Раздяла, дете, заплахи и кредит....

  • 2 743
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168
Може ли някой преминал през подобни перипетии да сподели малко опит....
Цитат
Живея на семейни начала с мъж,който смятам да напусна заради тормоза и ревността му/няма да навлизам в подробности/.  Имаме общо дете на 2 год., което смятам да взема със себе си. Проблема е, че ме заплашва, че ако го напусна, бял ден няма да видя и ще ме тормози - мен и близките ми. Ще ми вземе детето и няма да ми го даде. До колкото го познавам, ще си го изпълни.
Другия проблем е, че преди 3 години тегли ипотечен кредит на негово име/това не е важно/, проблема е, че преди да изтегли ипотечния трябваше да има пари в наличност, но не му отпуснаха. Аз имах неблагоразумието да помоля майка си да изтегли вместо него, тя се съгласи и го направи. Сега като се разделим, той ще престане да изплаща заема, който майка ми тегли и съответно, аз трябва да го изплащам в продължение на оставащите 7 години по 140лв. Имам документ/удостоверение/ за дохода му,  до същата банка, която не му отпусна кредит. С дата около месец преди да отпуснат на майка ми. Той в действителност се води на 250лв по договор, но на този документ има подпис и печат от фирмата в която работи, и продължава да работи.
1. Какво мога да направя с заплахите му след раздялата?
2. Как да постъпя с детето. /Зная, че трябва да се мине през съд за контактите, но докато това стане какво?/
3. По какъв начин мога да докажа, че този кредит е теглен заради апартамента му? И да продължи той да си го плаща?

# 1
  • София
  • Мнения: 17 282
За заплахите нищо не мога да ти кажа, ти си го познаваш. Само за сведение обаче, да знаеш, че повечето жени, които напускат мъжете си, чуват подобни заплахи. До действия рядко се стига, обаче знае ли човек кой колко е луд.

За кредита обаче, за съжаление, ще трябва да пиеш една студена вода. Няма начин да го накараш да го плаща, ако  той сам не пожелае да го направи. За жалост.

# 2
  • някъде там......
  • Мнения: 477
За заплахите, ако реши да предприеме действия по изпълнението им - звъниш на секундата в полицията, после отиваш там и попълваш една декларация, за да се защити по ЗЗДН - там ще ти обяснят.
За детето - в момента, в който вземеш окончателното решение да се изнесеш, пусни искова молба до РС за определяне на режим за ЛК и останалите въпроси, по които не можете да постигнете консенсус, като задължително поискаш привременни мерки по отношение на детето /разбирай - упражняването на РП/. Адвокат ще ти оформи най-добре и последователно нещата, за да не пропуснеш нещо.
  За кредита - ако нямаш свидетели, пред които си дала тези пари, или нещо "черно на бяло", ще си плащаш сама. Ако това те успокоява, но не вярвам да е така, аз още пия такава студена вода, и ще продължавам в следващите 6 г. Щото съм много умна #Cussing out

Последна редакция: пн, 03 яну 2011, 23:55 от Desole

# 3
  • Мнения: 7 325
Сериозно взех да се замислям дали повечето БНД не са клонинги, не е възможно всички да действат по един и същи начин.
Заплахи съм слушала много, от абсурдни по абсурдни -  думи хвърлени във въздуха от безсилие може би или глупост - на практика НИЩО. За родителските права Desole е права една ИМ е достатъчна да реши нещата. А за кредита - ами добре дошла в клуба на УМНИТЕ, аз нямам точно кредит, но неблагоразумно му предоставих една сим карта, а той за да ми отговори на жеста ми завеща тлъстичка сметка, която май ще се наложи да платя.
И най важното - ситуацията е грозна но е временна, не се поддавай на манипулации, не се паникьосвай, не се оставяй да те мачка и не му позволявай да прекалява и много бързо ще те остави на мира.

# 4
  • Мнения: 54 415
Той и нашият БНД щеше да взема детето , но си остана само с приказките !  Mr. Green
Плашат гаргите ! Моят хубавец и той много се ежеше , но като извиках полиция друга песен запя !

За парите , ако той не пожелае да плаща , ще се прежалиш и ще си имаш обица на ухото ! Naughty

# 5
  • Мнения: 211
Парите, ти ги прежали вътрешно, пък ако даде, добре дошли  Hug
За заплахите, ти си го познаваш, но повечето са въздух под налягане.
Когато нашия БНД ми каза,че ще ми вземе детето, дадох ясно да се разбере, че при второ такова изказване, ще му го оставя.Много добре знам, че не може да се справи и не иска да го направи.
Не чух и приказка повече. Mr. Green
Но продължава да се прави на жертва пред любимата си, само тя му вярва за сега.  Outta Joint

# 6
  • Мнения: 513
Със заплахите  можеш да си изкараш единствено ограничителна заповед, но няма да ти свърши кой знае колко работа, ако е много упорит...но в крайна сметка намери ли си следваща жертва, ще те остави на мира.

За кредита,казвам ти го от опит, говорила съм с много адвокати  и хора в подобна ситуация....ще го плащаш ти, никъде не може да се докаже за кой е теглен кредита, банките се интересуват само кой е разписал документи за креди  и кое име фигурира там... единственото което според мен можеш да направиш е да го съдиш за издръжка за дете, от където да плащаш кредита...ако имаш брак с него,можеш да го изгониш по съдебен път о жилище на негово име,ако има такова...

Ако не плащаш кредита, на майка ти ,след 3 неплатени вноски   я пускат на Частен съдебен изпълнител и  съответно следва, запор на заплата, възбрана на имот на нейно име  и на движимо имущество. У тях идва   изпълнителя, почва да описва мебели и т.н., пуска ги на публичен търг,за смешни цени....за 140 лв, следва това...

знам от личен опит....

Относно тормоза, аз бях заплашвана , че ще ми вземе детето,момичетата които с ами чели писанията, си спомнят ,какво ми беше......детето никой не може да ти го вземе, може да иска по съдебен път  посещение,но да го вземе никога....детето остава при майка си,такава е практиката в България. За тормоза,бях заплашвана, че ще ме съсипе и бял ден няма да видя....всичко за 1 месец.звънене по телефона, интриги  и т.н.. Сега вече сме в новата година и не му вдигам ,защото той за мен остана в старата....

Ще се оправиш,въпросът е в това, да не се панираш.....когато покажеш безразличието си към еди мъж, тогава той лек по лека се отказва...

Успех!!!

# 7
  • Мнения: 897
Съжалявам за оффа по темата няма какво повече да допълня, но не мога да се сдържа.

Имам чувството, че всички мъже са правени по един калъп. Като чета как са реагирали вашите БНД все едно за моя чета...   Едно към едно. Разликата при мен е, че моя БНД сутрин ме заплашваше, че ще се самоубива, а вечер идваше моя нос да чупи, краката ми и т.н.

# 8
  • Мнения: 7 325
Разликата при мен е, че моя БНД сутрин ме заплашваше, че ще се самоубива, а вечер идваше моя нос да чупи, краката ми и т.н.
Моя стигна по далече, реши да привежда заплахите за самоубийство в действие и след като ме уведоми че ще се срещнем в ада си хвърли телефона през терасата. В резултат на това цяла нощ брах срам в спешното, мислейки си че спасявам живота на бащата на детето си. А той просто се беше напил и дрогирал и му е трябвало един хубав сън. Факт е че не събра кураж да ме пипне, макар че на думи много си вярваше.

# 9
  • Мнения: 897
При мен оказа влияние след месец и нещо, че се събра /отново/ със сегашната си жена. Тя да си го търпи сега...

И нашия БНД не събра смелост. А още повече, че получих подкрепа от приятели, защото вече споделях за какво съм се разделила с него...
Разликата при мен е, че моя БНД сутрин ме заплашваше, че ще се самоубива, а вечер идваше моя нос да чупи, краката ми и т.н.
Моя стигна по далече, реши да привежда заплахите за самоубийство в действие и след като ме уведоми че ще се срещнем в ада си хвърли телефона през терасата. В резултат на това цяла нощ брах срам в спешното, мислейки си че спасявам живота на бащата на детето си. А той просто се беше напил и дрогирал и му е трябвало един хубав сън. Факт е че не събра кураж да ме пипне, макар че на думи много си вярваше.
Направо не ми се мисли какво си преживяла през часовете, докато разбереш че е добре. Да си призная наистина ме беше страх, че ще си посегне. Щеше да ми лежи на съвестта. Сега спя спокойно.

# 10
  • Мнения: 3
Здравейте!
Само да се похваля......НАПУСНАХ го!
Първия ден ми праща СМС-и от рода на: Върни се, обичам те, няма повече, спирам да пия, извинявай, не раздеряй един баща от детето му и т.н. Ходил до родителите ми, и на тях обещания, сълзи и т.н. На втората вечер му вдигнах телефона и взе да плаче и обещава, последен шанс искал човека. Казах му, че нямам намерение да давам повече шансове. От 2-3 дни не се е обадил... Имам чуство, че е затишие пред буря.  Thinking

# 11
  • Мнения: 7 325
Затишие е, за съжаление. След молбите идва озлоблението. Ще започне да ти навира жени в очите и да се опитва да те унижава. На моменти ще има проблясъци и ще се държи страхотно. Но всичко е театър. Не се ли поддадеш, в един момент ще те остави на мира. Сценарият е един и същ при всички изоставени. И жените действаме така в подобни ситуации.

# 12
  • Мнения: 306
Цитат
Затишие е, за съжаление. След молбите идва озлоблението. Ще започне да ти навира жени в очите и да се опитва да те унижава. На моменти ще има проблясъци и ще се държи страхотно. Но всичко е театър. Не се ли поддадеш, в един момент ще те остави на мира. Сценарият е един и същ при всички изоставени. И жените действаме така в подобни ситуации

Доста точно описание....

# 13
  • Мнения: 897
Моят като спря да се обажда си беше прибрал вече другата.

Не вярвай, че ще спре алкохола. Търси щастието за теб и детето си. Успех, мила.  bouquet

# 14
  • Мнения: 892
Моят като спря да се обажда си беше прибрал вече другата.
.  bouquet
Задава ли и въпроса ,защо те е зарязал......щото си много разбрана,...щото го задоволяваш

Общи условия

Активация на акаунт