Децата и ските 2

  • 15 735
  • 202
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 758
Аз защо си мисля, че Меча поляна е чак на Лалето  newsm78. Винаги съм си мислела, че е там. А зад междинната на Романски го знам като "учебната писта".

# 31
  • София
  • Мнения: 6 262
Всъщност, като се за мисля, прави сте, Меча поляна наистина беше преди Лалето.  newsm78 Ади бяха през повечето време на "учебната" (т. е. м/у Романски и Мотен) писта, иначе Мотен имат ски училища и от двете страна на хижата (т. е. и на Меча поляна, и на учебната). Влекчетата , които ползват, се водят учебни и са само децата и ски-инструкторите. Аз съм ги гледала само м/у Романски и Мотен, м/у Мотен и Лалето (т. е. на самата Меча поляна) не съм.  Peace

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Много благодаря за отговорите!!!   bouquet
Може ли още един въпрос  Wink какви са влекчетата... чинийка !?

моето детенце досега е ползвало услугите само на ски-училище Мачирски и там се учи да ползва влек чинийка. Сега, обаче като гледам на Офелиите няма сняг и затова се замислям дали да не опитаме на Алеко... но се чудя какви съоръжения ползват малките скиори !?

# 33
  • София
  • Мнения: 6 133
И аз се обърках кое е Меча поляна. Има един ръкав, който е между х.Алеко и Романския лифт, има втори, който е между Романския и Помагалския /там има чинийка/ и има един бейби-влек, който се вижда от лифта на Лалето. Та, кое е Меча поляна?

# 34
  • София
  • Мнения: 6 262
И аз се обърках кое е Меча поляна. Има един ръкав, който е между х.Алеко и Романския лифт, има втори, който е между Романския и Помагалския /там има чинийка/ и има един бейби-влек, който се вижда от лифта на Лалето. Та, кое е Меча поляна?

Те там бяха Ади на ски.  Peace До този "ръкав" е х. Мотен (Планинска база Мотен). Меча поляна е от другата страна на хижата (м/у Лалето и хижата), ама натам и аз не съм била от сто години. 

# 35
  • София
  • Мнения: 6 133
Спящата, и аз като теб мислех, че това е Меча поляна.   Embarassed
Този бейби-влек при Лалето много рядко съм го виждала да работи.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 262
То не е, ама сумати народ така си му вика - ако ги питаш къде е базата на Мотен (освен Алеко) и къде са им ски-училищата (освен плаца на Алеко), всеки ще ти отговори, че са на Меча поляна, нищо че самата поляна е малко по-нататък.  Grinning

# 37
  • Мнения: 564
  Някой да има миналогодишни отзиви от 'Дино'?  newsm78

# 38
  • столицата
  • Мнения: 3 812
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=20&oid=12300&galid=42732
Знаете ли кои училища ще участват в тази инициатива?

# 39
  • София
  • Мнения: 6 133
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=20&oid=12300&galid=42732
Знаете ли кои училища ще участват в тази инициатива?
20 ОУ са от 1.ІІ. до 4.ІІ.

# 40
  • Мнения: 3 576
Тази година записах детето при Мачирски на Офелиите, силно се надявам вече да се научи да кара, след като 3 години подред ходи от детската градина с Витоша ски и Мотен нищо не научи.

Обаче имам едно голямо притеснение  Embarassed - мога ли да го пусна сам??
Той е вече на 6 и половина, но за пръв път няма да е с госпожа и познати другарчета, и аз като една твърде протективна майка съм изпаднала в ужас как така ще го пусна съвсем самичък  Sad
Засега смятам да ходя с него, което доста кофти защото 3 поредни уикенда ще вися на пистата без да правя нищо....
Какво ще ме посъветвате?

# 41
  • Мнения: 3 379
Момичета, къде има сняг за ски на Витоша? Освен на Лалето де, където хвърлят изкуствен? Мъж ми иска да води детето тази седмица, но се чудехме къде...

# 42
  • Мнения: 2 037
Само там и на "Меча поляна", според сайта на "Витоша ски".
http://www.skivitosha.com/index?id=1690&lang=bg

# 43
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Обаче имам едно голямо притеснение  Embarassed - мога ли да го пусна сам??

Много си зависи от детето.
Ние пуснахме дъщеря ни сама на ски училище (с напълно непознати) миналата зима, когато тя беше на 4 и половина. Проблеми не сме имали никакви. Но тя е много, МНОГО самостоятелна. А и учителите си се грижат за малките все пак, не ги оставят съвсем без надзор (помагат им да ходят до тоалетна, преобличат ги, ако са се намокрили и т.н.)  Peace

# 44
  • Мнения: 3 861
Синът ми изкара миналата зима 1 седмица ски училище от детската градина, после се качи 2 пъти с баща си на Ветровала и това му беше. Тази година го качихме направо на Ястребец 3. Вече 2 пъти. Човекът се справя чудесно. Първия път направи 5-6 пускания, но вторият(преди 2 дена) направи 10 пускания. Много съм доволна от него както и от Мачирски. Добра работа свършиха с него. Тази година ще кара с нас, а догодина мисля да го пусна на ски училище за напреднали да поработи малко за стил.

Общи условия

Активация на акаунт