Малките войни вкъщи

  • 27 740
  • 466
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 999
Да ви се опача от моя мъж - много е недисциплиниран! Ама много. Ходя по него като зла свекърва и денонощно мърморя. А той бележка не си взима. Не може да се побере като останалите хора в рамките на правилата и туй то!
Например:
- не ходи по тротара, а винаги по платното на улицата. Тесен му бил тротоарът, ниски били клоните на дърветата и си удрял главата. То, вярно че е почти двуметров, над 100-килограмов мъж, ама как пък само него не го побира тротоарът, не знам. Остави другото, ами и децата така ги учи - когато той ги държи за ръка, ходят по платното с него.
- не компресира боклука. Ще ме влуди направо - изхвърли кутията от прясно мляко и от един сок и ето вече кофата пълна. Тръгва да вади плика, за да хвърля. Чакай, бре човек, как така ще хвърляш? Ако смачкаш кутиите тоя плик ще ни стигне до края на деня! Не можел той да мачка /малки са му ръцете ли, хилав ли е, не знам/. И аз като клошар вадя кутиите и ги компресирам, какво да правя.
- опекло едно слънце в хола, не се диша /нямаме си още ни щори, ни пердета/. На човека му станало горещо и отваря прозореца. Ами спри радиатора като ти е топло, пък после отваряй!
- пуска нашият чешмата и си мие зъбите. Ами спри я тая вода, де! За какво да тече? Аааа, да му била точна на температура, като започнел да си плакне устата. Тамън си я бил нагласил.

Абе те, децата, дето са главорези безподобни, вече свикнаха да се съобразяват. Та дори и на него забележка му правят. А той - с рогата напред.
- ще си издуха носа на улицата, а салфетката ще хвърли в коша за "стъкло и метал". Бил само той с вдигнат капак, за една салфетка не му се отварял другия контейнер, а пък и всичкият боклук го събирали в един кюп.
- върне се от работа и хоп! - дрехите на стола в трапезарията. Че туй да не е гардеробно! Щял да си ги "доизноси", ако се наложи да излиза някъде по-късно. Доизносва - грънци! Така си остават до сутринта, когато минавам да правя оборка за пералнята.

Няма дисциплина ви казвам. От сутринта водя борба с тоя човек, та чак докато си легнем вечер.

- от години го моля да не трупа мръсните съдове в мивката, а до нея. Като опре купчинката до чучура, дори чешмата не мога да пусна, за да ги оплакна. Тъй му било по-разтребено, не ги виждал като са вътре в мивката. Е, като те дразнят чак толкова, ми вземи ги оплакни и ги набутай в миялната. Тая машина не е на друг адрес, до мивката е.

Защо е такъв? Уж културен човек, с образование, от добро семейство... Вратът ли да му извия, или да му налагам икономически рестрикции?

# 1
  • Мнения: 9 990
всички си имаме такива неща...
на мен не ми пречат...
 Rolling Eyes
относно разделното събиране на боклука-темата е дълга защо За сега Не го правя....

# 2
  • Мнения: 3 611
"Кат ми говориш Пенке ли, кой ли те слуша"... здрави нервички ти трябват, изгубена битка е това. Човекът си прави каквото си знае и хич не го е еня. Съвет не мога да ти дам, щото честно и аз не виждам изход, но ще те успокоя, че не е само при тебе Simple Smile
На мен ми е най- неприятно мъжът като се е нахранил вече и си тикне празната чиния напред, един вид "Хубаво си наготвила, жена, сега можеш и да отсервираш, да почистиш, да измиеш..". Става, отива в банята да си измие ръцете, минава покрай мивката и.... чинията му трябва някой друг да отсервира.
Ми минаваш покрай мивката бе, сложи си чинията там! Аре, че няма да я миеш, няма, ама поне твоите си неща отсервирай...
Майка ми отдавна вече не се ядосва... ми се примирява да прави всичко сама...  Tired

Погнусявам се от такъв тип мъже

# 3
  • София
  • Мнения: 17 282
Сигурно не ти е до смях на теб, извинявай, ама много се смях, особено а водичката за зъбите дето тъкмо си я е нагласил  Laughing
Иначе, предполагам, че си знаеш, че голям човек не се променя и единствено можеш да приемеш тези недисциплинирани качества на мъжа ти и да си притваряш очите, иначе само нерви ще хабиш напразно  Hug

# 4
  • Мнения: 5 577
- моя не се научи, казвам му го постоянно, да не ми слага мазна чиния в мивката, че я и накисва  Sick така отмивам чиния и мивка излишно.
аз само забърсвам със салфетка и слагам в миялната, никога не плакна с вода.

- друго което не се научи, че няма как в хладилника всичко да е през очите му, и най-вероятно лютите чушки са зад киселото мляко. голям проблем настава ако не са пред него.

но и аз имам кусури, и то големи.  Outta Joint

иначе съм забелязала, че ако само единият подрежда миялната е по-лесно, т.е. аз. знам си кое къде да сложа, че да събера повече съдове, и ми е по-добре да не ми се пречка и той, та да вадя мизерни чинии и да ги преподреждам.

той пък простира перфектно, как му идва наум, не знам  Shocked - по цветове, по видове и по материи. като изложба.
аз мятам дрехите криво ляво, така и или иначе ще изсъхнат всякак.

# 5
  • Мнения: 201
С теб отдавна подозирам, че сме женени за астрални близнаци hahaha За някои неща вече не придирям, здраве да е, минава покрай дрешника и си тупва палтото на стола в трапезарията. Ама дрешника бил тесен ooooh! А кой си дрържи там есенните сака и не дава да ги кача в гардероба, а?
А тая реплика "миялната не е на друг адрес!" си е моя, моля, моля, да не плагиатстваме! Crossing Arms Mr. Green О, и забравих, "за една купичка няма да я отварям!", чакаме да станат поне като кулата в Пиза... #Cussing out
А иначе мойто мъж е с репутация на много сериозен и организиран човек, виж, ако на друг трябва да направи план график, няма равен на себе си!
Та с две думи, изключваш някои рецептори и си свиркаш, къде по-важни неща има. Поне аз друг начин не намерих, но пък като знам и той колко мои магарии трябва да търпи, мисля, че сме квит.

# 6
  • Мнения: 8 999
Е, аз не точно се оплаквам. По-скоро споделям и бих намерила утеха, ако и други мъже са като моя. Един вид, да не взема да помисля, че само моят е калпазанин.

Сега и друго се сетих. От години го моля да не слага в кофата вместо плик за смет, плик от пазар. Те винаги имат някъде някоя малка дупчица и през нея тече гадост и цапа кофата. Ама той не знае, че кофата за боклук се мие /понеже той самият никога не я е мил/! Ми нали е кофа за боклук, ясно е, че е мръсна. Снощи - пак. Докато се усетя, че от плика тече, вече кап-кап-кап покапаха мизерии по пода. Хайде мий под, мий кофа...

А вкъщи най-често употребяваната реплика от мен е: "Моля те, не ми помагай!" Много обича да ми помага, милият. Понякога чак ми става жал за него, така тъжно гледа като му забранявам. Реши той да приготви вечерята. Майко мила, после трябва основно чистене и на кухня, и на трапезария, а понякога и на хол. Винаги съм нащрек, когато той поеме някоя самоинициатива.

# 7
  • Мнения: 364
Преди се дразнех на дрехите, но си намерих решение. Взех едно такова нещо и си стои в банята или дрешника. Всички носени, но чисти дрехи се закачат върху него и след ден-два в пералнята.

Иначе единственото, което ми лази по нервите, са милионите абонаменти за списания и вестници, които така или иначе не успяваме да прочетем и трупаме в един шкаф, докато решим, че ще ги раздадем или хвърлим. Но реших, че не ми се воюва и се предадох.

Това, което на него не му допада много, е Форумът и по-точно това, че взимам някои неща и хора насериозно.
Случи се нещо преди време, което малко ме разочарова и споделих с него. Оттогава не иска да случа абсолютно нищо, свързано с разни интересни майки и теми в Бг Мамма. И аз си мълча и опитвам да намаля "зависимостта" и виртуалните контакти.  Blush Laughing

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 744
baibibi, много "мило" си описала всичко. Предполагам, че всяка една от нас ЗНАЕ за какво говориш Simple Smile
Моят мъж си взима временна бележка  след мрънкане и крясъци, като не пропуска да ми спомене за близкороднинските ми връзки със света на влечугите. Ама аз се гордея, че съм малка зелена мамба с тенденция към почерняване.
Най-добрият начин да вкараш някого в "твоите обувки" е да му предоставиш огледална ситуация. Всичко си идва на мястото тогава.

# 9
  • Мнения: 22 432
Оооо, същата работа е и при нас....и нищо не помага, особено пък мърморене от моя страна.
Та съответно просто се хващам и свършвам това, което ме дразни....

За чиниите на масата, абсолютно същото...)
Нахрани се, и бутне чинията, или купичката от супа пред него....аз ставам първа от масата и съответно събирам това, което е на нея и започвам да мия.
Но той се изнася обикновено от масата и не благоволява да ми даде чинията си, или чаша, за да я измия, а ме вижда, че съм на мивката.

Редовният номер, да си събуе чорапите преди да легне и да ги хвърли на земята....понеже коша за пране е много далеч, а трябва да ми миришат цяла нощ в стаята....

# 10
  • Мнения: 1 090
Ооо, и у нас водим такива малки войни. Ама повечето ги загубвам аз. Но вече 15 г. не се отказвам. Имам и някои успехи - да не пуши, когато е вкъщи или навън с мен и децата, както и в колата; започна да спира водата, докато си мие зъбите и т.н. Абе, то повечето мъже сякаш една майка ги е раждала.  Wink

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ееее, много сте ги разглезили тези мъже. Като не си сложи чинията в мивката, оставям я на масата /дразни ме, но стискам зъби/, сутринта той ще се принуди да си я сложи там, където й е мястото.
Това, което НЕ е в коша за пране, не пера. Като постои малко мръсен, се научава  бързо.
Засега начинът му на вбесяване е да ме попита къде стои дадено нещо.  #Cussing out Винаги му се получава да му кресна. От 10г сме в този апартамент, който не е 300кв. Няма много опции за местоположение. Двата крясъка плюс едно изсъскване и едно цапване вършат работа.

# 12
  • Мнения: X
Цитат
- друго което не се научи, че няма как в хладилника всичко да е през очите му, и най-вероятно лютите чушки са зад киселото мляко. голям проблем настава ако не са пред него.
То това май им е генно заложено...и тримата мъже в къщи искат,като отворят хладилника и всичко да е на първа редица.Ама как да стане, като понякога се пръска по шевовете?   Mr. Green

На моя мъж му се отдават да прави някакви работи за дома-рафтчета,закачалки,много ги изпипва!Ама ...много бавно.Сега съм го заврънкала за едни метални решетки,на които се окачат тиганите...вече два месеца чакам.
Хем му се правят,занимавка му е ,ама хем ако може да не го юркам ...
А докато ги направи,на мен ми минал мерака...   Laughing

Цитат
Засега начинът му на вбесяване е да ме попита къде стои дадено нещо
У дома той се вбесява за това...Аз обичам да размествам и нещата у дома често си сменят местоположението.Тамън свикне къде стои дадено нещо и хоп,то вече не е там!
Обичам промяната!   Mr. Green

# 13
  • Мнения: 0
Колко мъка има по тоя свят ...  Confused Confused Confused

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Свекървите са виновни! Не са си възпитали синовете както трябва! Знаех си аз!

Общи условия

Активация на акаунт