фотосесия с малки момиченца във ВОГ

  • 19 084
  • 412
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 364
Ами излиза, че щом преди време никой не е казал нищо за нещо си, трябва да замълчим завинаги.

Не, Вълчо. Излиза, че, както и да постъпи човек, не може да се хареса на всички.
Хората четат, реагират, възмущават се. Той казва "Целта беше провокация".
Половината съскат "Глупости, никой не ти вярва.", а другата половина "Грешен ти е подходът."
 
И в крайна сметка само си чешем езиците и се пляскаме по челата.
Съвсем по форумски. Wink

# 346
  • Мнения: 3 034
Този форум не е показател за разбиране на каквото и да било.  Wink Аз продължавам да следя реакциите, където чета и пиша в чужди форуми и виждам и достатъчно от обратните реакции. Мен ме стряска липсата на желание да се слуша собствения мозък - в темата н-на брой пъти беше споменато "уморени" и никак не видях мисъл защо... Хем го казваме, хем не го осмисляме.  Rolling Eyes

# 347
  • Мнения: 763
Вълчо, твоите постове са изключително полезни! Избиват ми всякакво желание да продължавам да водя смислен диалог!

И къв е сега този Том Фройд да обяснява каква е целта на собстената си фотосесия?! Проява на лош вкус, пошло мислене с педофилски привкус. Точка!

На мен пък ми излиза, че нямам право да ползвам изразни средства, които намирам за уместни, а да четкам разбирането на всички. Недай Боже.

simplyaven, що ли и на мен същите неща ми излизат  Peace

# 348
  • Мнения: 4 586
Тези на снимките деца ли са? - деца са.
Имат ли изморен и отегчен вид? - имат.
Имат ли вид на забавляващи се с дрешките на майките си деца, играещи? - нямат.
Работят ли? - работят.
Заснети ли са в нетипични за деца пози, типични за каки? - да.
За какво очаквате от мен да приветствам фотосесията? - защото е от известен фотограф в известно списание? - няма да стане.

# 349
  • Мнения: 364
Вълчо, гледай сега аз какво обяснявам няколко странници:

Децата от определен социален слой в БГ работят ли? Да.
Продават ли ги на чужденци за час-два (дори бебета)? Да. (дори ги продават изцяло)
Малтретират ли ги? Да.
Проституират ли? Да.

Хайде сега обясни ми защо да влагам емоции в пет снимки на три деца от френско модно списание, които най-вероятно са си нормални деца и след пет минути ще съблекат роклите и гримовете и ще си отидат в детските стаи? Wink

# 350
  • Мнения: 3 034
Ето, изумително е.  Laughing Да, всичко е точно така. Мислиш, че те така си изглеждат по принцип ли? Не се ли опитваш да помислиш защо изглеждат така? Това важи за всичко, което четете, гледате и т.н. Пък в този случай, в който даже написахме и какво казва самият Форд, който пак използва именно думата "уморен"... Досадно стана. Това за работата ми е особено смешно. Ами да, снимат и деца. С тази разлика, че в този случай са били платени, осигурени и защитени, щото там не е разграден двор.

# 351
  • Мнения: 4 586
Вълчо, гледай сега аз какво обяснявам няколко странници:

Децата от определен социален слой в БГ работят ли? Да.
Продават ли ги на чужденци за час-два (дори бебета)? Да. (дори ги продават изцяло)
Малтретират ли ги? Да.
Проституират ли? Да.

Хайде сега обясни ми защо да влагам емоции в пет снимки на три деца от френско модно списание, които най-вероятно са си нормални деца и след пет минути ще съблекат роклите и гримовете и ще си отидат в детските стаи? Wink
И какво като определен слой деца работат в България? Ти не си ми отговорила на единствения въпрос, а ми задаваш Нима очакваш да ти отговоря

# 352
  • Мнения: 335
Аз пък не разбирам какво твърдят тия, дето го харесвали тоя Творец.

Първом в темата се втурнаха маса открехнати потребителки да викат "Ми много са сладички, кво лошо има в тез дечица, пременени като мама" и "Аман от задръстени, дето не разбират от висша мода, фешън, стайлинг и майнинг" и "Оф, кога ше станем и ние като света с туй наше задръстено селско мислене, дето не харесва хубавото и великото изкуство на великите, дето го отразяват".

Поседваха възпитани обяснения, че това очевидно се лансира за "провокация", която уж нещо изобличава, показвайки "колко е кофти всъщност" диктатът на модните диктатори (или на публиката им) за все по-маниакално "закопчаване" на плът без всякакви задръжки и граници (в гоненето на пари, предполага се, не в благотворителните начинания на търговците на плът на картинка  Laughing).
И понеже това "изобличаване" го прави съучастник на "диктаторите" (Творецът-изпълнител), трябва да го приемаме или за горчиво самоиронично самоизобличение или крива усмивка за оправдание, почти стенание, дет се вика: "Мдааа, кофти преса ми се налага, ма аз съм само един велик талантлив изпълнител и нямам друг избор, пък и го правя за провокация, сиреч - протестирам  Laughing

Е, обяснявано е правилно, се оказа. Ма кой ли ти признава. Открехнатите ценителки на "детската мода" се изпокриха. Сега излязоха ценителките на таланта на провокатора?

За тях чичкото с фотото е нещо като дегустатор на вино: "Не че му се порка", просто "работа" (& талант).
За мен обаче си е чист алкохолик, който при това рекламира поркането (колкото да покажел, че било лоша работа  Laughing).

Сравнението далеч не е точно, щото снимането на малки момиченца като скъпи... "копманьонки" гаранция е много по-доходоносно от обикновеното поркане или рекламата му.

# 353
  • Мнения: 3 034
По-елементарно нещо отдавна не бях чела. Благодаря за свалянето на летвата.

Никой не е длъжен да ти обяснява какво и защо харесва, нито пък който и да било творец в която и да било сфера е длъжен да се харесва на масата потребители. Всъщност, историята е доказала, че точно обратното е валидно. Мен последно ме отврати една фотоизложба, което съвсем не значи, че имам право да я заклеймявам, но имам над какво да поработя в собствените си възприятия. Изложбата беше посветена на раждането.

# 354
  • Мнения: 4 586
По-елементарно нещо отдавна не бях чела. Благодаря за свалянето на летвата.

Никой не е длъжен да ти обяснява какво и защо харесва, нито пък който и да било творец в която и да било сфера е длъжен да се харесва на масата потребители. Всъщност, историята е доказала, че точно обратното е валидно. Мен последно ме отврати една фотоизложба, което съвсем не значи, че имам право да я заклеймявам, но имам над какво да поработя в собствените си възприятия. Изложбата беше посветена на раждането.
Добре, щом нямаш желание да ни светнеш какво трябва да харесваме, кое й е хубавото на фотосесията, какво казваш тогава в темата? Ама аз следя и чужди форуми, а там мненията са по-различни. Това ли ни казваш?

# 355
  • Мнения: 364
Вълчо аз на този въпрос съм отговорила отдавна.
Не съм възхитена и не очаквам от другите да го "приветстват".
Има и много по-смислени и по-добри. Том Форд ми харесва като дизайнер, харесват ми някои снимки от фотосесията, но това не означава, че ми е идол или нещо си. Пуснах линк на снимка от сесията, която ми харесва- онази с възрастната двойка.

Всеки може да вижда нещата, както иска.
Но да седнете да ми обяснявата, че е нечувано и колко е отвратително да снимаш три дечица за модно списание, при положение, че куп реални дечица в България служат за изтривалки на всеки с пари. Е, идва ми фалшиво.

# 356
  • Мнения: 6 648
[
Но да седнете да ми обяснявата, че е нечувано и колко е отвратително да снимаш три дечица за модно списание, при положение, че куп реални дечица в България служат за изтривалки на всеки с пари. Е, идва ми фалшиво.
Обратното също е доста фалшиво.
Да приемаш нещо с безразличие или възхита понеже не било не единствено .

# 357
  • Мнения: 776
Аз пък не разбирам какво твърдят тия, дето го харесвали тоя Творец.

Първом в темата се втурнаха маса открехнати потребителки да викат "Ми много са сладички, кво лошо има в тез дечица, пременени като мама" и "Аман от задръстени, дето не разбират от висша мода, фешън, стайлинг и майнинг" и "Оф, кога ше станем и ние като света с туй наше задръстено селско мислене, дето не харесва хубавото и великото изкуство на великите, дето го отразяват".

Поседваха възпитани обяснения, че това очевидно се лансира за "провокация", която уж нещо изобличава, показвайки "колко е кофти всъщност" диктатът на модните диктатори (или на публиката им) за все по-маниакално "закопчаване" на плът без всякакви задръжки и граници (в гоненето на пари, предполага се, не в благотворителните начинания на търговците на плът на картинка  Laughing).
И понеже това "изобличаване" го прави съучастник на "диктаторите" (Творецът-изпълнител), трябва да го приемаме или за горчиво самоиронично самоизобличение или крива усмивка за оправдание, почти стенание, дет се вика: "Мдааа, кофти преса ми се налага, ма аз съм само един велик талантлив изпълнител и нямам друг избор, пък и го правя за провокация, сиреч - протестирам  Laughing

Е, обяснявано е правилно, се оказа. Ма кой ли ти признава. Открехнатите ценителки на "детската мода" се изпокриха. Сега излязоха ценителките на таланта на провокатора?

За тях чичкото с фотото е нещо като дегустатор на вино: "Не че му се порка", просто "работа" (& талант).
За мен обаче си е чист алкохолик, който при това рекламира поркането (колкото да покажел, че било лоша работа  Laughing).

Сравнението далеч не е точно, щото снимането на малки момиченца като скъпи... "копманьонки" гаранция е много по-доходоносно от обикновеното поркане или рекламата му.


 smile3501  Точно отразяваш ситуацията и моето мнение, много добре казано, Холограмаbouquet

# 358
  • Мнения: 364
Обратното също е доста фалшиво.
Да приемаш нещо с безразличие или възхита понеже не било не единствено .

Е, какво да направя, като не мога да се трогна от това, че три малки непознати френски манекенки, са облечени еди как си. Ами манекенки са и ги снимат в списание някакво, не са на улицата, в трамвая или на училище. Съвсем искрено го казвам.

# 359
  • Мнения: 6 648
Обратното също е доста фалшиво.
Да приемаш нещо с безразличие или възхита понеже не било не единствено .

Е, какво да направя, като не мога да се трогна от това, че три малки непознати френски манекенки, са облечени еди как си. Ами манекенки са и ги снимат в списание някакво, не са на улицата, в трамвая или на училище. Съвсем искрено го казвам.
Значи тези  куп реални дечица в България служат за изтривалки на всеки с пари са ти познати и се трогваш.
И какви са тези пък куп деца изтривалки съществуващи само и единствено в БГ ?

Общи условия

Активация на акаунт