Съмнения за запушени тръби

  • 1 362
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 796
Здравейте момичета!Гинеколожката  на сестра ми  се съмнява за запушени тръби понеже опипала някакви уплатнения.Моля Ви предложете някакъв специалист в Пловдив или Ст.Загора  и  кажете какво следва оттук нататък.Какви изследвания и процедури се правят освен цветна снимка ,понеже била много болезнена и сестра ми не иска да чуе.Благодаря Ви предварително! Cry Praynig

Последна редакция: пн, 03 яну 2011, 18:03 от kristina(1986)

# 1
  • София
  • Мнения: 23 165
Снимката може да е и с упойка, тогава изобщо не е болезнена.
Другия вариант е лапароскопия, което си е почти операция.
В Пловдив клиника Селена или д-р Даскалов.

Тия големи червени букви много дразнят  Confused

# 2
  • Мнения: 1 649
Кристина,цветната снимка не боли толкова бе.Ето и с упойка можело.Макар ,че аз до сега не съм ползвала а имам 4 ЦС.И скоро лапаро,ама не може да се сравни със снимката.За мен лапароскопията си беше чиста операцийка.С подготовкта му и с възстановяването.Е,всичко мина за има няма 2-3 дни.В Ст.Загора може да се обърне към Инна Цонева или Бузалов.Късмет и желая.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 978
Сонохистерографията или хидротубацията е другия вариант

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 557&Itemid=42

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Аз също подкрепям идеята за хидротубация на Denis Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 23 165
Хидротубацията като болка би трябвало да е същото  Rolling Eyes
Там май само фотографа снима с друг инструмент.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 860
Болката е една и съща, хидротубацията се прави с вода а ЦС с контрасно вещество (към което може да си алергичен) и апарата на който те гледат е различен съответно, мен лично ме хвана шубето да направя ЦС и правих хидротубация с упойка  Rolling Eyes Хубаво е сестра ти да разбере какво се случва, че нещата не се самолекуват, а се влошават. Тези уплътнения може да са от някоя гадинка та ще е добре и да се изследва за хламидии, плазмите, трихономони и т.н.

# 7
  • Мнения: 39 372
.......... освен цветна снимка ,понеже била много болезнена и сестра ми не иска да чуе. Cry Praynig

Е сега това какво е  newsm78 ? Ако иска да види дали има проблем ще стисне зъби и ще я направи .

# 8
  • Мнения: 7 161
При мен методът беше сонохистерография.
Е, не е много приятно, но се издържа.
Плюс това, се успокоих, че само едната тръба ми е запушена и не след дълго забременях.
За съжаление съм от София и не мога да помогна повече на авторката на темата.
Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 35 978
Забравих да вметна, че и при двете процедури, ако има леки сраствания те могат да се  премахнат от самата течност и налягане. Simple Smile - по време на самата манипулация
Което е много важно според мен Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 1 423
Сестра ти да не се шашка и да не се превзема- боли не боли, да направи поне хидротубация, ако трябва с упойка. Това, че някой си гинеколог напипва уплътнения въобще не значи, че тръбите са запушени, но има само един начин да се разбере това.Мен като ме преглеждаха преди и постоянно ми повтаряха, че тръбите ми с като  въжета дебели и уплътнени, но за сега пропускат. Задължително преди хидротубацията или цветната снима да пусне микробиология, както и секрет за хламидия, микоплазми и уреаплазма.

# 11
  • Мнения: 31
Д-р Даскалов е много добър специалист.Аз съм правила при него цветна снимка с упойка.Ако искаш негови координати ми пиши на лични.А и преди ЦС както е писала и Шмати задължително
микробиология,хламидия, микоплазми и уреаплазма.

# 12
  • Мнения: 122
Забравих да вметна, че и при двете процедури, ако има леки сраствания те могат да се  премахнат от самата течност и налягане. Simple Smile - по време на самата манипулация
Което е много важно според мен Simple Smile
Точно! Не са един и два случаите при дългогодишен стерилитет, когато именно след цветна снимка настъпва спонтанно забременяване. Болката не е никак страшна и трае 3-4 минути Peace.

# 13
  • Мнения: 1 796
Мерси много момичета.Като прочетохме вашите мнения и съвети сега сме много по спокойни.А за д-р Даскалов и аз него й препоръчах,защото доста добри отзиви съм чувала за него,а и като бях бременна ходих при него и при жена му на ФМ.

Общи условия

Активация на акаунт