фотосесия с малки момиченца във ВОГ

  • 19 058
  • 412
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 300
Например това, че обобщи цяла една съвкупност от хора, обитаващи страни по целия свят, и покриващи възрастова разлика от трийсетина години, с различен статус във всеки един смисъл, с едно 'както сме свикнали'.
Другото особено забавно ми е тълкуването на 'комерсиално', печеленето на пари и слава 'на нчеий гръб', но затова вече писах.

# 376
  • Мнения: X
Аз пък не разбирам какво твърдят тия, дето го харесвали тоя Творец.

Първом в темата се втурнаха маса открехнати потребителки да викат "Ми много са сладички, кво лошо има в тез дечица, пременени като мама" и "Аман от задръстени, дето не разбират от висша мода, фешън, стайлинг и майнинг" и "Оф, кога ше станем и ние като света с туй наше задръстено селско мислене, дето не харесва хубавото и великото изкуство на великите, дето го отразяват".

Поседваха възпитани обяснения, че това очевидно се лансира за "провокация", която уж нещо изобличава, показвайки "колко е кофти всъщност" диктатът на модните диктатори (или на публиката им) за все по-маниакално "закопчаване" на плът без всякакви задръжки и граници (в гоненето на пари, предполага се, не в благотворителните начинания на търговците на плът на картинка  Laughing).
И понеже това "изобличаване" го прави съучастник на "диктаторите" (Творецът-изпълнител), трябва да го приемаме или за горчиво самоиронично самоизобличение или крива усмивка за оправдание, почти стенание, дет се вика: "Мдааа, кофти преса ми се налага, ма аз съм само един велик талантлив изпълнител и нямам друг избор, пък и го правя за провокация, сиреч - протестирам  Laughing

Е, обяснявано е правилно, се оказа. Ма кой ли ти признава. Открехнатите ценителки на "детската мода" се изпокриха. Сега излязоха ценителките на таланта на провокатора?

За тях чичкото с фотото е нещо като дегустатор на вино: "Не че му се порка", просто "работа" (& талант).
За мен обаче си е чист алкохолик, който при това рекламира поркането (колкото да покажел, че било лоша работа  Laughing).

Сравнението далеч не е точно, щото снимането на малки момиченца като скъпи... "копманьонки" гаранция е много по-доходоносно от обикновеното поркане или рекламата му.


 smile3501  Точно отразяваш ситуацията и моето мнение, много добре казано, Холограмаbouquet
+1

# 377
  • Мнения: 763
Например това, че обобщи цяла една съвкупност от хора, обитаващи страни по целия свят, и покриващи възрастова разлика от трийсетина години, с различен статус във всеки един смисъл, с едно 'както сме свикнали'.
Другото особено забавно ми е тълкуването на 'комерсиално', печеленето на пари и слава 'на нчеий гръб', но затова вече писах.
Лошо си ме разбрала, имах предвид нашата си черга - това което слушам по радиото и телевизията и което виждам на пътя....Не съдя и не коментирам неща, за които нямам информация и знания. Както виждаш, питам.
Семантичният ти анализ на изразните ми средства би представлявал интерес за мен и бих могла да ти отговоря, но това не се вписва в темата.
И ах, да, ти вече си писала за това! Аз пък нямам повече време за губене.

# 378
  • Мнения: 364
Шев, не знам каква им е била целта, но при всички положения са на сигурната страна.
Имаш право, че не крещят и молят читатели и купувачи. Най-вероятно са наблегнали на провокацията. Самата тема на провокацията обаче според мен е нещо като посред бял ден да викаш, че е ден.

Иначе за самото списание Вог.. Ами преди много ме впечатляваше, но последните две години може би стана една дебела книжка с много реклами вътре и малко интересен (за мен) материал. Аз за няколко красиви снимки не давам толкова пари. Станат ли рекламите повече от самото четиво, според мен е знак, че качеството запада.

# 379
  • Мнения: 3 677
    Лили - Лу , ако става дума за немското или английското списание, ще се съглася на 100% с теб,  няма такава глупост, но  френксото винаги е било класи над тях и се чете от много повече хора,  италианското също си струва, но тук го намирам, много рядко, че и италиански не говоря...
  А, иначе по темата нямам какво още да кажа....


 

# 380
  • Мнения: 364
    Лили - Лу , ако става дума за немското  

Само до него съм имала редовен достъп. Трябваше може би да пиша горе, че не говоря за френското издание.
За първи път им отварям сайта покрай тази тема.

# 381
  • Мнения: 4 300
Лошо си ме разбрала, имах предвид нашата си черга - това което слушам по радиото и телевизията и което виждам на пътя....Не съдя и не коментирам неща, за които нямам информация и знания. Както виждаш, питам.
Семантичният ти анализ на изразните ми средства би представлявал интерес за мен и бих могла да ти отговоря, но това не се вписва в темата.
И ах, да, ти вече си писала за това! Аз пък нямам повече време за губене.
Мнго хай, над нещата. И нашата си черга. Отново  Wink Освен мен тук сигурно има десетина процента потребители, които не гледат телевизия и не слушат радио. Над 90%, в това число и аз, не отгръщат френския Вог.
Разбирам противоречивите реакции по темата, това което ме изумява, са аргументите.


пп. за следващото ( копирам от друга тема) нещо да кажете:
http://prikachi.com/images/288/2826288D.png       Андрей Пиежич-  новото лице на Марк Джейкъбс

Последна редакция: ср, 05 яну 2011, 23:42 от Рокси

# 382
  • Мнения: 576

Във всеки случай поне сайтът на френския Vogue е пълна скучнотия и баналност както като текстова подборка, така и като цялостна концепция.

    Лили - Лу , ако става дума за немското или английското списание, ще се съглася на 100% с теб,  няма такава глупост, но  френксото винаги е било класи над тях и се чете от много повече хора,  

Холограма, изцяло споделям написаното от теб. На мен също ми звучи напълно разбираемо и точно.
 Peace

# 383
  • Мнения: 1 788
Ценителките се били изпокрили...
Аз лично просто загубих интерес, защото в такива теми се стига до такива дълбокомислия, че чак да ти прилошее от философски излияния.
Хем се сърдите на онези, които обобщавали, хем не обичате чуждото мнение и правите същите обобщавания, само че по-заобиколно някак си, добавяйки такава висота в изказа, свят да ти се завие.
Провокация, не провокация, на мен снимките не ми изглеждат нито пошли, нито нелепи, не защото са на някого си, защото са модерни, защото съм много отворена, а защото съм виждала къде-къде по-лоши неща по улиците и в реалния живот. Там, сякаш, повече се засягам/замислям/правят ми впечатление тези неща, а не някаква си фотосесия, някъде си, която днес я има, утре вече е забравена.
Не знам за Вас, но това е причината, поради която не се впечатлих/възмутих от снимките, а ги приех по-скоро като нагиздените малки госпожички пред огледалото вкъщи...

# 384
  • Мнения: 3 034
Добре, щом нямаш желание да ни светнеш какво трябва да харесваме, кое й е хубавото на фотосесията, какво казваш тогава в темата? Ама аз следя и чужди форуми, а там мненията са по-различни. Това ли ни казваш?

Разбира се, че нямам желание, аз и в училище ненавиждах да обяснявам какво е искал да каже автора. И въпреки това казах какво е искал според мен (а и според него) да каже още в първите с постове. Притеснително е, че заети в повтаряне до откат на едно и също, не забелязвате истината в собствените си умозаключения, не толкова в чуждите.

# 385
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Не ви ли е смешно, когато някой пише ли, пише едно и също, и току вмъкне, как не обича да се обяснява или как не обича да си губи времето. И след два- три поста повтаря същото упражнение с нова сила и плам. Laughing,

# 386
  • Мнения: 3 034
Или уважение просто.

Последна редакция: чт, 06 яну 2011, 03:03 от simplyaven

# 387
  • София
  • Мнения: 3 099
Като не обичате да обяснявате какво е искал да каже "Творецът" поне ни обяснете къде е границата на провокацията???

Очевидно вашата собствена, защото моята е там, където малки девойчета биват аранжирани в условията и с аксесоарите на прелъстителки, професионални компаньонки и/или обикновени курветини! И още по-гнусно ми е, че това се приема за нормално. Пък очевадно не е. Поне не е нормално да излиза извън рамките на мамината спалня или там, където е на мама гардероба за експерименти!

Дали някой ще бъде така снизходителен да ми разшири мирогледа?

# 388
  • Мнения: 521
Стигнахте твърде, твърде далеч.
Вземете излезте от кухнята най-сетне, свалете престилките и изтупайте прахта от ежедневието си. Това, че нечие творчество е непонятно или твърде хард, далеч не го омаловажава.
Куп силни думи, нулева толерантност, и после "какво иска да каже автора?". На вас- нищо. Ок, разбрахме.
Надявам се, че като срещнете някоя 6 годишна "фолкаджийка" на улицата ще я нахокате със същия плам, с който поругахте Вог тук.
Да, ама едва ли. Wink

# 389
  • София
  • Мнения: 3 099
...Вземете излезте от кухнята най-сетне, свалете престилките и изтупайте прахта от ежедневието си. ...

Това ли е най-силният ти аргумент? Звучи доста сразяващо.

Значи, ако не сме склонни да се прехласваме по малки прелъстителки, сме прашасали домакини, които не разбират от творчество? Ама, нещо за границите на таланта не ти се говори, а?!

Ако съм против зоофилията и публикувам снимка на пиле с вибратор в ***, дали ще те ужаси или ако съм "Онзи творец" ще те просълзи в пристъп на разбиране?!

Общи условия

Активация на акаунт