Знаят ли БГ работодателите как се провежда интервю за работа?

  • 23 518
  • 242
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 933
за да бъдат моделирани в последствие  Sick

О, да. Съгласна

# 31
  • Мнения: X
Най-добре за тях би било, ако си хем много умен и оправен, хем кротък като овчица. Само дето не съм много сигурна в съществуването на подобна комбинация.
Колкото до въпросните HR-ки ли са, що ли, от въпросните агенции за подбор на кадри, на мен ми се случвало дори да не може да ми обясни съответната персона какви са изискванията за въпросната длъжност, та камо ли да може да ме прецени ставам ли, не ставам ли за нея. Май точно тя беше онази, която ме прати при симпатягите, които очакваха "да стоя ( или седя) добре в офис". Пък аз си мислех, че на интервю за работа отивам.

# 32
  • Мнения: 2 401
Иска ми се да напиша много, но ще се въздържа,
защото няма да е розово, а все пак работя в тази сфера.
Най-много се вбесявам обаче, когато се подбират хора,
които не блестят с особен опит и CV-та, но психологическия
им е идеален, за да бъдат моделирани в последствие  Sick

Това ми напомня един наскоро прочетен пост тук относно  изказване на работодател: =не ме интересува опит, образование  и пр. важно ми е хлябът и да зависи от мен=. Това ли имаш предвид?

# 33
  • Мнения: 1 217
Аз пък много се дразня на такива, които без да са разговаряли и преценили човек не искат да му дадат шанс защото няма опит. Как да го натрупа, като всички държат на опит, при това на много места поне 3-5 години ? А психологическата оценка е много важна, но лошото е, че понякога самите работодатели имат нужда от задълбочена такава.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 623
Това ми напомня един наскоро прочетен пост тук относно  изказване на работодател: =не ме интересува опит, образование  и пр. важно ми е хлябът и да зависи от мен=. Това ли имаш предвид?

Не, имам предвид точно някакви мижитурки,
които нямат собствено мнение, съгласни са на всичко,
стоят си тихо на бюрцето и каквото им кажеш - изпълняват,
без дори да мислят. Това имам предвид.
Не искам да се впускам в подробности, защото веднъж започна ли,
просто няма да има сила, която да ме спре  Thinking

# 35
  • Мнения: 1 749
Сещам се за историята на една позната и нейното интервю за работа. Става въпрос за лазерна епилация. Отначалото всичко било абсурдно, но намусената леличка я закопала тотално, когато сърдито й казала, че, цитат "аз искам момиче, което да има желание да се развива в тази сфера".  Laughing Питам аз, какво представлява точно развитието в тази сфера? Епилиране на все по-известни крака?

Аз пък много се дразня на такива, които без да са разговаряли и преценили човек не искат да му дадат шанс защото няма опит. Как да го натрупа, като всички държат на опит, при това на много места поне 3-5 години ? А психологическата оценка е много важна, но лошото е, че понякога самите работодатели имат нужда от задълбочена такава.

"Момиче търси работа като ***, за да натрупа 3те години опит, които се изискват за тази длъжност!" - реална обява във вестник. Mr. Green
Аз съм също от "прецаканите" с изисквания за години опит. Ако нямаш познат в тази сфера или поне малко късмет.....

# 36
  • София
  • Мнения: 910
Според мен не е възможно категорично да се даде отговор на въпроса.
Но със сигурност мога да кажа,че в България все още сме много далече от нивото на професионализъм в HR-a.
Според мен когато има поставени срокове(от...до )на дадена обява то те трябва да се спазват!
Недопустимо е да отидеш на интервю(подготвен,мотивиран ,прочел всички съвети как да се представиш възможно най-добре )и след това да нямаш никакъв отговор в продължение на седмици!Дори и след обещание да се обадят !
МОЛЯ HR-те ,който четата тази тема да си направят едно готово темплейтче с отговор и когато нямат намерение да уведомят чакащият ги кандидат!
За мен отговорът , дори и отрицателен е приоритет на истинските професионалисти!

Благодаря!

# 37
  • София
  • Мнения: 2 623
stefa , абсолютно съм съгласна с теб  Hug

# 38
  • Мнения: 1 217
Китана, желая ти късмет и успех, и стискам палци !  bouquet
Предполагам, че лелката деликатно е намекнала, че подходящият за тази длъжност трябва да епилира и нейните крака Mr. Green

# 39
  • Мнения: 1 749
Китана, желая ти късмет и успех, и стискам палци !  bouquet
Предполагам, че лелката деликатно е намекнала, че подходящият за тази длъжност трябва да епилира и нейните крака Mr. Green
Благодаря.  bouquet

Не само за крака е ставало въпрос Mr. Green  

# 40
  • Мнения: 1 217

Всъщност тези дни ме чакат още няколко интервюта hahaha

# 41
  • Мнения: 1 749
Успех ти желая!  bouquet

# 42
  • Мнения: 1 217
Благодаря ти !  bouquet Ако искаш пиши на лични в каква област търсиш работа, не че имам много връзки и познати, но ще те имам предвид и мога да поразпитам. С питане и до Цариград се стига Mr. Green
По темата, дали знаят как се провежда интервю - не, не знаят, нали стана ясно мнението ми вече ? Mr. Green

# 43
  • Мнения: 133
Има знаещи, има и незнаещи - ходейки на интервюта за съжаление започвам да се убеждавам, че преобладават вторите такива Sad

# 44
  • Мнения: 1 749
Някои работодатели не знаят как да управляват собствената си фирма, какво остава да провеждат интервюта...

Общи условия

Активация на акаунт