"Системата минус 60" - тема №18

  • 28 923
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 99
Кашарел много правилно си разбрала всичко, което мисля и правя по повод на моите хранения. Виждам, че и твоето мислене вече се е променило и това ме радва. Надявам се че разговорите ни са наклонили везната при теб в тази положителна нагласа спрямо ситемата, храненията и нуждине на организма. Казала съм ти да следиш кантара но да не му се връзваш на всеки плюс. Следи и това от което има нужда твоето тяло. На мен много ми харесва разказа на Мириманова с шоколада. Понякога има такива моменти когато е добре да чуем какво иска тялото ни за ядене.
Все казвам на новите момичета, които се включват в системата да се хранят засищащо и разнообразно. Ще продължа да го повтарям. Това мляко с плод за вечеря си е тормоз. Нима извън системата всички са вечеряли това? Или пък след като спрат с правилата на сситемата пак ли ще вечерят мляко с плод? Ами отговора е НЕ нали? Значи е добре да се храним максимално близо да нашите навици и вкусове. Това е за мен системата. Ограниченията са много, много малко. Резултатите са истински Peace Hug
Кали за нищо, пак заповядай при колебания или въпроси. Погледни си менютата. Виж къде бъркаш. Внимавай особено с вечерните хранения-там е истината на системата. Не мешай храни от различните варианти. И след 2 стриктни седмици пак ще говорим за резултатите Hug
Жас нищо не пречи да пробваш след като усещаш че имаш нужда от един фреш. Следиш кантара и правиш изводи. Точно за няколко дни ще видиш дали е проблем фреша или не Peace

# 691
  • Мнения: 3 453
  Жани, така е. Много съм ти благодарна за всички съвети и идеи Heart Eyes

 Днес като хапнах умерено съм гладна и за вечеря от сега. Покрай боледуването ни и мъжо и аз, и детето..беше всичко в последния момент.

# 692
  • Мнения: 99
Кашарел  Hug

Моята зеленчукова супа вече е на котлона. След малко затварям тенджерата под налягане и до половин час съм готова с вечерята. Тази супичка става и с порция ориз да се хапне, става и с млечни, или пък порция супа и десерт от плодове. Аз май ще я хапвам със солидно количество кисело мляко, копър, черен пипер и може малко сух чесън Crazy

# 693
  • Germany
  • Мнения: 1 262
и аз малко отчет - днес съм 1,5кг от началото Hug
за вечер последните дни голяма салата зеле с моркови и кофичка кисело мляко и много ме засища

Искам да попитам за процедурите с кафе - кафе прясно смляно или това кафе, което е в цедката след нато е използвано? не разбрах  Embarassed Embarassed

# 694
  • Мнения: 3 453
  Аз приключих с вечерята сега. Много бях гладна и хапнах добре бутче и половина и 2 варени яйца поръсени с шарена сол.Мммм, много хубавко. На работата рядко мога да вечерям месо, затова почивнити дни гледам да го правя, добре ми се отразява.

# 695
  • Мнения: X
Жас нищо не пречи да пробваш след като усещаш че имаш нужда от един фреш. Следиш кантара и правиш изводи. Точно за няколко дни ще видиш дали е проблем фреша или не Peace

Да, а и ми е интересно как ще ми се отрази подобна закуска между хапванията - в повечето режими, които съм чела и спазвала, храненията са били 5 - три основни и 2 леки закуски, от сорта на плод, или бисквитка, или обезмаслено сирене. Дори и сега съм си свалила един подобен режим, на един холивудски треньор, казва се Диетата 5-те фактора:
http://www.5factordietsecrets.com/
http://medical.bg/diet/51.html
http://www.figurata.com/2009/11/5-2.html
http://www.dietite.bg/articles/view/25/742
Книгата е на английски, бях я зачела, но менютата са трудни - разни завъртени холивудски глезотийки.
Не че мисля да я правя, но не ми пречи да попрочета и нещо различно.  Grinning

Ето я книгата, има много добри упражнения: http://www.megaupload.com/?d=BD8H5VNL

Последна редакция: нд, 23 яну 2011, 17:49 от Анонимен

# 696
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
              кали 08, момичетата вече са те подкрепили  Hug  Ако приемаш още едно мнение - според мен ти много дълго си била на режима на Дюкан, а както знаем, той не е от най-либералните  Wink  На мен организма след продължително ограничаване ми прилича на кученце, което не знае, утре ще има ли вкусен кокал и затова си го заравя  Wink Grinning   Успокой се, остави тялото си да свикне с новостите, нека разбере, че ще има и плод, и шоколадче, и филийка с масло за закуска... не се чувствай гузна, че ядеш, не правиш нищо лошо  Simple Smile  Четох ти менютата - понякога преяждаш, понякога пропускаш хранене... но като цяло нямаш кой знае какви грешки  Peace  Отпусни се, кажи си, че искаш да опиташ и така, пък ако стане... усмихни се и системата ще проработи  Peace

            Варя си императорски ориз в пликче, като хапна,  ще споделя как е   Grinning  Каш, специално за теб ще напиша всичко, което днес съм успяла да изям  Mr. Green Hug

            dezita , кафе на зърна, смляно по- на едро  Peace

# 697
  • Мнения: 5 873
... но менютата са трудни - разни завъртени холивудски глезотийки...


Това е още една причина да започна "системата"- не е нужно(през повечето време) да се чудя какво да ям,да влагам излишни средства за храна,време за приготвяне...В повечето случаи хапвам от общата храна,единствено за вечеря се съобразявам с вариантите.  Peace
Мляко с нес,ще чакам отзиви  не само за вкуса,ами и за мненинето на кантара утре.  Laughing Hug

# 698
  • Варна
  • Мнения: 89
Здравейте. Ние сме малко болни, но се старая да съм системна. Кантара днес показа застой. Менюто-
З-милинки с конфитюр, кафе
О-боб със зеле, мандарини, чай
В гнезда с кайма от рецептите на системата,
Виждам че сте споменали режима Зоната. Аз с този режим свалих 7 кг за 3 месеца. Но нашата система ми харесва повече. Зоната изисква теглене на храната, на практика сладко не можеш да ядеш, защото една вафла ти е поне 5 блока въглехидрати. А и след дюкан Зоната на мен ми влоши запека. Точно като бях на Зоната почнах да пия медикаменти вече. Яденето на протеини на всяко хранене не ми понесе. И затова я спрях. Не мисля че е толкова здравословна поне резултатите при мен бяха такива.

# 699
  • Мнения: 5
Като сте писали  за вечерите,че плод и кисело мляко не засищало.Ами няма да засища ,като ядат по една мандаринка или половин ябълка.Аз напр.по-вече ме засища плода от елдата.Снощи що не умрях след 2 ч от глад.все едно ,че съм яла нещо кухо.Тази елда не ми понася.
Ето сега си правя една плодова салата от средна ябълка ,2 мандарини 2 бр. киви ,половин коф- кис мляко и малко сирене/саламурено/ и съм бетон.Най добре ми се отразява месото вечер като хапна и след половин час вече съм сита.
Ами това е от мен.Аз пък когато съм гледала разни предавания с тибетци и други и като казват,че вечер минават с 1 ябълка или пък някаква салата и то точно по това време се чудех "Боже тия хора как издържат?"Ето ,че ний-преминаваме  вечер на такъв режим.
Незнам специално аз се чувствам много добре с плодовете.
Дори и когато съм си правила ориз със зеленчуци  съм яла така добре пак се усеща глад.
Въпрос на вкус!и може би затова нямам проблеми и с 00.

# 700
  • Варна
  • Мнения: 141
             кали 08, момичетата вече са те подкрепили  Hug  Ако приемаш още едно мнение

Мляко с нес, приемам още мнения, приемам!  Hug Права си за Дюкан и за всичко останало. Толкова съм гузна като закусвам... И в същото време и лакома. Лоша комбинация.

# 701
  • Мнения: 99
Да се оплача малко.....
Оффф, малкия ми е с много високо температура Sad
От ноща се появи ларингитната кашлица, късно следобяд заспа от температура и като стана беше с 39.5градуса. Ох, много е кофти така. Много мразя това принеснено усещане което е в мен когато някое от малките не е добре Confused

# 702
  • Мнения: 46
Момичета върнах се. Не съм се мериал от сряда - че заминахме при баба и дядо да честваме култовиет празник "Бабинден " Simple Smile, но пък устисках сладките да ги ям само на закуска и съм с незначителни прегрешения. Нямам търпение да видя утре дали кантарчо ще ме наградио с -че хубаво Simple Smile)). Обаче пък всички казват че съм отслабнала, така че може да са три килца но си ;ичат явно Simple Smile. сега имам да изчета 20-тина страници дето сте изписали... Hug Laughing Laughing

# 703
  • Мнения: 5 873
Жани,пробвай и с бабини илачи-компот от малини,оцетени чорапи,разбит белтък .
Бързо оздравяване на детенцето пожелавам.

# 704
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
             Жани, дано всичко мине бързо и възможно най-леко...  Hug

             Ванче , императорският ориз е малко стра … 76;ащ  Mr. Green , на вкус също е  newsm78...... а бе става, но аз едва ли съм критерий, тъй като ям всичко  Crazy   Този ориз в пакетчета вече е един от вариантите ми за вечеря. А за кантара - за мен той е нещо като дългогодишен съпруг - чувам, какво ми говори, ама ако не ми изнася, много- много  не му обръщам внимание Mr. Green
 
Сега специално за Кашарелчето  Hug

закуска - кекс  Wink и мляко с нес. Кекса ми се стори ужасно сладък, а го направих както винаги...  Thinking
обяд - останалите от вчера кебапчета и филета с малко лютеница и малко след това още едно мляко с нес
вечеря - странно изглеждащия ориз  Grinning

Не си пиша менютата, защото вече нали само поддържам, та често ми се случва да не съм съвсем системна, а и определено вече ям доста по-малко като количество... да не подведа някого. Вече не ме е страх от храната и ям, колкото и каквото ми се яде, съобразявайки се с основните правила на системата. Дори и да кривна малко, после лесно се връщам в "правия път"...  както беше казала  Jillian веднъж - постигнала съм Нирвана  Mr. Green

Последна редакция: нд, 23 яну 2011, 20:40 от Мляко с нес

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт