Какви шишета и биберони използвате за вашите бебета?

  • 88 332
  • 558
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 157
Мисля, че е много индивидално от бебе до бебе, както няма еднакво, така и с тези неща, на едни са удобни, други не харесват..Аз само Нук съм ползвала, не знаех че даже има толкооова много видове Simple Smile

# 511
  • Мнения: 1 864
Здравейте мами,

Много благодаря на Деми и Петеса за информацията. И аз смятам миялната да си ползвам след като е възможно:)

С пожелания за хубав ден!

# 512
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
shimbite, може да си я ползваш и от първия ден (ако е нужно).Новите комплекти на Авент включват специална кошница за съдомиялна и след като се измият, не се вадят от кошниччката, а самата тя влиза в стерилизатора. Аз лично бих предпочела да ги изплакна преди това, поради факта, че на 5 години веднъж ще ми се случи неразтворена нацяло таблетка и съответно следи по чиниите.

# 513
  • Мнения: 1 864
Отново благодарности за петеса   bouquet отдъхнах си, че няма да купувам поне стерелизатор за шишета:)

# 514
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Момичета,мислила съм си за плакненето след стерилизация,ами тя не обезсмисля ли всъщност стер-та? И аз така понякога,като не ми "хареса'" някое шише,го преплаквах с гореща вода,ама май не е правилно.Може би с вряла-да...Защото от чешмата водата е пълна с кво ли не...Вие как мислите?

# 515
  • Мнения: 2 850
Аз пак го стерилизирам Crazy

# 516
  • Мнения: 1 864
Все си мисля, че на шишетата им е достатъчно в миялната да се измият все пак температурата е доста висока, а бибероните може би да заврят на котлона е най-добре? Какво мислите по този въпрос? Май вече се вманячавам  Crazy

# 517
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Все си мисля, че на шишетата им е достатъчно в миялната да се измият все пак температурата е доста висока, а бибероните може би да заврят на котлона е най-добре? Какво мислите по този въпрос? Май вече се вманячавам  Crazy
Не знам каква е температурата в миялната, но трябва да е над 100 градуса, за да е стерилно, аз така си мисля. Не се вманиачаваш,споко, аз как съм се вторачвала във всяко нещо преди. ooooh!. Сега вече е голяма и не стерилизирам и не го мисля толкова.

# 518
  • Мнения: X
Все си мисля, че на шишетата им е достатъчно в миялната да се измият все пак температурата е доста висока, а бибероните може би да заврят на котлона е най-добре? Какво мислите по този въпрос? Май вече се вманячавам  Crazy
Не знам каква е температурата в миялната, но трябва да е над 100 градуса, за да е стерилно, аз така си мисля. Не се вманиачаваш,споко, аз как съм се вторачвала във всяко нещо преди. ooooh!. Сега вече е голяма и не стерилизирам и не го мисля толкова.
Стерилизацията се прави на 70 градуса. Дори и на миалната, поне моята има програма за стерилизиране. Въпросът е, че препаратът които се ползва трябва да е съобразен с това че се мият и стерилизират бебешки неща

# 519
  • Мнения: 78
И аз доста съм мислила какво да правя с тези шишета и накрая реших, купих си бебешки препарат за миене и с отделна гъба, купих си електрически стерилизатор, мия ги и ги стерилизирам там. Въпроса е че е доста досадно да миеш всяко шипе по отделно, заема ми място на плота в кухнята, но така ми е най-спокойно. Въпроса е, че не се ползва много време и после трябва да го мислиш какво ще го правиш. В съдомиялната препарата за съдове трябва поне да се разтваря добре

Последна редакция: ср, 07 май 2014, 15:42 от darenceto

# 520
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
След измиване в миялната, до 6-тия месец на бебчо, съм стерилизирала със стерилизатор за микровълновата.След стерилизация не се изплакват. Изплаквам ги сега (и след 6-тия м.) след съдомиялната.

shimbite определено ще трябва да купиш стерилизатор за след миялната, освен ако не си избрала да купиш самостерилизиращите се шишета на МАМ, където самото шише се трансформира по дадена на кутията на шишето схема и се пъха директно в микровълновата, като пак времетраенето е по схема в зависимост от броя на шишетата  Peace

Ето го и Авент-ския комплект, който имах в предвид:

Последна редакция: ср, 07 май 2014, 16:49 от pettesa

# 521
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
pettesa, аз се заблудих пък, че след съдомиялна не стерилизирате.  Blush

Този стерилизатор изглежда супер удобен. Peace

# 522
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
demmy26   Simple Smile, много е удобен но, не искам да знам колко струва  Mr. Green

Ето и МАМ самостерилизиращото се шише, и то е адски удобно да не купуваш или мъкнеш стерилизатор:

# 523
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Pettesa, като ги гледам нещата, които показваш,все едно моята беба съм я гледала преди 20 години  Joy /а е само на година и нещо/   Много готини неща.
Нищо, аз и с най-обикновен стерилизатор за микровеле на ТТ изкарах  Grinning

# 524
  • Мнения: 59
шишета имам на томи типи , витал бейби , нук и авент , най му харесва томи типи . Залъгалка мам стар0-2м и сега неще друга а мина 2м зех мам 0-6 и неще , имам и на рок стар бейби дизайн уникален не ги харесва . . . Сил. Зърна на кан пул най ги харесга нО ИМАМ и на Авент и меедела ,авенуа не ми залепваше добре . . . Стерелизирам с ел.на нук и преДИ това замивам с медикс бебе

Общи условия

Активация на акаунт