фотосесия с малки момиченца във ВОГ

  • 19 087
  • 412
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 827
викаш на запад и на провокации не реагират вече , Том Форд и Карен са им безразлични  .

# 286
  • Мнения: 6 648
Абе светнете ме ме най-после за тази провокация, за втори път ви моля

Идеята е следната. Шефката на френското издание Carine Roitfeld е уволнена- казва, че напуска, но слуховете говорят друго. Това е последният брой под нейна редакция. Поканила е Том Форд, който открито се възмущава от младостта в модния бизнес, да направи сесия. Целта, както се разбира от интервюто, е да възмути обществото, а не да покаже колко красиви са децата, когато се облекат като лели. Това е.

Само в български сайтове намирам обаче реакция. Май на другите не им пука много, много...  Rolling Eyes
Което означава ,че пред нас Форд е изпълнил на 100% намисленото.
Целта е била възмущение е, аз се възмутих .
На други им харесаха снимките и не намериха нищо възмутително в малки момиченца с начервени нацупени устни ,тигрови премени и токчета.
Разбирам от изкуство значи.

# 287
  • Мнения: 364
викаш на запад и на провокации не реагират вече , всичко им е все едно .
Ами той пък да им беше сложил по една екзотична кожа поне.
На това реагират много повече. Даже можеше и да го набият някъде! Twisted Evil

Илиана, и аз така ги виждам нещата.

# 288
  • Мнения: 25 892
Щом се стигна до "Какво е искал да каже авторът" и "Не е вярно, че е казал това, което ти си мислиш (леле, колко си задръстена!), а това, което АЗ казвам"...  Stop
Винаги съм си мислила, че изкуството се чувства, а не се обяснява, ама... То пък критиците и преподавателите ще измрат от глад.

# 289
  • Мнения: 364
Е, чак пък толкова грубо не е било.. Всеки да вижда, каквото пожелае. Демокрация е все пак.  Laughing
Ставаше въпрос за самия Том Форд- какво е неговото обяснение за тази фотосесия. Той твърди, че идеята му е била тази.

# 290
  • Мнения: 2 401
Само в български сайтове намирам обаче реакция. Май на другите не им пука много, много...  Rolling Eyes

http://vigilantcitizen.com/?p=5998
Ето чЕти, ако имаш време. Аз не ги четох всичките, но от това, което успях не видях ни едно проявяващо разбиране мнение.

# 291
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541


В тази връзка, аз мисля че темата е поднесена много некоректно, защото прочетох броя и Форд съвсем черно на бяло е обяснил каква е концепцията на целия брой, не може да се вади една фотосесия от контекста. Той казва: "Уморих се от култа към младостта, все по-млада, в модния бранш

     Вчера си мислех да напиша, какво още пише в броя във връзка с т.наречения "youth cult" , който всъщност е концепцията   на броя,  пластичната хирургия, а и мнението на Форд по въпроса, но понеже, е по-лесно по няколко снимки да рисуваме,педофилски фантазии в главите си, и да крещим "педераст", реших, че е безмислено да се обяснявам.

  Мое мнение е ,обаче, че не му прави чест точно на Mr. Форд, с опънатото си от ботокс лице, да говори против пластичната хирургия Simple Smile Иначе, броят не е нищо особено, но и не е вярно ,че в чужди форуми няма негативни отзиви за снимките, има.

Браво Том, браво Форд! Добре, че си ни ти, да посочиш смело проблема, да ни провокираш... облечен в снежнобяло. hahaha

По този повод се сещам за ревютата с дебели жени, които трябваше да покажат проблема с анорексията при манекените. Отминаха тези ревюта, ама явно не бяха правилната провокация  и...пак старите ефирни девойки се носят по пътечката. Щото истината е, че нормалното 30- год. лице и тяло не продават! Което не пречи от време на време някоя "будна съвест" да посъбере червени точки, "възмущавайки се" от тенденциите в модния бранш /тук намигам с дясното око/. Към който бранш се числи и тя, де, ама иначе е възмУтена и Огорчена. Сякаш някой е опрял пушка в главата на будната дизайнерска съвест и й е наредил над 16- годишни да не показва на ревютата си. Да, но аз съм принуден: имам екип да храня, къщи и яхта да поддържам, ще се оправдае Том Форд. А съм толкова уморееееен и добре, че поне ви провокирам, за да разберете колко ужасен е този бранш...Е, па кат си толкова уморен от модите, ела на село да кОпаш домати, би му репликирала наивната баба Пена от Горно Ревютково, Софийско. Но какво ли разбира баба Пена от модния свят и умората на големите в бранша. Тя си знае само едно: малките момиченца не трябва да се клепат като дърти жени и не трябва да носят рокли с цепки до...Да, да и аз това казвам, ще закима Том, само че ти, бабо Пено, нямаш яхта и имидж за поддържане, така че не знаеш какво е да си принуден от модния свят, и пак ще закърши пръсти.
Така е , бабо Пено, гледай си доматите в Горно Ревютково, Софийско, а като дойде 13- годишната ти внучка, тръгнала да покорява световните подиуми, вади парите, събрани за погребението и много, много не питай. Нищо, че е малка, Том Форд е на поста си и бди!!!

П.П. Почти съм сигурна, че другите от бранша си гризат ноктите от яд, че не са сетили първи да изразят колко възмУтени са и те. Всъщност, той май само думата уморен е използвал. newsm78 Така че, може и да не е възмутен от тенденциите, а само да му се спи след поредното парти на яхтата.

# 292
  • Мнения: 364
Ето чЕти, ако имаш време. Аз не ги четох всичките, но от това, което успях не видях ни едно проявяващо разбиране мнение.

Благодаря, МинзиSimple Smile

# 293
  • Мнения: 25 892
Е, чак пък толкова грубо не е било.. Всеки да вижда, каквото пожелае. Демокрация е все пак.  Laughing
Ставаше въпрос за самия Том Форд- какво е неговото обяснение за тази фотосесия. Той твърди, че идеята му е била тази.

О, нямах предвид твоя пост и обяснението на самия Форд. Другите тълкувания в темата ми бяха интересни.  Laughing

# 294
  • Мнения: 576

Не виждам съвсем логиката на тази акция, така, както е обяснена от Том Форд.
Той прави тази сесия за прощалния брой на главната редакторка на френския Вог.
Уморил се бил от култа към младостта, това хубаво, макар че не виждам защо младостта да не заслужава култ. Обаче той е в комбина с въпросната Карин, която е тъкмо от флагманите, хедлайнерите и изобщо локомотивите на този култ. Нали тя и такива като нея прокарват концепциите в модата и имат властта да налагат тази или онази насока в тенденциите? Ако той се е уморил, тя не е ли сред най-виновните причинители на умората му?.
Не ми се връзва изобщо тази демонстрация с протест, твърде демагогско е.
А в чуждите форуми има доста дискусии и реакциите са идентични с тази тук. Може да се синтезират най-кратко с този цитат Oh well, it's just today's sick society getting sicker...


Примерно от тук :
http://forums.thefashionspot.com/f78/vogue-paris-dec-2010-jan-20 … us-116493-32.html






Идеята е следната. Шефката на френското издание Carine Roitfeld е уволнена- казва, че напуска, но слуховете говорят друго. Това е последният брой под нейна редакция. Поканила е Том Форд, който открито се възмущава от младостта в модния бизнес, да направи сесия. Целта, както се разбира от интервюто, е да възмути обществото, а не да покаже колко красиви са децата, когато се облекат като лели. Това е.

Само в български сайтове намирам обаче реакция. Май на другите не им пука много, много...  Rolling Eyes

# 295
  • Мнения: 364
Накрая излиза, че, каквито и да са реакциите, Вог все са на печелившата страна.
В този бизнес лоша реклама няма, важното е да говоря за теб. И все пак, подозирам, че са очаквали повече шум.

# 296
  • Мнения: 4 586

Големи фурнаджийски лопати сте, измятате се както ви е изгодно.
Досега лайфмотива бе, че само у БГ-Мамма предизвиквала сесията възмута,
а сега - ами то лоша реклама няма бее. Що ли си губя времето с вас? Нито
дъщеря ми е стъпала на моден подиум, нито имам такава
Демокрация било

# 297
  • Мнения: 576

Ааа, продават, продават. Прах за пране, бухтички, йогурт за прокарване и помади против бръчки  hahaha



Щото истината е, че нормалното 30- год. лице и тяло не продават!

# 298
  • София
  • Мнения: 7 212
Преди да се прибегне към анализ на невероятната имплицитност и философско послание на фотосесията, аз бих започнала със следния въпрос:
"Искам ли да видя дъщеря си в подобни фотоси, които са публично достояние?".
Тъй като отговорът е - меко казано - "Категорично не!", смятам за лицемерни всички опити да се припишат достойнства на подобни начинания.
Най-малкото защото някой използва деца в грозни пози като средство за постигане на лични цели и популярност.

На изявлението на Том Форд мога само да покажа една определена част от горен крайник...

# 299
  • Мнения: 4 300
Хм. Аз не бих искала да се видя гола на екрана или на корицата на Венити феър например, но това не значи че отричам друг да го направи.
Без никакви мисли 'какво иска да каже авторът' си споделих мнението относно снимките.

Общи условия

Активация на акаунт