Децата и ските 2

  • 15 745
  • 202
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 390
Днес като ме ли не мрънкаше, ще отидем към 13ч да ги видим какво правят точно... Дано да им хареса.

Какво мислите ще научат за тези първи 5 дни?

# 166
  • Мнения: 605
Днес като ме ли не мрънкаше, ще отидем към 13ч да ги видим какво правят точно... Дано да им хареса.

Какво мислите ще научат за тези първи 5 дни?

Според мен зависи от желанието на детето и педагогическите уменията на ски-учителя.

Малката беше научила да се пързаля  Simple Smile и почти да спира с рало (при по-лек наклон). След това с баща си за 2 часа затвърди ралото.
Вчера я разпитвах какво са правили - завои с рало. Това и е второто ски-училище, а има и 3-4 дни на ски с нас.

# 167
  • Мнения: 242
Моят син скъса кръстни връзки на коляното на ски и ще го оперират на 9-ти март във Военна болница. Много съм притеснена.

# 168
  • Мнения: 605
Моят син скъса кръстни връзки на коляното на ски и ще го оперират на 9-ти март във Военна болница. Много съм притеснена.


О, много неприятно.

Пожелавам Ви бързо да се възстанови детето.

# 169
  • Мнения: X
Да се похваля и аз.
Малката се прибра вчера много ентусиазирана и много уморена, заспа рано! Laughing
Сутринта успях да говоря със ски учителя, сподели, че е много доволен от нея и
има много голяма разлика от миналата година- спомнят си я всички. Crazy  
Много кофти време им се падна тази година.
Аз се притеснявах да не стане като миналата година- първият им ден горе беше
много мъглив и мрачен, като вчера, и тя май се поизплаши. Rolling Eyes  Сега няма проблеми.

# 170
  • Мнения: 390
Ходихме да ги видим днес, четвърти ден им е, следобяд.....трагедия!

Девет деца са, макар да бяха казали, че ще са 5-6, учителите с нищо не ги мотивират, само им викат и ги подиграват /Дино е у-щето!!!!/. И при 9 деца нали разбирате, че повечето деца се въргалят в снега...

Какви каски, какви пет лева, те се "спускат" на някакви 10 метра.
За 4 дни не са се научили дори да спират. Може другите деца да са се научили, не ги гледах тях, но моите пълна трагедия. За да съм все пак благосклонна 1/2 трагедия Simple Smile

Но при 9 деца не могат постоянно на всички да обърнат необходимото внимание...твърде много са.
Само ако са сами с учител според мен могат да научат нещо. Поне за първи път като е. Докато не ги научим горе долу да карат няма повече да ги пускаме на ски у-ще. Само са пари хвърлени на вятъра.
Е, видяха какво са ските, колко е трудно и т.н., т.е. достатъчно да се демотивират за напред.

# 171
  • Мнения: 390
Моят син скъса кръстни връзки на коляното на ски и ще го оперират на 9-ти март във Военна болница. Много съм притеснена.
Много съжалявам за сина ти! Наистина. Със сигурност си притеснена и аз бих била, но нали знаеш, че всичко ще се оправи и ще бъде наред. Бъди спокойна.

# 172
  • Мнения: X
nizza, според мен не сте попаднали на добри учители! ooooh!
Не се настройвай негативно. Hug

ndimitrova, всичко ще е наред!Бързо възстановяване! Hug

# 173
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Ох, и моята ту искаше, ту не искаше на уроци. Просто зависеше предния урок как е минал и дали й е харесало Sad
Ние се завърнахме от ски почивката. Много щастлива бях, със сина си караме като дружки, а щерката започна да се пуска и по по-лесни червени писти. Но много смешно кара, против всякаква теория и правила, които аз знам. Важното е, че се спускаше и й доставяше удоволствие  Heart Eyes

ndimitrova, много неприятно  Rolling Eyes Дано бързо се възстанови! Как е станало?

# 174
  • Мнения: 3 576
Merry,
завиждам ви за пистата - толкова празна Laughing
Къде е това?

# 175
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Merry,
завиждам ви за пистата - толкова празна Laughing
Къде е това?
Една седмица ходихме в Австрия. Обикаляхме из Тирол и това е едно от сполучливите попадения  Grinning Иначе и там някои от курортите са ужас, блъсканица, лоши писти, а хем цените, които плащаш за съоръженията, са доста по-високи от тези в България  Money  Rolling Eyes Thinking

# 176
  • София
  • Мнения: 6 723
Хмм, мога да поспоря за това.  Grinning 
Била съм например в http://www.skiamade.com - за ски-пас за 860 км. писта плащаш цена за 1 седмица колкото тази за пистите в Банско. В Hinterglemm цената също е подобна - около 180 евро ни беше паса. И на двете места пистите бяха страхотни. Като сметна в Банско - за 6 дни излиза 170 евро - за възрастен. Да не говорим, че децата в Австрия на възрастта на дъщеря ми не плащат почти нищо за ски-пас, за разлика от Бг. За съжаление пътя и престоя вече ориентират цената доста нагоре, става общо взето двойно от Бг.

# 177
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Olive, няма спор, че съоръженията са на ниво и имат много писти, обработват и тн, но и там си има издънки, намусени служители и блъскащи се туристи  Grinning Аз много суперлативи съм чувала за Австрия и още при първото ми посещение, уж препоръчано от познати, които са били там, бях страшно разочарована. Сблъсках се точно с необработени писти. Тази година се бях наточила за един голям курорт. Там пък беше такава блъсканица по лифтовете на сините писти и то през седмицата, че дори и цената за 6 дни да ми искат 100 евро не бих отишла  Crossing Arms Навивах мъжа да видим и ст Антон, но той след опита тази година със Серфаус, каза да забравя Rolling Eyes не отричам, че има много перлички там, Алпите не можем да ги сравним с нашенските планини, просто всеки трябва да открие своята  Peace

# 178
  • Мнения: 907
Точно преди малко докопах една термо маска  Laughing Само че е tube. Половината е от термо материя другата е по-тънка памучна и може да се върти по всякакви начини, като маска под каската, просто като шал или само като шапка. Ето тази фирма е известна за правене на тези маски и има идеи как да ги носиш  Crazy Вчера я видях на едно дететнце, като водих моята на ски урок и много ми допадна идеята  Grinning
Merry, да си жива и здрава, че сподели за тази маска Hug Видях такава в един магазин и веднага купих за детето (а трябваше и за себе си да купя!), върши страхотна работа! Една част е поларена, а другата (по-дълга) - тънка. Имаше и само тънки "туби", май за себе си ще си купя такава.
Киара превзе най-накрая червената писта на Чепеларе, стръмнините ги слиза на къси завойчета, а в тясната част на зелената писта не кара по самата писта, а отстрани, където започва склона Crazy Също така се научи да става сама, защото досега нещо не се справяше с това.

# 179
  • София
  • Мнения: 512
http://www.youtube.com/watch?v=l9pThYww5IQ
http://www.youtube.com/watch?v=lOSWW2N_Rq0

Това са клипчета на Цецко, как кара ски, ако някой иска да го види Simple Smile
За една седмица започна да пуска сини и червени писти, напредна много  Peace

Общи условия

Активация на акаунт