трябваше да го поръчам и чакам, не стана работата с хомеоатията. Аз се шашнах. Тя не сваляше Т (над 40 градуса), ходихме до 2 спешни. Всеки си изписваше неговия АБ. В едното спешно констатириха конюктивит и пневмония (снимка), в другото и лепнаха и отит. Хомеопатът ни каза, че тъй като не сме пред очите и няколко дни няма подобрение, не може да рискува (това, което е обяснила Търся си ник). И да дам АБ. Аз не исках. В крайна сметка давах го само 3 дни, трябваше 10. После го чистихме. НА нея зъбите и пожълтяха от него. Убедена съм, че не и беше необходим. А аз ако бях по-спокойна, нямаше и да се стигне до него.

На сина ми също се опитаха да му лепнат пневмония. Беше на 6 месеца, имаше раздираща кашлица и Т. Изобщо не съм ги слушала. Излекува се с хомеопатия. Тогава абсурдното беше как му преслушват гърдите през дрехите. Щях да падна и си казах, че повече за обичайните детски болести не ходя по лекари, болници и спешни отделения.  И наистина вече две години така става, но и ние сме здрави, да чукам на дърво.

Кантарини, пожелавам ти да се оправиш.  Hug
Сега гледам моята книга за сокове и няма нещо, което да не е споменато вече, освен разни билки.

Препоръчва някакъв чай от 4 билки, само едната ми е известна. И има няколко рецепти с него (комбинации с различни сокове).

Иначе 2 супички:
1. 1/4ч.ч. зеленчуков бульон; 1 глава сготвено цвекло; 1/4 резене глава; 1/2 авокадо; 2см корен от пресен джинджифил Всичко се минавав блендера.

2. По една глава сготвени броколи и карфиол; 2 сготвени моркова; по 1 стрък пресни целина и зелен лук; 1ч.л. прясна мащерка; малко вода и ядки (дал е 3с.л. ядково кисело мляко). Всичко пак в блендера.
 

# 196
  • Мнения: 1 267
Вери, 24 часа, да е покълнал едва ли.
май си е суров, но вече изконсумиран.
втори ден съм суровоядец,
ако не се брои тиквата на пара.

# 197
  • Мнения: 5 713
Е да де, суров е.

По принцип е хубаво да се накисва за 12-15 часа и да се остави да покаже кълнче 1-2мм.

Кантарини, сега се сещам, че е хубаво да пиеш някакви пробиотици, щом вече си взимала АБ.

# 198
  • Мнения: 2 761
Може и зелева чорба и там има лактобацилоси.

# 199
  • Мнения: 414
За новото момиче в темата, което е търсило пълнозърнести кори за баница в Халите до часовника - аз писах , но там са само от бяло брашно, ръчни и без консерванти, а напротив после питах къде има  пълнозърнести, които пък М Ник показа, едните бяха на фирма Никол
Явно аз съм в грешка, грешно съм разбрала. Така и не намерих тези кори, но намерих юфката от грахам в Карфур и мирясах временно  Wink

Чета редовно, дори и да не успявам да пиша, но рецептите ви за мен са много полезни, защото сега се уча.
Купих си 5 литров стъклен съд /нещо като дамаджана/. Като плащах продавача обясни, че е ги изкупувал от селата и ги почиствал. Напхрави ми впечатление не съвсем правилната форма. Разбира се като се прибрах започнах да го оглеждам и се замислих достатъчно чисто ли е. Сложих му сода и оцет,  търках, после долях вода и постоя така. Дали вече е достатъчно чисто. Какво ползвате в такива случаи, да измивате добре отвътре стъклени съдове? Искам вътре да си структурирам вода с клиноптилолит, за да не е в пластмасова бутилка от 5 литра. Добре е обаче, да е чист съда... А и с времето трябва да се почиства предполагам периодично.

На болните в тези студове пожелавам бързо оздравяване. Със съвети не мога да помагам все още.
  bouquet

# 200
  • Мнения: 1 708
So special, откъде взе клиноптилолита? Има ли вариант да се поръчва он-лайн?

# 201
  • Мнения: 1 732
So special Simple Smile ,
други минерали освен клиноптилолит ще добавиш ли?
Папазова в предаването беше изредила доста имена.
можеш и поотделно да миеш само със сода или само с оцет. И двете средства имат дензифектиращо и измивно д-вие. Смесени дават бурна рекация Wink
Стъкло почиствам отвътре с дълга четка и препарат/Фрош/. После заливам /внимателно/ с вряла вода. До сега не ми се е пукало. Като изстине, наливам хладък р-р от преварена вода с капки цитроцепт да поседи. После преплаквам.
Има и други начини, но аз съм правила този.

# 202
  • Мнения: 5 713
Бях ви писала, че на Бъдни вечер и Коледа всичко беше постно. Да, ама не.  Laughing Стана една дискусия, пък аз не обичам да лъжа дори и виртуално.  Wink
Та на Коледа имахме гости, имахме и двугодишен суров рибен хайвер, от който разбихме 2-3 с.л. Та намазах си една филийка содена питка с него. Бях забравила за този факт, не му придадох такова значение. Едно време много го обичах и ми се прищя да го пробвам. Нищо особено. Действително вкусовете се променят.
Ето вече освен веганка, не съм и вегетарианка.  Laughing

# 203
  • Мнения: 1 849
Сега правя питката с праз на РKrasimira   bouquet

Норчи, страхотна елха!   bouquet

Аз мия стъклото основно със сода. Как светва само  Simple Smile Може и с лимонов сок да се мине.
Някои питаше за дървената плоскост, аз и дъската за рязане така мия, първо с вряла вода, после с оцет или лимон/Цитросепт.

# 204
  • София
  • Мнения: 5 196
А енергийно? как бихте измили древна, чужда дамаджана  Wink

Купили сме си 4 дамаджани (даже и с оплетка) и все нямам кураж да ги измия. Но ето какви стъпки съм предвидила, все пак 2-3 години мисля и премислям.
 Доста съвпада с  Реалист Simple Smile
1- накисване с вода и препарат стандартен (за мен стандартен е Фрош Simple Smile )
2 - друсане с  груб пясък във всички посоки, с вода само на дъното и още препарат
3 - пъхам памучен парцал и с нещо като точилка да се "оберат" всички повърхнини
4- последва дълго плакнене
5. плакнене със сода ИЛИ оцет
6. вряла вода отвън и отвътре

Ха сега кажете къде да вместя енергийното прочистване с кравешки  изпражнения Simple Smile
А имате ли забележки относно реда ?
Остава после да пуснем нова тема- Как се мие дамаджана, сапун не видяла   Joy


Обаче като изпълня тези найсет на брой стъпки, ще мога от извора да си нося водата в къщи (с кобилици Simple Smile) и няма да ми трябва ни кана, нивитализатор, ни нищо....

# 205
  • София
  • Мнения: 5 196
Кантарини, само съвсем накратко:

1 Трябва да пиеш ежедневно пробиотици, много и различни. Това не е за обсъждане, всички лекари  антибионисти го спестяват, това не ги засяга...
2 Трябва да пиеш достатъчно истинска вода (не чай, не сок, не айран, не бульон...), спрямо теглото, кърменето и отгоре за температурата


Ще цитирам пак за стотен път друга хомеопатичка, с 20 годишен стаж в западна страна, после наша най-престижна болница, но избягала, за да бъде хомеопат :

"Да не мислиш, че лекарствата лекуват кашлицата? водата само може да оправи секретите, без вода нищо не може да  ги изкара. И сила извън нашето познание"

# 206
  • Мнения: 2 761
Ха сега кажете къде да вместя енергийното прочистване с кравешки  изпражнения Simple Smile

Това сериозно ли? ShockedТо верно кравата е свещенно животно в Индия, л...та стават за печката и за измазване на стените,ама не знаех,че и пречистващи свойства имали.
Водата пречиства енергийно.Затова като се купи нова дреха се изпира,затова ако си пречистваш тялото-най-добре става като останеш само на вода.
Затова се правят разни "свети" кръщенета в църквата-може да ливнеш малко сребърна вода на дамаджаната,хем ще я дезинфекцира.
Това за пясъка също е много добра идея.Може и със сол.
Само не разбрах за какво ги купувате тези дамаджанки-май винце си сипвате там.Та покрай винското да не дойде време и на свинското? Joy

# 207
  • София
  • Мнения: 5 196
Съвсем сериозно, не съм го чела, а го видях на живо. За съжаление не в Индия Simple Smile

Ще ви спестя подробностите, няма шанс да сте били замесени Simple Smile

ааа, виното няма измиване, само за вода ми трябва Simple Smile

# 208
  • Мнения: 5 713
Та покрай винското да не дойде време и на свинското? Joy
Тъй тъй.
Вижте аз как я подкарах. Днес рибни яйца, утре може да се похваля, че и с пържола съм се намахала.  Joy

# 209
  • Мнения: 2 761
 
  Вижте на каква статия попаднах днес http://e-vestnik.bg/4080. Къде мислите, че са сгрешили?

Цитат
Бяха сурови веганци от три години, и ядяха всякакви плодове, зеленчуци, ядки, семена, кълнове, соя и бобови растения,

Соята съдържа генистеин.Той от своя страна обърква метаболизма,дейността на щитовидната жлеза,хормоните,изчерпва желязото,като предизвиква анемии,блокира цинка,която играе роля за развитието на мозъка.Изобщо е нещо много опасно,независимо дали с или без ГМО.
Преработената соя съдържа и високи нива флуор и алуминий.

Освен това веганството си е веганство,но има периоди в живота на човека,когато млечните са необходими.И не знам дали въпросът е в съдържанието им,или въпросът е психологически,но дете или бременна,на която и се е прияло нещо,а са се лишили от "забранената" храна,заради вредата,която вярват,че си нанасят,би имало трайни и негативни последици-мое мнение.

Последна редакция: пн, 10 яну 2011, 14:43 от ॐ

Общи условия

Активация на акаунт